Skocz do zawartości

Płyta G-K na podłodze???


makacz

Recommended Posts

Znajomy doradził zeby nie robic wylewki zrobic tak:
-połozyc folie
-polozyc styropian, na niego płyte G-K (dla usztywnienia) no i potem np panele.
Pytanie mam takie: czy cos sie stanie z tą płytą z biegiem czasu?
Słyszałem o płytach farmacella ale o G-K na podłodze????
Co wy na to?
Link do komentarza
Witam
Ok zakładamy że nie myjesz podłogi, nic ci się nie rozleje i nie będzie żadnej innej "katastrofy" wodnej, to płyta K-G nie ma w sobie odpowiedniej wytrzymałości na obciążenia boczne, w związku z tym żadnego skakania, żadnych ciężkich przedmiotów, żadnych obciążenń punktowych (np regał lub wersalka na nóżce) jak będziesz siadał na krzesła to tak by nie wywołać siły dynamicznej, szpilki to też moą ci ugrzęznąć w podłodze, i każde inne większe obciązenie jakie sobie wymyślisz będzie dla twojej podłogi niebezpieczne.
pozdrawiam
Link do komentarza

Polecamy raport z numeru 06/05 Budujemy Dom na temat Systemu suchej zabudowy.
https://budujemydom.pl/strefa-magazynu/archiwum/6586-zamiast-szlichty

Fragment artykułu pt. "Zamiast szlichty" https://budujemydom.pl/strefa-magazynu/archiwum/6586-zamiast-szlichty
Suchy jastrych gipsowy - to ostatni wprowadzony na nasze budowy materiał podkładowy. Są to sklejone ze sobą dwie albo trzy warstwy płyt gipsowo-kartonowych, ewentualnie gipsowo -włóknowych. Do Produkcji używa się płyt grubości 8 mm (3 warstwy), 10 lub 12,5 mm (dwie warstwy). Dostępne są także wyroby zespolone z warstwą izolacji akustycznej lub termicznej ze styropianu grubości 2-6 cm, miękkiej płyty pilśniowej bądź wełny mineralnej grubości 1 cm.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Oczywiście, że płyty G_K nadają się na podłogę - zamiast wylewek - jak podała redakcja.
Nie wiem gdzie je chcesz kłaść, ale ja kilkakrotnie je stosowałem (w projekcie) przy adaptacji poddaszy na cele mieszklne gdzie ciężar jest ważny (wylewka betonowa jest dość ciężka) - bo wzmacnianie istniejących stropów to duży kłopot i koszt.
Pod płyty G-K stosowałem keramzyt jako podkład.
Jak wejdziesz na strony internetowe Nida Gips - to oni mają opracowany cały system z różnymi wariantami płyt i wszystkimi szczegółami.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
W blokach (stare budownictwo) podłogi były z drewnianych grubych desek leżących na drewnianych legarach. Na te deski przykręcałem płyty g-k i układałem teraktę. Zrobiłem w ten sposób kilka mieszkań, głównie korytarze i przedpokoje i do tej pory nie miałem żadnej reklamacji a minęło ok 5-8 lat.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Oczywiście, że płyty G_K nadają się na podłogę - zamiast wylewek - jak podała redakcja.
Nie wiem gdzie je chcesz kłaść, ale ja kilkakrotnie je stosowałem (w projekcie) przy adaptacji poddaszy na cele mieszklne gdzie ciężar jest ważny (wylewka betonowa jest dość ciężka) - bo wzmacnianie istniejących stropów to duży kłopot i koszt.
Pod płyty G-K stosowałem keramzyt jako podkład.
Jak wejdziesz na strony internetowe Nida Gips - to oni mają opracowany cały system z różnymi wariantami płyt i wszystkimi szczegółami.


"Knauff" ma taki system.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...