Skocz do zawartości

Firanki czy materiałowe rolety?


kunga12

Recommended Posts

Zakładam temat, bo dużo ludzi pyta czy lepiej założyć same rolety czy może z firankami. Ja mam w domu to i to. Założyłam sobie ładne, materiałowe rolety, które znalazłam na dekoria.pl, a do tego dokupiłam gładkie, delikatne zasłony. Całość wygląda bardzo elegancko. A wy co na ten temat myślicie? Może ktoś ma inne zdanie.
Link do komentarza
Ja zawodowo zajmuję się aranżacją okien i wszystkim co jest z wiązane z materiałami. Z doświadczenia wiem że to czy mamy roletki firanki i zasłonki to jest tylko i wyłącznie kwestia upodobania. Bardziej trzeba zwracać uwagę na strukturę materiału, kolor i formę uszycia. Bo można mieć roletki na ramie okiennej bo przecież zasłaniając nadal widzimy nasz parapet i to co na nim stoi. Jeśli chodzi o firanki to czasem się okazuje że musimy je mieć bo wścibscy sąsiedzi albo parter albo po prostu się nam podobają. Nie muszą być tradycyjnie marszczone - może to być rodzaj ekranów ułożonych względnie siebie asymetrycznie, albo rolet, albo tak modne spagetti, które można podcinać dowolnie bez konsekwencji ich prucia się. A zasłonki nie muszą być do zasłaniania tylko jako boki ozdobne, zamykają nam ładnie okno po obu stronach, ocieplają pomieszczenie, zasłaniają coś brzydkiego na ścianie - rury na przykład. Sa dostępne piękne szerokie taśmy do marszczenia, jeśli ktoś ma karnisz rurkowy to można mieć tkaninę na dekoringach albo krytych szelkach. Kawałek prostego materiału a tyle jest możliwości. Uwielbiam szmatki icon_biggrin.gif
Link do komentarza
ja byłam od poczatku nastawiona do firanek na nie. Nigdy nie miałam firanek, w bloku też nie (pomimo że okna były białe i takie sobie) . Nie lubię firanek a zasłon to już wogóle, a teraz kiedy nasze okna i parapety wyglądają naprawdę ładnie to juz w życiu bym ich nie zasłoniła. Moim zdaniem firanki pasują bardziej do rustykalnych wnętrz których ja akurat bardzo nie lubię. A do minimalistycznych, nowoczesnych- zdecydowanie rózne wariacje rolet. Do domu wymarzyłam sobie rolety rzymskie i mam:) uwielbiam je:) Mam je w salonie i jadalni, a w pozostałych pokojach zwykłe ładne rolety materiałowe w prowadnicach.
a tu moje okna w salonie:) https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=8725
Link do komentarza
Cytat

A co to jest to spaghetti okienne?


To takie sznureczki, które można przycinać na różną długość bez obawy, że się poprują, a główną ich zaletą ( według mnie) jest to, że za każdym razem nie trzeba odsłaniać okien tarasowych, żeby wyjść na taras, można je też fajnie upinać lub zawiązywać.
Poniżej jest zdjęcie tego makaronu icon_wink.gif

DSC01446.jpg


A w reszcie okien chcę dać coś takiego

DSC01446.jpg


W każdym razie coś podobnego
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Firanki zawsze kojarzą mi się z domem mojej babci i koronkowymi materiałami przypiętymi do karnisza. Nie lubię! Rolety są jak najbardziej w porządku, zasłaniają i ozdabiają okno i można je połączyć z zasłonami w podobnej kolorystyce co tworzy nieraz efektowny wystrój okna. Patrzcie sami na przykłady:
http://www.dekoria.pl/data_files/wysiwyg/i...Aquarium01L.jpg
http://www.dekoria.pl/data_files/wysiwyg/i...n_Palace01L.jpg
http://www.dekoria.pl/data_files/wysiwyg/i...lon_Land01L.jpg
Zgadzam się również z tym, że same zasłony, czy rolety bez firanek super pasują do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, co zresztą moim zdaniem pokazuje ostatnie zdjęcie.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Też jak na mój gust bardziej efektownie wygląda gdy rolety połączone sa z firanami. Poza tym zawsze mozna połączyć rolety z firmankami i zainstalowac sobie w pomieszczeniu cos takiego hybrydalnego, jak na załączonym obrazku.
Moim zdaniem jest to świetne rozwiązanie. Kolory efektowne.

