Skocz do zawartości

ocieplenie starego poddasza


Recommended Posts

witam mam pytanko odnosnie ocieplenia poddasza w starym domu gdzie nie ma foli paroprzepuszcalnej.a dreczy mnie sprawa taka ;jesli zamontuje folie paraprzepuszczalna do krokwi i zakoncze ja na murze czy woda ktora bedzie sie skraplac z blachy nie bedziezaciekac w takiej sytuacji na mur.bo zauwazylem ze w nowym budownictwie folia ta jest wypuszczana az do rynny.prosze o pomoc .a
a drugie pytanie jest takie ;dlaczego folia paroprzepuszczalna ktora jest na strych gdzie niema juz ocieplenia lamie sie jak zapalka??/??
pozdrawiam.
Link do komentarza
Między folią paroprzepuszczalną a pokryciem dachowym musi być zachowana pustka wentylacyjna z otwarciem przy okapie i w kalenicy.Dlatego przy układaniu tej folii pod istniejącym już dachem konieczne będzie wykonanie szczeliny w ścianie kolankowej i wyprowadzenie folii na zewnątrz. Co do łamania się folii to może to być wada produkcyjna lub przez dłuższy czas była ona narażona na promienie słoneczne.
Link do komentarza
Cytat

Między folią paroprzepuszczalną a pokryciem dachowym musi być zachowana pustka wentylacyjna z otwarciem przy okapie i w kalenicy.Dlatego przy układaniu tej folii pod istniejącym już dachem konieczne będzie wykonanie szczeliny w ścianie kolankowej i wyprowadzenie folii na zewnątrz. Co do łamania się folii to może to być wada produkcyjna lub przez dłuższy czas była ona narażona na promienie słoneczne.


Witam,spróbuj przedłużyć folię poza mur wtedy skraplająca się para znajdzie się w okapie
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Między folią paroprzepuszczalną a pokryciem dachowym musi być zachowana pustka wentylacyjna z otwarciem przy okapie i w kalenicy.Dlatego przy układaniu tej folii pod istniejącym już dachem konieczne będzie wykonanie szczeliny w ścianie kolankowej i wyprowadzenie folii na zewnątrz. Co do łamania się folii to może to być wada produkcyjna lub przez dłuższy czas była ona narażona na promienie słoneczne.


Link do komentarza
Cytat

Między folią paroprzepuszczalną a pokryciem dachowym musi być zachowana pustka wentylacyjna z otwarciem przy okapie i w kalenicy.Dlatego przy układaniu tej folii pod istniejącym już dachem konieczne będzie wykonanie szczeliny w ścianie kolankowej i wyprowadzenie folii na zewnątrz. Co do łamania się folii to może to być wada produkcyjna lub przez dłuższy czas była ona narażona na promienie słoneczne.



dzieki za pomoc ale mam nastepne pytanie na forum sa zdjecia dzie kolega ociepla poddasze gdzie dach jest pokryty dachowka i jest to tez srare budownictwo jak widac tam kolega owija folia paraprzepuszczalna tez krokwie i chyba folia jest zakonczona wewnatrz budynku .to chyba nie tak dobrze.u mnie jest problem gdyz dach jest kopertowy i rynny sa razem z dachem polaczone i nie ma mozliwosci wpuscic foli paraprzepuszczalnej do rynny.gdzie ja mam wtedy wpuscic.i jeszcze jdeno czy przy foli o duzym wspolczynniku pustka wentylacyjna wystarczy ok 3 cm.pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...