Skocz do zawartości

Co zrobic???


Recommended Posts

Warunki zabudowy dla dzialki, ktora kupilem, okreslaja sposob odprowadzania sciekow tylko do miejskiej sieci kanalizacyjnej, ktorej oczywiscie nie ma, co uniemozliwia otrzymanie pozwolenia na budowe. W Urzedzie Gminy otrzymalem informacje, ze moge zlozyc wniosek o zmiane warunkow. Cala procedura trwa co najmniej rok. Czy ktos ma jakis pomysl zeby skrocic ten okres??? Prosz o konkretne odpowiedzi, a nie rady w stylu "trzeba bylo to sprawdzic przed zakupem dzialki". Pozdrawiam
Link do komentarza
chyba ktos ciebie oszukal w urzedzie przy wydawaniu decyzji!!!!!
jezeli nie ma kanalizacji miejskiej zawsze jest napisane odprowadzenie do kanalizacji lokalnej (szambo, przydomowa oczyszczalnia).
zostales oszukany w urzedzie
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
zawsze w gminie ktoś odpowiada za wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Tam też są ludzie i wystarczy z nimi pogadać, mogą trochę pozmieniać w papierach. Ja też miałem inną np. wysokość domu czy kąt nachylenia dachu. Poszedłem, pogadałem i ludzie mi pomogli...pozdrawiam, życzę wyrozumiałych urzędników
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Ja mam pytanie z innej beczki.

Dostałem dezyzję dotyczącą zapewniania dostawy wody i odbioru ścieków oraz wydania warunków technicznych przyłączenia do sieci.

treść brzmi: ... oczywiście zapewniają, po wykonaniu przez urząd miejski odpowiednich sieci rozdzielczych. Projekt przyłacza wody i przykanalików należy wykonać w oparciu o projekt odpowiednich sieci rozdzielczych znajdujący sie w urzędzie miejskim.


Czy za taką decyzję można wystawić fakturę VAT? - Przychodzę do instytucji, pytam się czy będą mi świadczyć usługę, a oni odpowiedają mi że tak i biorą za to kasę.
Czy to jest uregulowane prawnie. Jak składałem wniosek o przyłacze energetyczne to wpłacone pieniądze stanowią "przedpłatę" za wykonanie usługi, a co w tym przypadku?

Odpowiedzi można kierować także na adres: wchod@interia.pl
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Zostawię jak jest, dziękuję za rozwianie wątpliwości.
    • Wymieni na większy, albo nie wymieni, bo nie będzie miejsca. A po co "dodatkowa" szyna, skoro już teraz można zrobić tak, żeby niczego nie zamieniać? Podobnie jest z zostawianiem pustych miejsc w rozdzielnicy na szynie TH, o czym wielu inwestorów zapomina. Też można powiedzieć, że w razie potrzeby można rozdzielnicę wymienić na większą. Tylko po co komplikować sobie życie, skoro już TERAZ można pomyśleć o przyszłości?
    • W jaki sposób? Przecież ma N na bloku rozdzielczym, a jak zabraknie zacisków, to wymieni na większy, albo wyjdzie z bloku na dodatkową szynę.   Zgadzam się, dlatego ja bym zakupił zacisk Morek OTL50-3 ye/gr i podłączył pod niego: PEN z sieci zasilającej PEN do SPD uziemienie punktu rozdziału pod GSU PE na listwę PE N na blok rozdzielczy Jest to moim zdaniem najbardziej przejrzysty sposób podziału PEN.
    • I owszem, idea słuszna. Jednak "do minimum" nie oznacza "do zera". Elektryk słusznie prawi i należy wdrożyć jego rozwiązanie.  Natomiast troska o redukcję połączeń nie może oznaczać patologii, uniemożliwiającej rozbudowę instalacji. Bo nie wiemy co za dziesięć lat świat wymyśli i nam przyjdzie to zasilać. A czytelność i przejrzystość instalacji już nieraz ratowała ludziom życie. I w przenośni, i dosłownie.
    • Mam taki dylemat. Elektryk wykonał podział PEN poprzez wprowadzenie tego przewodu bezpośrednio na listwę PE, z której wykonany jest mostek na listwę N. Następnie z listwy N przewód poprowadzony jest na blok rozdzielczy, z którego rozprowadzone jest zasilanie pomiędzy RCD. Trochę mnie to zdziwiło, ponieważ na listwie N mam wpięte tylko dwa przewody - 1) łączący listwę z blokiem rozdzielczym, oraz 2) mostek do listwy PE.   Co chciałbym zmienić: usunąć listwę N wraz z mostkiem pomiędzy nim, a szyną PE, a przewód łączący szynę N z bloku rozdzielczego wpiąć bezpośrednio w listwę PE. Tym samym usunąłbym dwa połączenia po drodze na przewodzie neutralnym.   Elektryk stwierdził, że podział w jego wykonaniu jest jasny i czytelny i tak to zaleca zostawić. Ja z kolei jestem osobą, która uważa, że ilość połączeń powinno się redukować do minimum. Czy taka modyfikacja to dobry/zły pomysł? Poniżej uproszczony rysunek, tak aby pokazać samą ideę:    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...