Skocz do zawartości

Dom Pasywny - budowa w przyszłym roku


Recommended Posts

Witam,
postanowiłem napisać na tym forum ponieważ myślę że kogoś z Państwa mógłby zainteresować temat, który chcę tu przedstawić.
Kilkanaście miesięcy temu zacząłem interesować się budownictwem pasywnym. Zdobywając kontakty i pogłębiając swoją wiedzę zacząłem obracać się w kręgach ludzi którzy na co dzień zajmują się tym tematem . Do czego zmierzam?
Otóż, w przyszłym roku planuję rozpocząć budowę domu pasywnego w konstrukcji szkieletowej, około 140m2, dwupoziomowy z poddaszem użytkowym. Działka gdzie owe cudo ma powstać znajduje się w powiecie wadowickim z dala od dróg czy większych skupisk ludzkich. Jest to bardzo cicha i spokojna okolica (piękne widoki). Powierzchnia działki to blisko 40 arów.
Plan domu jest w fazie końcowej projektowania przez firmę od lat działającą w zakresie budownictwa pasywnego i mającą za sobą wiele b. poważnych i dużych realizacji. Generalnie dom ten ma być domem modelowym zarówno dla jednej firmy, która go projektuje jak i drugiej, która go będzie wykonywać, zatem zapewniam Państwa że obie dołożą wszelkich starań aby faktycznie wszystko dopięte było na ostatni guzik.
Wpadłem na pomysł, że skoro działka jest tak duża a plan domu jest tworzony stricte pod nią, można by ją z powodzeniem podzielić. Zatem jeśli ktokolwiek z Państwa zainteresowany byłby budową takiego domu i poszukuje właśnie działki pod budowę a w przyszłości zakup projekt domu pasywnego zapraszam do kontaktu. Jestem również w stanie zorganizować realizację takiego domu i budowę od podstaw.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Również zdecydowaliśmy się z żoną na budowę domu. Zwiedziliśmy bardzo dużo firm i wybraliśmy technologię energooszczędną z bali prefabrykowanych z izolacją wewnątrz. Firma posiada gotowe projekty lub można zamówić projekt indywidualny. Nam spodobał się projekt domu o nazwie Wiedeń II z zabudowaną werandą. Firma Magnus jest z Łasku (łódzkie), można zwiedzić na miejscu kilka domów ekspozycyjnych, to nam dużo dało bo zdjęcie to nie to samo. Byliśmy też w dwóch domach zamieszkałych przez rodziny, m.inn. w domu który nam się bardzo spodobał (Wiedeń II).
Strona internetowa: www.magnusholding.pl
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Widze, że jest nas coraz więcej:) Nas czyli zwolenników budownictwa energooszczędnego. Dołączam się do "stadka" i tez się pochwalę - mam już działkę , projekt i fundamenty i trochę ścian:) Oczywiscie postawiłem na dom energooszczędny gdyż uwazam , że to rozwązanie najlepsze z mozliwych. Domek ma zwartą bryłę i w mało skomplikowany dach, oczywiście z poddaszem użytkowym, o powierzchni nieco ponad 200m. Mamy dwójkę dzieci, więc musimy zadbac o miejsce dla nich:) W projekcie wazne było dla nas, aby na dole były 3 pokoje i się udało. Wprawdzie chcielismy jeszcze mieć w bryle domu garaż ale z wiadomych powodów zdecydowaliśmy się na wolnostojący- więcej miejsca w domu i mniej ubytków ciepła.
Domek buduje nam firma spod Warszawy , bo mieszkamy w okolicy i na nich pierwszych trafiliśmy. To Arkada Domy Energooszczędne www.domy-energooszczedne.com.pl
- firma z doswiadczeniem i dobrymi rekomendacjami. Na etapie wyboru projektu własciciel firmy zabrał nas do juz wybudowanego przez nich domu - zobaczyliśmy jak wygląda ich "dzieło" na zywo. Właściciele domek sobie chwalili, firmę też. Zdecydowaliśmy się nawet na ten sam projekt, ale po małych zmianach (oni mieli tylko 2pokoje na dole co dla nas było za mało). Domek się buduje. Z firmy jestem zadowolony- wyglądają na profesjonalistów i budują jak profesjonaliści. Mam z nimi swietny kontakt, a dla mnie to wazne. Potrzebuje bowiem kogoś , kto nie obraża się na moje "100 pytań do..." tylko kogoś, kto cierpliwie i rzetelnie mnie o wszystkim informuje i wszystko na bieżaco wyjasnia. A oni tacy własnie są. Zresztą kilka razy w tygodniu kierownik budowy sam informuje mnie jak idą prace, co cieszy. Nie mogę doczekac się już końca budowy:) Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych właścicieli domków energooszczędnych:)
Link do komentarza
Cytat

Proszę nie mylić domów pasywnych z energooszczędnymi. Te pierwsze są drogie i energochłonne. Instytut Domów Pasywnych - to nazwa firmy handlującej certyfikatami, nie placówka badawczo-rozwojowa.




