Skocz do zawartości

czy drewniana elewacja się opłaca?


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Też jestem zainteresowana tematem, bo myślę nad połączeniem w elewacjach drewna z cegłą. Nie obawiam się trwałości takiego wykończenia. Warto pooglądać stare domy. Drewno zwykle jest w bardzo dobrym stanie. A myslę, że obecne produkty mogą być tylko lepsze icon_smile.gif
Czy jest ekologiczna? icon_biggrin.gif Ciekawe pytanie. Z założenia zapewne tak, ale obawiam się, że drewno jest w takiej sytuacji zupełnie przesiąknięte chemią - choć na pierwszy rzut oka jest tak naturalne.
Obawiam się, że na 100% ekologiczny dom mało kogo byłoby stać. Ekologia jest modna więc droga icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 8 lata temu...
Dnia 23.12.2009 o 22:23, budowniczy72 napisał:

 


a kiedy mogę rozpocząć budowę. tzn. kiedy najlepiej rozpocząć montaż takiej elewacji? I czy wiecie coś o elewacjach, właśnie drewnianych, z dlh? Ktoś korzystał z ich usług?

 

Osobiście elewację montowaliśmy w kwietniu. Postawiłem na modrzew syberyjski i jestem zadowolony z efektu chociaż montaż trwał zdecydowanie krócej niż sam proces produkcji. Obsunęło się w czasie przez co musiałem odłożyć trochę innych prac ale warto było. Teraz zastanawiam się nad położeniem drewnianych ścieżek wokół oczka wodnego. Po stanie elewacji po 2 latach widzę, że drewno wcale nie jest gorszym materiałem. Tak samo jest poddane działaniu wody i światłu a prezentuje się nadal całkiem całkiem. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...