Skocz do zawartości

Recommended Posts

DSC01446.jpg

Witam.
Chcę docieplić dom drewniany 60 letni ten który jest na zdjęciu w następujący sposób.
- na bal dać folie paroprzepuszczalną
- ilstwy 2cm do dyletacji
- styropian 10 cm
- klej+ siatka
- struktura
W listwie startowej i podprzybitce zrobię otwory do dyletacji.
Tylko niewiem czy tak może być zrobione żeby było dobrze?
Proszę o radę wszystkich którzy mają wiedze w tym temacie.


Pozdrawiam.
Link do komentarza
A praktycznie co jest nie tak?. Wentylacja będzie zrobiona wewnątrz domu. A przed gryzoniami można zabespieczyć badzo drobną siatką metalową . Myślę że dylatacja zrobi swoje.
Ale może ktoś ma jakieś sugestie. Chętnie przeczytam wypowiedzi innych. A może trzeba coś poprawić. Każda rada się przyda.
Piszcie.
Link do komentarza
Cytat

A praktycznie co jest nie tak?. Wentylacja będzie zrobiona wewnątrz domu. A przed gryzoniami można zabespieczyć badzo drobną siatką metalową . Myślę że dylatacja zrobi swoje.
Ale może ktoś ma jakieś sugestie. Chętnie przeczytam wypowiedzi innych. A może trzeba coś poprawić. Każda rada się przyda.
Piszcie.


Witaj,nie używaj tynku mineralnego;tak się zastanawiam ,że jak będziesz zaciągał strukturę (na siatce zatopionej w kleju zagruntowanej) to będziesz miał strukturę na łatach i styropianie,sądzę,że przy dużej wilgotności powietrza widoczna zostanie szachownica
Link do komentarza
Cytat

A praktycznie co jest nie tak?. Wentylacja będzie zrobiona wewnątrz domu. A przed gryzoniami można zabespieczyć badzo drobną siatką metalową . Myślę że dylatacja zrobi swoje.
Ale może ktoś ma jakieś sugestie. Chętnie przeczytam wypowiedzi innych. A może trzeba coś poprawić. Każda rada się przyda.
Piszcie.


Witaj,nie używaj tynku mineralnego;tak się zastanawiam ,że jak będziesz zaciągał strukturę (na siatce zatopionej w kleju zagruntowanej) to będziesz miał strukturę na łatach i styropianie,sądzę,że przy dużej wilgotności powietrza widoczna zostanie szachownica
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

[attachment=3859:049.JPG]Witam.
Chcę docieplić dom drewniany 60 letni ten który jest na zdjęciu w następujący sposób.
- na bal dać folie paroprzepuszczalną
- ilstwy 2cm do dyletacji
- styropian 10 cm
- klej+ siatka
- struktura
W listwie startowej i podprzybitce zrobię otwory do dyletacji.
Tylko niewiem czy tak może być zrobione żeby było dobrze?
Proszę o radę wszystkich którzy mają wiedze w tym temacie.


Pozdrawiam.



Dwal lata temu robiłem wlaśnie taki domek u swojej babci i taką samą techniką, której Ty chcesz użyc. Jak do tej pory sprawuje sie to dobrze.

Jak zauważył kolega krzysiek29 mogłaby być widoczna "szachownica", ale tylko w przypadku nie własciwego przymocowania styropianu. Ja użylem dodatkowych szerszych desek do mocowania płyt w miejscach poziomych łączeń płyt styropianowych i dobrze wytarowałem płyty. Położyłem tynk akrylowy Ceresit Texas 01 1.5mm baranek. Dwa lata już tak stoi i wszystko jest ok!

Pozdrawiam!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...