Masz rację co do "drogie" a co do "energochłonne" to w przypadku faktycznie udanego domu pasywnego to nieprawda i wiesz o tym a piszesz coś innego

pzdr Edytowano przez j-j (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Masz rację co do "drogie" a co do "energochłonne" to w przypadku faktycznie udanego domu pasywnego to nieprawda i wiesz o tym a piszesz coś innego

pzdr


Bo osobiście wole jak sie podaje np całkowite zużycie energii na m2 - Czytając niemieckie cenzurki tzw domów pasywnych
każdy jeden ma 15 kWh/m2 na ogrzewania a całkowite zużycie od 100 do 120 kWh/m2 - Proszę to policzyć na przykładzie 150 m2 domu - ogrzewanie 2250kWh - pozostałe 15 000! Gdyby Pan miał takie zużycie ( gotowanie, światło tv, komputery... ) potrzebna by Panu była zimą klima!
To coś jak kreatywna księgowość.
Link do komentarza
Ej no nie rób jaj sobie.
Żyjesz w domu, funkcjonujesz normalnie bez udziwnień, słoneczko świeci i masz z tego zyski ciepła- to normalne zjawisko.
Musisz zużywać energii żeby żyć.
Teraz jeśli dom jest rewelacyjnie ocieplony(pasywny do 15 kWh/m2*rok) to te zyski (które standardowo "zerują" ok. 5% strat ciepła) "zerują" straty o ok. 60%.
Nie rozumiem po co brać pod uwagę zużycie dodatkowe (gotowanie, pranie, zmywanie, DVD itp) skoro tego nie da się zmniejszyć izolacją, to musi funkcjonować i nie da się tego drastycznie zmniejszyć!!! Jak dasz fotowoltaiki nawet to nie zmniejszysz tego zużycia- ono będzie takie samo, inne tylko źródło. Ale właśnie o to chodzi wywalisz kasę na fotowoltaiki to zmniejszysz energie pierwotną i możesz gotować całe 24h/dobę icon_wink.gif .
Sztuką jest albo mądrze oszczędzać aby się mieścić w 120 nie tracąc komfortu bez konieczności dawania zarobić producentom fotowoltaików.
Nie rozumiem co Ty masz do pasywnych domów- one są energooszczędne!
A to że certyfikaty kosztują i ktoś "siepie" na tym kasę to co? Ja wiem że mi wyszedł taki dom i nie musze dawać zarobić komuś bo to ja mam zarabiać dzięki takiemu zużyciu.



pzdr Edytowano przez j-j (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Retoryczne pytanie.
Czy to dom ma być energooszczędny, czy też dom + życie energooszczędne.
Tu zdaje się piszemy o domach, a nie o życiu energooszczędnym.
Można mieć (wybudować) dom energooszczędny i 2 razy w tygodniu używać saunę elektryczną, brać jedną kąpiel w wannie z hydromasażem, raz w tygodniu wystawiać dla przyjaciół wykwintne kolacje, oświetlać w nocy teren działki.
Czy to będzie winą domu energooszczędnego, że będą wysokie rachunki za energię elektryczną?
Link do komentarza
Cytat

Retoryczne pytanie.
Czy to dom ma być energooszczędny, czy też dom + życie energooszczędne.
Tu zdaje się piszemy o domach, a nie o życiu energooszczędnym.
Można mieć (wybudować) dom energooszczędny i 2 razy w tygodniu używać saunę elektryczną, brać jedną kąpiel w wannie z hydromasażem, raz w tygodniu wystawiać dla przyjaciół wykwintne kolacje, oświetlać w nocy teren działki.
Czy to będzie winą domu energooszczędnego, że będą wysokie rachunki za energię elektryczną?




