Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Kochani
Lubie prac ale nie cierpie jak pranie długo schnie, rozciaga się, kapie itp Marze o suszarce elektrycznej - takiej co stoi koło pralki lub jest ustawiona na niej. Czy ktos ma u siebie cos takiego? Jakiej firmy? Jakies uwagi praktyczne, jak sie to sprawdza. Czy lepszy sprzęt oddajacy wigoć do pomieszczenia czy taki z wyciagiem i odprowadzeniem skroplin. Podzielcie sie doświadczeniem z niedoświadczonąicon_smile.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Kochani
Lubie prac ale nie cierpie jak pranie długo schnie, rozciaga się, kapie itp Marze o suszarce elektrycznej - takiej co stoi koło pralki lub jest ustawiona na niej. Czy ktos ma u siebie cos takiego? Jakiej firmy? Jakies uwagi praktyczne, jak sie to sprawdza. Czy lepszy sprzęt oddajacy wigoć do pomieszczenia czy taki z wyciagiem i odprowadzeniem skroplin. Podzielcie sie doświadczeniem z niedoświadczoną icon_smile.gifJa też się z chęcią dowiem czegoś więcej. Żonka mówiła mi że ponoć są takie urządzenia z których wyjmuje się wręcz "wyprasowane" rzeczy. Podobno nadmuch powietrza + cyrkulacja jest taka że materiał nie zagina się i nie gniecie. Czy to możliwe?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suszarka ma wiele zalet .Tylko jaki typ wybrać - taki do podłaczenia do kanału wentylacji grawitacyjnej czy taki co wywiewa do pomieszczenia - i jak to wtedy jest dokuczliwe? Piszcie proszę! Liczę na was.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Suszarka ma wiele zalet .Tylko jaki typ wybrać - taki do podłaczenia do kanału wentylacji grawitacyjnej czy taki co wywiewa do pomieszczenia - i jak to wtedy jest dokuczliwe? Piszcie proszę! Liczę na was.Wpisałem hasło w wyszukiwarkę i znalazłem, że nowe typy suszarek "kondensacyjne" nie wymagają podłączenia do wentylacji i chyba mają zamknięty obieg wewnętrzny powietrza a więc nie dmuchają na zewnątrz.

Cytat "...Ponieważ suszarki kondensacyjne skraplają parę i gromadzą powstałą wodę w zbiorniku, nie wymagają dostępu do wentylacji. Można je zatem ustawić w dowolnym miejscu w mieszkaniu, nie martwiąc się odprowadzaniem wody..."
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj na zakupach i wpadłem do Euro RTV&AGD. Widziałem naprawdę niezłe cudeńko Pralko-suszarkę Samsunga. Piękna maszyna ale ciekawe jak to się sprawdza w praktyce. Duże urządzenie na 10 kg wsadu tak że pranie kołdry czy koca to pewnie już żaden problem

Pralko - Suszarka Samsung

Typ: kondensacyjna
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...
Brzmi zachęcająco:
Ta rewolucyjna pralka usuwa nieprzyjemne zapachy, mikroskopijne alergeny oraz szkodliwe bakterie i mikroby dzięki zastosowaniu gorącego powietrza i siły fizycznej. Dzięki stosowaniu tego urządzenia nie jest konieczne używanie detergentów czy innych środków chemicznych, a jego wyjątkowe funkcje pomagają zmniejszyć częstotliwość prania lub czyszczenia chemicznego ubrań. Urządzenie AirWash pomaga chronić zdrowie, ponieważ usuwa roztocza i zapachy z rzeczy, które trudno wyprać, jak poduszki, kołdry, a nawet pluszowe misie. AirWash działa w zdecydowany sposób, jednak delikatny dla pranych rzeczy. Mniej tarcia i płukania niż w praniu przy użyciu wody oraz mniejsza ilość silnie działających środków chemicznych stosowanych podczas czyszczenia chemicznego oznacza redukcję blaknięcia kolorów i uszkodzenia włókien. Proces odświeżania ubrań świeżym powietrzem składa się z pięciu etapów, podczas których powietrze jest wprowadzane do urządzenia, ogrzewane, po czym przepływa przez ubrania, w celu usunięcia zapachów i bakterii.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...
Co do suszenia suszarek. Modele wywiewowe są tańsze i mają dużo mniej możliwości ustawień ale ze względu na konstrukcję będą szybsze icon_smile.gif Co do suszarek kondensacyjnych to są bardziej uniwersalne właśnie ze względu na brak konieczności podłączania do wentylacji ale też wymagają dobrze wentylowanych pomieszczeń. A co do technologi silvernano samsunga to trzeba uważać icon_smile.gif zwłaszcza osoby uczulone na srebro bo może być niemiło, dodatkowo sterylizacja ubrań wcale zdrowa nie jest, człowiek potrzebuje flory bakteryjnej na skórze,\Co do pralko suszarek to jest to konieczność spowodowana brakiem miejsca chyba że chcemy suszyć tylko w nagłych wypadkach wtedy jest sens kapować taki kombajn.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 tygodnie temu...
 • 3 tygodnie temu...
Szanowni Państwo,

Suszarka przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas. Nie musimy rozwieszać ubrań, a jeżeli ustawimy funkcję „mniej zagnieceń”, po skończonym suszeniu odzież nie będzie wymagała prasowania. Dzięki tym urządzeniom tkaniny są miękkie i nie jest konieczne używanie płynu zmiękczającego w trakcie prania. Oczywiście jest też idealnym sprzętem dla alergików, bo jego filtr zbiera wywołujące uczulenie pyłki i odprowadza je wraz ze skondensowaną wodą. Ponadto czyste ubranie, które przeniknęło nieprzyjemnym zapachem po krótkiej wizycie w pubie, możemy odświeżyć za pomocą suszarki, bez konieczności prania.