Brak obrazka
Link do komentarza
Wow jestem pełna podziwu do tych zdjęć, które zostały tutaj wrzucone. Faktycznie robią niesamowite wrażenie;) Przyznam, że nie pomyślałam o tym, żeby firanki połączyć z roletami. Super to wygląda naprawdę przepięknie. Podobają mi się te zdjęcia z dekoria.pl jak weszłam na ich stronkę zauważyłam, że można sobie zamówić u nich nowy katalog. Chyba zacznę się intensywniej zastanawiać nad tym, ja na wiosnę zmienić wystrój swoich okien. Świetne są te aranżacje.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Ja w swoim domu w ogóle zrezygnowałam z firanek na rzecz rolet. Firanki plątały mi się pod nogami, koty dość mocno je poniszczyły, więc wrażenia estetyczne były żadne. icon_wink.gif Natomiast rolety są praktyczne, ja akurat mam je w kolorze jasno-żółtym, jak przyświeci słońce, to cały pokój tonie w przyjemnych, ciepłych kolorach.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam.
Istotne jest też to w jakim pomieszczeniu mamy te rolety,
bo jeśli mamy mieszkanie np. na pierwszym piętrze to pasowało by mieć firanki.
Przydatne jest to zwłaszcza w dzień gdy mamy podciągnięte rolety do góry,
zapewniają nam one jakąś prywatność.
Na rynku mamy różne fasony firanek czy zasłon, można dobrać sobie coś odpowiedniego do rolet.
Firanki w kolorze podobnym do rolet fajnie wyglądają, czy białe ciekawie udrapowane.
Po bokach pasujące zasłony upięte w klamrę.
Firanki, zasłonki można przecież sobie dobrać do wnętrza,
w zależności czy mamy to wnętrze np. orientalne, kolonialne czy art deco itp. Edytowano przez Caya D. (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

przy roletach jest mniej pracy,nie wymagają ciągłego prania....prasowania....wieszania.... itp

Lecz firany są wg. mnie ładniejsze



Dopóki rolety się nie popsują. icon_razz.gif Po paru latach coś mi się stało ze sznurkiem i jedynym sposobem, aby je podciągnąć i opuścić było wejście na parapet i robienie to ręcznie (niezbyt wygodne, ale fajna forma ćwiczeń rano i wieczorem icon_wink.gif ). No i niestety też się brudzą, tyle że bardziej permanentnie, bo czasem przez nieuwagę rysowałam je długopisem, flamastrem, a nawet ochlapałam.
Firanki są bardziej dekoracyjne, choć przy niektórych wnętrzach mogą się wydać nieco staromodne, a przy tym nie wyobrażam sobie bez niż życia, jako że nie chcę, aby wszyscy zaglądali mi do mieszkania. Owszem można mieć przez cały czas opuszczone rolety, ale wtedy odcinka się dostęp światła.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

ja też uważam, że same rolety są w sobie dekoracją. A do tego firanki i zasłony - to już tłok przy oknie icon_smile.gif



ja kupowalem ostatnio karnisze i jestem zadowolony, mysle, ze to kwestia gustu no i tez tego czego sie potrzebuje, no i czy nie ma sie na przeciwko sąsiadów, którzy przez okno by patrzyli jakbym zainstalował tylko rolety bez firanek...icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

A ja bardzo lubię firanki- tylko nie te banalne białe koronkowe bo żle mi się kojarzą. Wolę fantazyjne wzory i nietypowe długości- na przykład 3/4.