Temat pasywnych jest prosty.
Jak pisałem- albo żyjemy mądrze oszczędzając nie tracąc wyraźnie komfortu i mieszcząc się w 120 albo
kupujemy fotowoltaiki i szalejemy na maksa z komfortem i też mieścimy sie w 120- I TO WŁAŚNIE POWODUJE ŻE DOM JEST ENERGOOSZCZĘDNY!
Jak nie chcemy mądrze oszczędzać i nie wydawać kasy na fotowoltaiki itp. to dom pasywny jest TOTALNYM nieporozumieniem bo ... on nie będzie pasywnym icon_wink.gif .


pzdr
Link do komentarza
Cytat

Temat pasywnych jest prosty.
Jak pisałem- albo żyjemy mądrze oszczędzając nie tracąc wyraźnie komfortu i mieszcząc się w 120 albo
kupujemy fotowoltaiki i szalejemy na maksa z komfortem i też mieścimy sie w 120- I TO WŁAŚNIE POWODUJE ŻE DOM JEST ENERGOOSZCZĘDNY!
Jak nie chcemy mądrze oszczędzać i nie wydawać kasy na fotowoltaiki itp. to dom pasywny jest TOTALNYM nieporozumieniem bo ... on nie będzie pasywnym icon_wink.gif .


pzdr


Wolę komfortowo zmieścić się w 30!
Link do komentarza
Cytat

Wolę komfortowo zmieścić się w 30!



W 30 pierwotnej czy 30 potrzebnej (?) bo to 1 mozna spełnić w pasywnym ze źródlami odnawialnymi produkującymi prąd drugie jest prawie niemożliwe, chyba że mieszkasz sam, żywisz się, pierzesz, zmywasz oraz prasujesz u sąsiadki a wieczorami oglądasz u siebie tylko 1 serial i 1 h spędzasz na forum.
Moi teściowie żyją we 2 prawie ich nie ma w domu i zużywają dobowo ok 6-8 kWh (wraz z cwu) co daje ok. 38 kWh/m2*rok a Ty chcesz w to wrzucić jeszcze grzanie (?), już bez grzania są ponad 30!
Mi samemu udało się zejść bez znacznej utraty komfortu w ostatnich 2 m-cach do ok 10 kWh/dobę (wraz z cwu) bez dogrzewania co da mi ok 34 kWh/m2*rok a na pewno nie da rady tego utrzymać rocznie i myślę że średnio zmieszczę się w ok 11,5 kWh/dobę co ostatecznie da mi ok. 37 kWh/m2*rok bez dogrzewania.
Jeszcze jedno- wystarczy że 1 raz zorganizujesz w m-cu imprę wielkości świąt Bożego narodzenia i zużyjesz na to 35kWh/dobę (norma na taka imprę) to już sporo sp.... sobie bilans bo w takim przypadku przez resztę m-ca trzeba jeszcze bardziej przycisnąć pasa (o ok 1 kWh/ dobę mniej niż i tak ta nasza wyśrubowana nasza norma) aby wyjść na swoje-p nie da rady.


pzdr Edytowano przez j-j (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Trochę się jednak technologie różnią... przy 2 osobach i 10kWh dziennie ( latem ) 3 -4 kWh - nie "wchodzi" w zyski (np. cwu ) Ale zimą - gdy dom jest izolowany na poziomie 15-20 kWh /m2 - zimą te 6-7kWh obniży czas pracy ogrzewania. będą też miały wpływ czynniki takie jak -
-ogrzewanie strefowe
-zadaniowe
-małe termy tam gdzie krany
-baterie bezdotykowe
Jednak (mam nadzieję), że wspólnym naszym wnioskiem jest, że lepiej się opłaca izolować dom niż pchać kasę w drogi system ogrzewania.

Ekonomiczna jakość izolacji termicznej to taka, przy której nieekonomiczne jest montowanie centralnego ogrzewania.
Link do komentarza

Cytat

Jednak (mam nadzieję), że wspólnym naszym wnioskiem jest, że lepiej się opłaca izolować dom niż pchać kasę w drogi system ogrzewania.



Tylko tu się zgadzam zdecydowanie! ale


Cytat

Trochę się jednak technologie różnią... przy 2 osobach i 10kWh dziennie ( latem ) 3 -4 kWh - nie "wchodzi" w zyski (np. cwu ) Ale zimą - gdy dom jest izolowany na poziomie 15-20 kWh /m2 - zimą te 6-7kWh obniży czas pracy ogrzewania. będą też miały wpływ czynniki takie jak -
-ogrzewanie strefowe
-zadaniowe
-małe termy tam gdzie krany
-baterie bezdotykowe
Ekonomiczna jakość izolacji termicznej to taka, przy której nieekonomiczne jest montowanie centralnego ogrzewania.



