Skocz do zawartości

T. Brzęczkowski - moje uwagi i wywody


ED36

Recommended Posts

Szanowny panie Brzęczkowski!!

Z racji zbliżających się Świąt pozwoliłem sobie na założenie specjalnie dla pana tematu, w którym może pan pisac swoje opinie i wywody, gdyż sprowadzanie każdego tematu do izolacji jest uciążliwe dla innych użytkowników forum.
Życzę powodzenia i wielu sukcesów zawodowych zarówno w życiu prywatnym jak i wirtualnym.
Link do komentarza
Odwiedziłem stronę!!!
DARMOWA ENERGIA...
"Obecnie budowane budynki, zgodne z WT 2008 posiadają roczne zapotrzebowanie na energię cieplną rzędu 120 kWh/m2/rok."

Ależ to trzeba bezczelności by tak kłamać!!!
I bardzo proszę nie otwierać stron jako ja! Niezależnie od świąt! Ja piszę wyłącznie o domach z zapotrzebowaniem 15 kWh/m2 rocznie, lub najgorzej możliwie izolowanych 30kWh/m2 ale to i tak - PRZEPAŚĆ
Link do komentarza
Cytat

Odwiedziłem stronę!!!
DARMOWA ENERGIA...
"Obecnie budowane budynki, zgodne z WT 2008 posiadają roczne zapotrzebowanie na energię cieplną rzędu 120 kWh/m2/rok."

Ależ to trzeba bezczelności by tak kłamać!!!
I bardzo proszę nie otwierać stron jako ja! Niezależnie od świąt! Ja piszę wyłącznie o domach z zapotrzebowaniem 15 kWh/m2 rocznie, lub najgorzej możliwie izolowanych 30kWh/m2 ale to i tak - PRZEPAŚĆ


Tu może Pan pisac co tylko Pan zechce icon_smile.gif i tak wszyscy wiedzą jedno. Zapewne wszyscy doceniają Pana jako fachowca w dziedzienie izolacj i myślę że dom zeroenergetyczny nie byłby dla Pana problemem icon_smile.gif Jednak myślę że pewnych tematów z racji mniejszej wiedzy nie powinien Pan poruszac na tym forum. Każdy wie, że warto izolowac, ale nie każdy wie czym można budynek ogrzac. A ja osobiście będę pełen podziwu dla Pana, jeśli obiekt nawet o tych 30 kWh/m2 powstanie w V strefie klimatycznej.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Skuteczna izolacja, 80% odzysk ciepła z wentylacji, niecentralny system ogrzewania pomieszczeń i wody, oszczędne baterie minimum 5 x zmniejszają zużycie energii. Dlatego w energooszczędnym budownictwie nie stosuje się "darmowej energii" Zbyt droga w eksploatacji przy niskim komforcie jest ta "darmowa energia". A koszt na dom 150 m2 założenia może nawet przekraczać 10 000zł!
Link do komentarza
Cytat

Nie ma sensu innych budowac , ale niestety takie się jeszcze buduje icon_smile.gif
Darmowa energia jest bo gdyż pompa ciepła pobiera 1 jednostkę z gniazdka a daje 4 jednostki w zamian,
czyli 3 jednostki są za darmo icon_biggrin.gif. Czy to nie jest darmowa energia??


Pan brzeczkowski nie rozumie podstaw fizyki i nie wie co to COP,nie wie że zmiana taryfy wynikającej z mocy zamówieonej to ogromne koszty ,nie wie co to akumulacja ,zapomina o oknach ,zapomina i onnych otworach w domu,nic nie wspomina o klimatyzacji bo nie wiem co rozbi z nadmiarem ciepła latem ,
Ja doszedłem do wniosku że Pan TB spadł z drzewa i sie mocno uzezył w głowe stąd te zamieszanie w internecie .....
Link do komentarza
Myli Pan fizykę z fizyką budowli.
Co do akumulacji - Akumulacja ściany miała sens w czasach gdy ściana pełniła rolę "pseudoautomatyki” odbierała nadmiar ciepła, stabilizując temperaturę. Po wprowadzeniu precyzyjnej automatyki, gdy jest żądana temperatura ogrzewanie w pomieszczeniu przestaje działać – nie ma nadprodukcji ciepła . Ściana na mostku termicznym ( ocieplona z zewnątrz )będzie w takim układzie zawsze zimą chłodniejsza od najniższej temperatury pokojowej. Nie będzie więc „akumulatorem” a wyłącznie odbiornikiem. Taki akumulator co wyłącznie odbiera (tylko się ładuje) to złom do utylizacji.
Co do zaś zysków z „okien” sprzętów domowych itp. To przy precyzyjnym sterowaniu (0.1st.C ) wystarczy wlewka, tynki , meble. Bufor nie może być za duży – utrudni programowanie i obniży komfort.
Link do komentarza
Cytat

Myli Pan fizykę z fizyką budowli.
Co do akumulacji - Akumulacja ściany miała sens w czasach gdy ściana pełniła rolę "pseudoautomatyki” odbierała nadmiar ciepła, stabilizując temperaturę. Po wprowadzeniu precyzyjnej automatyki, gdy jest żądana temperatura ogrzewanie w pomieszczeniu przestaje działać – nie ma nadprodukcji ciepła . Ściana na mostku termicznym ( ocieplona z zewnątrz )będzie w takim układzie zawsze zimą chłodniejsza od najniższej temperatury pokojowej. Nie będzie więc „akumulatorem” a wyłącznie odbiornikiem. Taki akumulator co wyłącznie odbiera (tylko się ładuje) to złom do utylizacji.
Co do zaś zysków z „okien” sprzętów domowych itp. To przy precyzyjnym sterowaniu (0.1st.C ) wystarczy wlewka, tynki , meble. Bufor nie może być za duży – utrudni programowanie i obniży komfort.

czyli maty pemp zewnetrzną 25st ,swieci słonce w domu robi sie powyżej 23st a pan piszesz pierdy o komforcie ,prosze opisac problem klimatyzacji w takiej puszce
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...