Przy wyborze modelu suszarki należy zwrócić uwagę na sposób odprowadzania pary wodnej, ilość programów suszenia, wyposażenie w czujniki wilgotności i klasę energetyczną. Para może być odprowadzana do zbiornika/odpływu kanalizacyjnego (suszarka kondensacyjna) lub na zewnątrz urządzenia (suszarka ewakuacyjna). Woda z kondensacji jest wodą destylowaną i może być użyta np. do żelazka.

Suszarka jest efektywniejsza od pralko-suszarki, pod względem większego załadunku (5-9 kg). Możliwe jest też ustawienie jej na pralce za pomocą specjalnego łącznika, przez co oszczędzamy miejsce w łazience.

Serdecznie pozdrawiamy,

Zespół Candy Polska Sp. z o.o.


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam w anglii
teraz nie chcę
miałam kondensacyjną i niestety, suszenie długo trwa, rzeczy wyjęte wcale nie są wyprasowane i to, co trzeba prasować to i tak trzeba. Miałam pralko-suszarkę. Trzeba było 1. wyprać 2. wszystko wyjąć 3. poukładać 4 załadować pół (bo mniej można suszyć, niż prać) 5 suszyć dość długo 6 wyjąć i włożyć drugie pół 7 suszyć
przy oddzielnych suszarkach faktycznie można to robić na 1 raz czyli wyjąć, poskładać włożyć. Roboty od groma.
Uzasadnienie widzę tylko w jednym wypadku - przy łazience wielkości chusteczki do nosa i braku oddzielnej suszarni. Czyli w bardzo małym, np wynajmowanym, mieszkaniu.
A, i prąd żre
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...
Obecnie najczęściej sprzedawane są suszarki kondensacyjne, gdyż nie potrzebują wyprowadzenia wilgoci na zewnątrz. Woda odprowadzana jest do szuflady wbudowanej w suszarkę co sprawia, że sprzęt ten można ustawić w dowolnym miejscu. Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie przy zachowaniu jednakowej skuteczności i lepszym komforcie użytkowania.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Wykonawca chce wiedzieć gdzie zlokalizować przyłącze względem budynku. Nie jest to wymóg konieczny, ale jakieś wstępne ustalenia   lokalizacji domu i wjazdu  będą konieczne.
  • Największym problemem jest chyba grubość wylewki, obecnie ma ok. 4cm, a wylewając 3cm ponad rury, bo mówimy o podłogówce wodnej + 14mm rura, to już wychodzi 44mm, a gdzie izolacja od spodu? Brak. Nie wiem też, czy ogrzewanie podłogowe można wogóle kłaść bezpośrednio na stropie. Inna sprawa, że to dom z lat 70 ze stropem żerańskim i nie wiem, czy robiąc płynna wylewkę nie obciążę go zbyt mocno. Nie wiem też czy strop jest krzywy, czy tylko obecna wylewka na nim jest taka niedoskonała. Zakładam możliwe oba scenariusze. Dlatego biorę pod uwagę suchy jastrych, bo 25mm mają dwie płyty Knaufa i zostaje miejsce na ogrzewanie podłogowe, np. Purmo TS14R, który ma tylko 17mm, albo Sander System Renovation, który ma 18mm. W obu przypadkach podłoga na gotowo wynosi 42-43mm. Jeżeli w takiej grubości da się zrobić podłogówkę i wylać płynną wylewkę, która aż nadto nie obciąży stropu to jestem za. Poza tym, nie we wszystkich pomieszczeniach planuję podłogówkę i tam mógłbym dać 2cm płyty, aby choć troche oddzielić wylewkę od stropu i go z jednej strony (w niewielkim jednak stopniu) ocieplić, a z drugiej wygłuszyć.   Dom to kostka z lat 70, dwa piętra, w całości podpiwniczony. Jeżeli potrzeba więcej detali, to proszę napisać jakie informacje są niezbędne.
  • Potrzeba więcej informacji o tym budynku, żeby coś sensownie doradzić. Tak pozostaje zbyt wiele niejasnych spraw. Na przykład, skoro strop wymaga wyrównania, plan zakłada ułożenie na nim ogrzewania podłogowego i problemem nie jest wytrzymałość stropu, to zastanawiałbym się nad sensem układania suchego jastrychu zamiast wylewki.  Przede wszystkim jaki to ma być rodzaj ogrzewania podłogowego - wodne czy elektryczne? Wodne w połączeniu z suchym jastrychem wymaga ukrycia rur, a w związku z tym zastosowania płyt systemowych z wyfrezowaymi zagłębieniami na rury. Takie płyty są dość drogie, lecz pełnią równocześnie rolę izolacji cieplnej. W tym momencie bym się przede wszystkim zastanowił czy łączna grubość warstw takiej podłogi, po uwzględnieniu konieczności jej wyrównania, będzie w istotny sposób mniejsza niż grubość wylewki? Tym bardziej, że niektóre tego rodzaju mieszanki umożliwiają ułożenie cienkiej warstwy ok. 3 cm ponad rurami. A wylewką można od razu zniwelować różnice w wysokości stropu. I jeszcze jedno - jeżeli pomieszczenia po obu stronach stropu są ogrzewane do tej samej temperatury, to pod pewnymi warunkami można zrezygnować z układania izolacji cieplnej.
  • ... w temacie, można użyć styropianu podłoga/dach na fasadę, natomiast jest to nie ekonomiczne jak już było to wspomniane wcześniej. W odwrotnej sytuacji, fasade równiez można położyć na podłogę, natomiast trzeba wylać nieco grubiej betonem. Informacje uzyskane od jednej z firm budowlanych.      Pozdrawiam  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...