Nie ma tu żadnych konkretów (tylko ogólnikowe hasła) i odniesienia do tego co pisałem wyżej.


pzdr Edytowano przez j-j (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
My (ja i moja polowka) zdecydowalismy sie na budowe domu minergie (nie mylic z minergie P !!!)
: budowa rozpocznie sie w lipcu tego roku icon_smile.gif
Cytat

Proszę nie mylić domów pasywnych z energooszczędnymi. Te pierwsze są drogie i energochłonne. Instytut Domów Pasywnych - to nazwa firmy handlującej certyfikatami, nie placówka badawczo-rozwojowa.


icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli dom 136 m2 zużył na ogrzewanie 15 kWh /m2... to pierwotna ile wynosi 120? Czy liczy Pan całość? Niezależnie jaki jest nośnik?

Założeniem domu pasywnego jest zużycie nie więcej jak 15kWh/m2 energii rocznie na ogrzewanie i nie więcej jak 120kWh/m2 energii pierwotnej rocznie. W przypadku zużywania tylko energii elektrycznej oznacza to nie wiecej jak 40kWh/m2 energii elektrycznej rocznie. Dla domu o powierzchni 136m2 ogrzewanej oznacza to zużycie energii nie większe niż 5440kWh rocznie.
Link do komentarza
Na Szanownego HenoKa mam filtr założony - Gościu nie rozumie fizyki - tylko lubi tylko mącić i ma duże pretensje – Nie zaizolował swojego domu i teraz każdego chce wpuścić w „ciepłą pompę” więc to dla mnie nie jest wyjaśnienie, zwłaszcza, że się nie wyświetla mi się w/w troll.
Jeszcze raz wiec Pana zapytam. Czy x 3 mnożymy całość energii zużytej, czy tylko na ogrzewanie?
Czy w domach ogrzewanych np. węglem kWh na tv. komputery światło... itp. też są mnożone x 3?
Link do komentarza
Cytat

Na Szanownego HenoKa mam filtr założony - Gościu nie rozumie fizyki - tylko lubi tylko mącić i ma duże pretensje – Nie zaizolował swojego domu i teraz każdego chce wpuścić w „ciepłą pompę” więc to dla mnie nie jest wyjaśnienie, zwłaszcza, że się nie wyświetla mi się w/w troll.
Jeszcze raz wiec Pana zapytam. Czy x 3 mnożymy całość energii zużytej, czy tylko na ogrzewanie?
Czy w domach ogrzewanych np. węglem kWh na tv. komputery światło... itp. też są mnożone x 3?




Wystarczy że na chwilę odblokujesz HenoK`a aby go przeczytać ale niech będzie że Ci go zacytuję bo ma rację:

"Założeniem domu pasywnego jest zużycie nie więcej jak 15kWh/m2 energii rocznie na ogrzewanie i nie więcej jak 120kWh/m2 energii pierwotnej rocznie (na wszystko wraz z c.o.- to dopisane przeze mnie). W przypadku zużywania tylko energii elektrycznej oznacza to nie wiecej jak 40kWh/m2 energii elektrycznej rocznie. Dla domu o powierzchni 136m2 ogrzewanej oznacza to zużycie energii nie większe niż 5440kWh rocznie."

pzdr
Link do komentarza
Cytat

Czy x 3 mnożymy całość energii zużytej, czy tylko na ogrzewanie?
Czy w domach ogrzewanych np. węglem kWh na tv. komputery światło... itp. też są mnożone x 3?

Granica 120kWh/m2 rocznie dotyczy energii pierwotnej.
Aby otrzymać tę wartość należy ilość zużywanej energii pomnożyć przez :
- dla węgla, gazu, oleju - 1,1,
-dla energii elektrycznej - 3,0,
- dla biomasy - 0,2,
- dla energii słonecznej - 0,0,
itd.
W większości przypadków, gdy z energią do ogrzewania zmieścimy się w 15kWh/m2 rocznie, to nie ma problemów ze zmieszczeniem się w 120kWh/m2 energii pierwotnej rocznie całkowitego zużycia.

Cytat

Na Szanownego HenoKa mam filtr założony


Właśnie zauważyłem, że nie odpowiada Pan na moje posty icon_lol.gif .
Przyznam, że wcale mi to nie przeszkadza.
Link do komentarza
Cytat

Wystarczy że na chwilę odblokujesz HenoK`a aby go przeczytać ale niech będzie że Ci go zacytuję bo ma rację:

"Założeniem domu pasywnego jest zużycie nie więcej jak 15kWh/m2 energii rocznie na ogrzewanie i nie więcej jak 120kWh/m2 energii pierwotnej rocznie (na wszystko wraz z c.o.- to dopisane przeze mnie). W przypadku zużywania tylko energii elektrycznej oznacza to nie wiecej jak 40kWh/m2 energii elektrycznej rocznie. Dla domu o powierzchni 136m2 ogrzewanej oznacza to zużycie energii nie większe niż 5440kWh rocznie."

pzdr


Jeżeli wyżej opisany dom zaizolowany by zużywał 15kWh /m2 rocznie - gazem - na cwu zużyje 200m3gazu a urządzenia elektroniczne z zużyją 3000kWh - to ogrzewanie gazowe (jak i elektryczne ) się nie załączy. Czy w tym przypadku mnożymy prąd x 3 ?

