Skocz do zawartości

ile spalacie gazu w takie mroźne dni ??


rentgen

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Cytat

własnie dotarł rachunek 945 zł - domek150 m (nie nowy)


Za jaki okres? Gazownie różnie rozliczają.

Proszę wszystkich piszących o zużyciu gazu o podawanie tego zużycia np. w m3 na dobę + ogrzewany metraż.
Wielu z was podaje tylko kwoty lub metry sześcienne ale nie za dużo to nam mówi, jeśli nie można tego przeliczyć na jakąś wspólną miarę.
Link do komentarza
Cytat

No właśnie, ale jestem mocno nie zadowolony, że kolega T.B. tak ochoczo przez podanych prez was wielkościach spalanego paliwa zabierał się do tfurczej krytyki a jakoś moje 15GJ pozostały bez echa.
Czyli co mój domek jest cacy?

Myślisz, że to tak łatwo przeliczyć GJ na kWh lub m3 gazu?
Jak byś napisał ile to kWh/m2 rocznie, to na pewno Pan T.B. by ocenił Twoje zużycie.

U mnie gaz (propan-butan) zasila tylko kuchenkę gazową z piekarnikiem. Zużywam 1 butle 11kg na 2 miesiące.
Natomiast zużycie energii elektrycznej w styczniu wyniosło średnio na dobę 38kWh. Z czego ok. 25kWh na dobę dotyczy samego ogrzewania.
Powierzchnia ogrzewana 109m2, pompa ciepła glikol-woda o mocy grzewczej 6kW z gruntowym wymiennikiem poziomym.
Link do komentarza
Cytat

Myślisz, że to tak łatwo przeliczyć GJ na kWh lub m3 gazu?
Jak byś napisał ile to kWh/m2 rocznie, to na pewno Pan T.B. by ocenił Twoje zużycie.

U mnie gaz (propan-butan) zasila tylko kuchenkę gazową z piekarnikiem. Zużywam 1 butle 11kg na 2 miesiące.
Natomiast zużycie energii elektrycznej w styczniu wyniosło średnio na dobę 38kWh. Z czego ok. 25kWh na dobę dotyczy samego ogrzewania.
Powierzchnia ogrzewana 109m2, pompa ciepła glikol-woda o mocy grzewczej 6kW z gruntowym wymiennikiem poziomym.


niech sobie policzy sam ,a mnie takie zuzycie na ten koforrt w tej chwili odpowiada ,po termomodernizacji bede napewno bardzo zadowolony
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
poczytałam Was i chyba my spalamy niedużo stosunkowo. Mam przed soba rachunek za grudzień- do 4 stycznia 2010. 1-31 grudnia- 86 m3. Dużo, mało? Rachunek wynosi równe 200 zł.
Mój domek: ok 170 m2 powierzchni bez garażu plus garaż 32 m2 (razem 200 m2), w garażu jest jeden mały kaloryferek i około 12 st. Domek z ytonga 24 cm ocieplony styropianem 12 cm. Piec kondensacyjny die dietrich, podłogówka plus grzejniki. Ogrzewanie ustawione na 20 st dzień, 19 st noc (22-5 rano). Do tego dogrzewamy (nie codziennie ) popołudniami kominkiem z DGP. Na drewno od października poszło ok 500 zł , no 600 zł licząc uczciwie z transportem (za 4 miesiące)
Za prąd płaciliśmy 180 zł, teraz w zimie wychodzi 214 zł. I 36 zł za wodę.
czyli suma naszych rachunków:
214 zł prąd
200 zł gaz
36 zł woda (bez ścieków- jest oczyszczalnia)
ok 30 zł smieci
internet, komórki i telewizja:) O komórkach nie wspomnę icon_biggrin.gif

W styczniu były największe mrozy więc obawiam się że rachunek za gaz bedzie wyższy, ale w bloku wychodziło nam ok 200 zł miesiecznie za mieszkanie 72 m2!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...