no ja mam dokładnie to samo.....ceny firanek szytych jednak są powalające czasami, więc często jak chcę zmienić to kupuję albo organzę, albo z metra jakieś niebanalne firany i sama kombinuję jak je na oknie powiesić... tu jest przykład
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Teraz już wiem,ze nie ma to jak dobre rolety,tzn w odpowiednim kolorze. Najlepiej oczywiście połączyć to z firanką,ale jeżeli miałbym wybierać jednio o rozwiązanie,to zdecydowanie bardziej praktyczne są rolety.


ale dla mnie nie dają przytulności i ciepła....ale to moje subiektywne zdanie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Ja mam w domu w oknach na parterze coś takiego:[attachment=6145:P1000324.JPG]
Pośrednie wyjście pomiędzy firankami i roletami


bardzo mi się podoba takie rozwiązanie - nie jest to ciężka firana, która przytłacza pomieszczenie, i nie jest to stricte roleta... takie delikatne i gustowne.

Teraz pytanie za 100 punktów - gdzie je kupiłaś, bo ja teraz siedzę na allegro i jakoś wybór nijaki

znalazłam coś takiego http://allegro.pl/firanka-ekran-batyst-szy...1833699237.html
ale nie jestem przekonana

na okno tarasowe takie http://allegro.pl/firanka-ekran-na-okno-ta...1834872694.html
tylko jak to się faktycznie będzie prezentowało wizualnie w całym pomieszczeniu

i jeszcze takie http://allegro.pl/panel-firana-60x160-supe...1835474479.html

szukam dalej:)
Link do komentarza
Moje są szyte z woalu za grosze (moja teściowa jest krawcową) nawalczyłam się o nie bo teściowa uparła się, że mi zafunduje firanki, a ja jej na to, że chcę coś takiego przekonywała mnie, ale i tak stanęło na moim, takie same niestety już nie za tą cenę dostaniesz nadekohttp://www.dekoria.pl/offer/group/17/rolety-woalowe mam ekrany w sypialni z Wisanu te Nowy Jork i wyglądają super. Tylko tam jest to jedno okno, a w salonie no cóż poza tarasowym jest ich jeszcze trochę więc nie wiem jak by to było. Ja na oknie tarasowym mam po prostu woal na szelkach, ale teraz muszę rozejrzeć się za czymś nowym do okien na zmianę jak znajdę dam znać. Edytowano przez acia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Jakiś czas temu urządzałam cały dom, zdecydowałam się na rolety rzymskie, jak dla mnie idealne rozwiązanie - spełniają funkcję zarówno dekoracyjną jak i chronią przed słońcem, wszystko zależy od wyboru tkanin. Ja korzystałam z usług firmy która robi wszystko na zamówienie - Słoneczne Markizy w Bydgoszczy, gdyby ktoś był zainteresowany to z czystym sumieniem polecam!
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Też jak na mój gust bardziej efektownie wygląda gdy rolety połączone sa z firanami. Poza tym zawsze mozna połączyć rolety z firmankami i zainstalowac sobie w pomieszczeniu cos takiego hybrydalnego, jak na załączonym obrazku.
Moim zdaniem jest to świetne rozwiązanie. Kolory efektowne.

Brak obrazka



Zainspirowana tymi firankami. Dziękuję :*
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Zakładam temat, bo dużo ludzi pyta czy lepiej założyć same rolety czy może z firankami. Ja mam w domu to i to. Założyłam sobie ładne, materiałowe rolety, które znalazłam na dekoria.pl, a do tego dokupiłam gładkie, delikatne zasłony. Całość wygląda bardzo elegancko. A wy co na ten temat myślicie? Może ktoś ma inne zdanie.


Przydałoby się zdjęcie, aby właściwie ocenić.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Kwestia gustu. Ja na przykład najchętniej niczym bym okien nie zasłaniała, ale że nie mieszkam na zupełnym odludziu, to jednak trochę muszę icon_smile.gif

W końcu zdecydowałam się na plisy - takie harmonijkowate rolety, które mają to do siebie, że można je odsłaniać i od góry i od dołu.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...