Czy teraz jeżeli w/w dom będzie gorzej izolowany i poza prądem ( zużycie identyczne) zużyje jeszcze trochę gazu – to należy takie rozwiązania popierać ? Bo to robi certyfikacja!
Link do komentarza
Cytat

Właśnie zauważyłem, że nie odpowiada Pan na moje posty



Panie Henryku! Nie odpowiadam, bo to strata czasu. Nie jest Pan chętny postępowi w budownictwie. Nie ma takiej siły by Pan zrozumiał dlaczego przy skutecznej izolacji nie stosuje się centralnego ogrzewania. Nie może też Pan pojąć, że lepsza, tańsza, trwalsza i zapewniająca większy komfort jest skuteczna izolacja niż pompa ciepła.
Do czasu gdy Pana rozum będzie mógł pojąć, że ekonomiczna jakość izolacji termicznej to taka, przy której nieekonomiczny jest każdy centralny system ogrzewania, tłumaczenie Panu czegokolwiek jest zbędne.
Z pozdrowieniami i ....
Tasiemiec w studenckich trzewiach
Wykładem był tak znudzony
Że zaczął sam siebie zżerać
Począwszy od drugiej strony

Lecz nagle przeżył olśnienie
I aż podskoczył na chwilę:
Boże! Zżerając sam siebie
Stworzyłem Perpetum Mobile!

A student miał pustkę w głowie
I skrobał po pustym arkuszu
Oj, ileż w nas się marnuje
Nieodkrytego geniuszu!

Najlepszego!
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Nie ma tu żadnych konkretów (tylko ogólnikowe hasła) i odniesienia do tego co pisałem wyżej.

Trudno spodziewać się konkretów, skoro TB nie ma żadnego wykształcenia w tej dziedzinie.
Łatwo się pisze:
Cytat

gdy dom jest izolowany na poziomie 15-20 kWh /m2


Dużo trudniej jest pokazać jak powinny wyglądać szczegóły domu, żeby miał takie straty w ciągu roku, a jeszcze trudniej taki dom wybudować.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
A po co te kłótnie, Panowie? Mącicie trochę w głowach bo nawet ja, który jestem w trakcie budowy energooszczędnego nie wiem o co Wam chodzi. Mój domek się buduje bez problemów , jestem zadowolony z postępów na budowie i nie moge doczekać się jej zakończenia. Powiem jedno, jak ktoś się zdecyduje na dom energooszczędny albo pasywny- jego wybór , widać coś go do tego przekonało:)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

O co kłótnie? W domach energooszczędnych nie montuje się centralnych systemów ogrzewania. Pośrednie ogrzewanie ma większe straty niż potrzeby domów dobrze zaizolowanych. Stąd taka walka by domów nie izolować a np. tylko ocieplić.


Może z powodu kosztów inwestycyjnych? Ilość termoizolacji, która trzeba wpakować w dom pasywny jest jednak spora (eufemizm icon_smile.gif ) i kosztuje to... majątek. icon_sad.gif
Link do komentarza
To nie jest prawdą! Zwiększenie ilości izolacji i jej zamknięcie oraz zabezpieczenie przed wilgocią - kosztuje mniej niż różnica wynikająca ze stosowania współczesnych systemów ogrzewania. Przecież do domów izolowanych nie wsadzi Pan starego centralnego! Piszemy tu o przeniesieniu kosztów inwestycji z ogrzewania na izolację, co nie pasuje tym co jeszcze w XXI wieku wciskają pompy ciepła , olej czy gaz . To coś jak w 80’ mój mechanik samochodowy ( super specjalista od gaźników) - gdy zobaczył precyzyjny wielopunktowy wtrysk, skomentował: U nas to się nigdy nie przyjmie!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam
Nie wiem czym chcesz ogrzewac tego pasywniaka. Ale dla informacji twojej i architekta poczytaj na stronie
www.m-therm.com
Koszty ogrzania twoich 140m² wyniosa okolo 150 zl miesiecznie.

pozdrawiam



Cytat

Witam,
postanowiłem napisać na tym forum ponieważ myślę że kogoś z Państwa mógłby zainteresować temat, który chcę tu przedstawić.
Kilkanaście miesięcy temu zacząłem interesować się budownictwem pasywnym. Zdobywając kontakty i pogłębiając swoją wiedzę zacząłem obracać się w kręgach ludzi którzy na co dzień zajmują się tym tematem . Do czego zmierzam?
Otóż, w przyszłym roku planuję rozpocząć budowę domu pasywnego w konstrukcji szkieletowej, około 140m2, dwupoziomowy z poddaszem użytkowym. Działka gdzie owe cudo ma powstać znajduje się w powiecie wadowickim z dala od dróg czy większych skupisk ludzkich. Jest to bardzo cicha i spokojna okolica (piękne widoki). Powierzchnia działki to blisko 40 arów.
Plan domu jest w fazie końcowej projektowania przez firmę od lat działającą w zakresie budownictwa pasywnego i mającą za sobą wiele b. poważnych i dużych realizacji. Generalnie dom ten ma być domem modelowym zarówno dla jednej firmy, która go projektuje jak i drugiej, która go będzie wykonywać, zatem zapewniam Państwa że obie dołożą wszelkich starań aby faktycznie wszystko dopięte było na ostatni guzik.
Wpadłem na pomysł, że skoro działka jest tak duża a plan domu jest tworzony stricte pod nią, można by ją z powodzeniem podzielić. Zatem jeśli ktokolwiek z Państwa zainteresowany byłby budową takiego domu i poszukuje właśnie działki pod budowę a w przyszłości zakup projekt domu pasywnego zapraszam do kontaktu. Jestem również w stanie zorganizować realizację takiego domu i budowę od podstaw.
Pozdrawiam


Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

to forum to jakiś bełkot. poczytajcie na www.isomax.com.pl. Sam na sobie testuję tą konstrukcję. jestem w fazie wykończeń wew.


strona fajna, tyle, że mogliby uaktualnić
Cytat

Zużycie energii elektrycznej systemu Isomax (2 pompy cyrkulacyjne plus dwa wentylatory) jest takie jak dwóch żarówek 100W.


niech zmienią na np 4 żarówki 50W, choć i te wycofają, więc może 25 żarówek energooszczędnych 8W?
Link do komentarza
Cytat

Kolejne domy isomx-u poprawiamy by było ciepło.



Rozumiem pańskie dylematy. Wielu osobom wydaje się ,że rozumią isomax ale dodam ,że na rynku jest 99% dyletantów którym się wydaje że po obejżeniu technologii już wszystko wiedzą a to niestyty nie prawda. Być może ,że wygląda to prosto ale proszę mi wierzyć na słowo prostym nie jest. Spotykam się na co dzień z różnymi ludźmi ,którzy wpadli w sidła oszustów ,którzy twierdzą ,że poznali isomax ale po informacji u źródeł dowiaduję się ,że to oszuści.
Link do komentarza
Cytat

strona fajna, tyle, że mogliby uaktualnić

niech zmienią na np 4 żarówki 50W, choć i te wycofają, więc może 25 żarówek energooszczędnych 8W?



Może dodam jeszcze pare informacji.
1.projekty isomaksu są licencjonowane a w związku z tym na stronach internetu nie są wyjaśnione wszystkie zagadnienia.
2.po drugie z punktu widzenia termodynamiki przegród a więc izolacyjności cieplnej ścian nie jest w stanie podważyć obliczeń wykonanych przez cytowaną uczelnię wrocławską.
Żaden budowlaniec nawet po studiach wyższych nie mógł zrozumieć jak podejść do podwójnego mostka temperaturowego w przegrodzie cieplnej. Wiedzą ,że działa ale wyjaśnić nie potrafią a o policzeniu nie było mowy. Bo tu kończy się fizyka a zaczyna termodynamika a to już nie takie proste.
3 bardzo wiele osób chciałoby w prosty sposób zagarnąć tą wiedzę ale do tego tzreba czuć termodynamikę i fizykę układów cieplnych.
4. Oprócz cytowanych pompek i wentylatorów jest jeszcze mnóstwo różnych patentów ,których nie mogę ujawnić bo obowiązuje mnie licencja do jednego projektu.
5 Z dużym uproszczeniem jest tak jak na stronie.....


pozdrawiam
Link do komentarza
[/quote]
Cytat

Może dodam jeszcze pare informacji.
4. Oprócz cytowanych pompek i wentylatorów jest jeszcze mnóstwo różnych patentów ,których nie mogę ujawnić bo obowiązuje mnie licencja do jednego projektu.


To może napisz chociaż jaki jest koszt takiej licencji w odniesieniu do jednego budowanego domu.
Czy przypadkiem ten koszt znacznie nie przewyższa różnicy w kosztach między domem tradycyjnym, a domem pasywnym (lepsza izolacja, lepsza stolarka okienna i drzwiowa, itp - w sumie zazwyczaj nie więcej jak 10-15% kosztów budowy).
Napisz też jakie jest całkowite zużycie energii w Twoim domu, bo podawana na stronie isomaxu ilość energii wykorzystywanej do ogrzewania domu to mydlenie oczu.
Link do komentarza
tak między Bogiem a prawdą
czy komu jest potrzebna wiedza ile budynek zużywa energii?
chyba bardziej za ile musi zapłacić, aby normalnie funkcjonować

Cytat

Oprócz cytowanych pompek i wentylatorów jest jeszcze mnóstwo różnych patentów ,których nie mogę ujawnić bo obowiązuje mnie licencja do jednego projektu.


chciałoby się zapytać, co to ma wspólnego z pasywnym?
i aż strach pomyśleć, jak któryś z tych patencików szlag trafi, kaput, śmierć w butach i z czapką na głowie
Link do komentarza
Cytat

Rozumiem pańskie dylematy. Wielu osobom wydaje się ,że rozumią isomax ale dodam ,że na rynku jest 99% dyletantów którym się wydaje że po obejżeniu technologii już wszystko wiedzą a to niestyty nie prawda. Być może ,że wygląda to prosto ale proszę mi wierzyć na słowo prostym nie jest. Spotykam się na co dzień z różnymi ludźmi ,którzy wpadli w sidła oszustów ,którzy twierdzą ,że poznali isomax ale po informacji u źródeł dowiaduję się ,że to oszuści.


To trzy domy w Wielgolesie Duchnowskim i kolejne tu opisywane to budowali oszuści? To skąd są na stronie isomax-u. Te zdjęcia to oszustwo?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

bardzo wiele osób chciałoby w prosty sposób zagarnąć tą wiedzę ale do tego tzreba czuć termodynamikę i fizykę układów cieplnych.


megalomania
bardzo wiele to chce wiedzieć jak to funkcjonuje z czystej ciekawości, skoro opatentowane, to czego szorty falują?

te zdjęcia to niewadomo skąd i o czym
Link do komentarza
Cytat

bardzo wiele to chce wiedzieć jak to funkcjonuje z czystej ciekawości, skoro opatentowane, to czego szorty falują?


Sęk w tym, że te rozwiązania nie są opatentowane. Nawet nazwa isomax jest zastrzeżona, ale dla zupełnie innego produktu.
W efekcie końcowym każdy kto chce zająć się poważnie tą technologią poważnie ryzykuje.
Może bogus123 napisze jakie w umowie "licencyjnej" ma zastrzeżone kary umowne za udostępnienie rzekomych tajemnic firmowych.

Cytat

chciałoby się zapytać, co to ma wspólnego z pasywnym?


Z domem pasywnym ma to niewiele wspólnego. Można by tę technologię nazwać domem aktywnym energetycznie albo domem słonecznym.
Link do komentarza
Panowie Licencja to grosze . Projekt instalacji to następne grosze w stosunku do kosztów budowy.Natomiast projekt nie wypełnia wszystkich informacji ,które właściciel dodaje od siebie w trakcie budowy. Niestety nie ma kompletnych zasad takich aby można stwierdzić ,że już wszystko wiemy o tej metodzie i możemy sami budować jako przyszli autorzy kolejnych projektów. O ile mi wiadomo to nie ma certyfikowanych wykonawców lub jest tylko jeden. W zwiazku z tym nie należy oczekiwać od jakiejkolwiek firmy prawidłowego wykonania jeśli sami nie przypilnujemy budowy wg zasad zdroworozsądkowych. Pewnie jak każda budowa przynosi nieoczekiwane efekty tak samo moja nie jest do końca idealna z uwagi na inne materiały ścienne i trochę inne wykończenie ale w całości mniej więcej gra. Efekt to małe rachunki za prąd chociarz wszystko jest na prąd. Jest kilka rzeczy ,które cieszą: dom nie ma zapachu...,jest jak maszyna do mieszkania.....cieszy oko patrzenie na odczyty z czujników temperatury...itd.
powiem tyle ,że jeśli za mieszkanie płaciłem prawie 900 + 180 za energię to teraz rachunek na poziomie 300 to dla mnie powiedzmy ogromny zysk no i chałupa własna . spieranie się o Waty nie ma sensu bo to i tak jest subiektywna ocena tego kto buduje a nie wyścig o redukcję zużycia energii. Oczywiście są wtopy o jakich słyszałem ,że głowa boli ale jeśli już ktoś zrozumie na czym to polega i jakie zasady temu toważyszą pozostaje tylko przypilnować podczas budowy.
Link do komentarza
Cytat

Panowie Licencja to grosze . Projekt instalacji to następne grosze w stosunku do kosztów budowy.Natomiast projekt nie wypełnia wszystkich informacji ,które właściciel dodaje od siebie w trakcie budowy. Niestety nie ma kompletnych zasad takich aby można stwierdzić ,że już wszystko wiemy o tej metodzie i możemy sami budować jako przyszli autorzy kolejnych projektów. O ile mi wiadomo to nie ma certyfikowanych wykonawców lub jest tylko jeden.


Być może są to grosze. Pozostaje tylko pytanie ile tych groszy jest. Bo jeśli ich ilość przekracza milion, to już nie jest mało istotny element w budżecie budowy.
Jeden wykonawca, czyli monopol. Ten, jak powszechnie wiadomo, raczej nie służy poprawie jakości i obniżeniu ceny.
Zresztą na dostawę niektórych komponentów tego systemu, z tego co pamiętam, też jest w umowie licencjnej ustanowiony monopol.
Link do komentarza
Cytat

Sęk w tym, że te rozwiązania nie są opatentowane. Nawet nazwa isomax jest zastrzeżona, ale dla zupełnie innego produktu.
W efekcie końcowym każdy kto chce zająć się poważnie tą technologią poważnie ryzykuje.
Może bogus123 napisze jakie w umowie "licencyjnej" ma zastrzeżone kary umowne za udostępnienie rzekomych tajemnic firmowych.


Z domem pasy wnym ma to niewiele wspólnego. Można by tę technologię nazwać domem aktywnym energetycznie albo domem słonecznym.


licencja zobowiązuje do budowy 1-go obiektu do którego mamy prawo użyć nazwy technologii ISOMAX i to wszystko. Pewnie ,że w Polsce można stawiać wszystko i nazywać po swojemu ale chyba nie o to chodzi aby byc oszustem. Zobowiązałem się ustnie do nie udzielania konkretnych informacji nt.
Jeśli o tym domu można powiedzieć aktywny energetycznie to niech tak będzie. Niemniej jednak jest bardzo zbliżony do ideji niskoenergochłonności.A chyba o to chodzi. Koszt całości jest nie do oszacowania bo jeszcze 3,4 lata temu ceny były 4 razy wyższe i nie ma jak porównać.
Dziś by mi kredyt starczył a wtedy niestety nie.

Cytat

Być może są to grosze. Pozostaje tylko pytanie ile tych groszy jest. Bo jeśli ich ilość przekracza milion, to już nie jest mało istotny element w budżecie budowy.
Jeden wykonawca, czyli monopol. Ten, jak powszechnie wiadomo, raczej nie służy poprawie jakości i obniżeniu ceny.
Zresztą na dostawę niektórych komponentów tego systemu, z tego co pamiętam, też jest w umowie licencjnej ustanowiony monopol.


Prosze pana to nie monopol a patent. Do miliona to daleko ale tanio też nie jest.
miło jest dyskutować o nowinkach. Czysłyszał pan o mieszalnikach zimnoplazmowych? Edytowano przez bogus123 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

licencja zobowiązuje do budowy 1-go obiektu do którego mamy prawo użyć nazwy technologii ISOMAX i to wszystko.
Prosze pana to nie monopol a patent.


Tak jak wcześniej pisałem nazwa ISOMAX jest zastrzeżona, ale dla zupełnie innej technologii :
https://ipu.uprp.pl/portal/c/document_libra...i=1261032810408 :
Cytat

99905 95 04 25 Petrofer Chemie H.R. Fischer GmbH
& Co. KG. Hildesheim, (DE). Towary: produkty chemiczne
stosowane w przemyśle zawarte w klasie 1, oleje technologiczne
i tłuszcze, smary; klasy: 1 i 4.
ISOMAX


Tą nazwą oznaczane są też kotły kondensacyjne : Saunier Duval Isomax Condens F 30-35 E .
Patent dotyczy tylko niektórych rozwiązań oferowanych przez firmę Isomax Polska.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...