Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Pomocnik

Jaki budynek mogę wybudować bez pozwolenia na budowę?

czy Ekspert ma tu na myśli każdy rodzaj budynku o powierzchni zabudowy nieprakraczajacej 25m2 czy jakichś konkretnych budynków, mnie interesuje postawienie budynku rekreacyjnego drewnianego o powierzchni zabudowy 24,74m2 i wysokosci 6,38m czy mogę to zrobić na zgłoszenie ????
0

Dotyczy to tylko i wyłącznie parterowych budynków gospodarczych, powiązanych z zabudową (w tym przypadku) jednorodzinną w obrębie działki na której stoi budynek mieszkalny.
0

mam pytanie chce wybudowac domek letniskowy o pow 25 m dołu do ktorego chciałbym dostawic kolumny betonowe z wiencami i gora tego budynku wynosiła by 10m na 5 a wysokosc budynku 6,5 metra czy potrzebuje na to zezwolenie.ale to nie jest działka ogrodowa.
0

Jeśli WZ lub MPZP pozwala na postawienie tam czegokolwiek, to taka budowla tylko w normalnym trybie – czyli cały proces uzyskania pozwolenia na budowę.
0

mam pytanie hcialbym zrobic dobudowe.domku holenderskiego i nadbudowe nadnim a znajduje sie na brata dzialce czy musze to gdzieś zglaszac i najakich fundamentach moge to wykonać.
0

Cytat

mam pytanie hcialbym zrobic dobudowe.domku holenderskiego i nadbudowe nadnim a znajduje sie na brata dzialce czy musze to gdzieś zglaszac i najakich fundamentach moge to wykonać.

Holender to taki 'mobilny' camping bez kół chwilowo icon_wink.gif , czyli na rzadnych mapach nie należy go nanosić cool.gif

...o fundamentach to żaden ze znajomych mi 'holendrów' nawet nie słyszał - więc się Zdecyduj o co Pytasz.
0

Zawsze mnie ciekawiło czy można wykorzystując zapis o dopuszczalnej powierzchni zabudowy, która wynosi 25 metrów kwadratowych zbudować większy dom, coś w formie modułów 25-metrowych złączonych ze sobą, ale z osobnymi fundamentami.
Ale tak sobie myślę, że za dużo byłoby z tym zachodu. W sumie pewnie taniej i szybciej ? byłoby się postarać o pozwolenie na budowę.
0

Kirk chyba nie doczytałeś: "Liczba budynków gospodarczych nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 działki."
0

Cytat

Zawsze mnie ciekawiło czy można wykorzystując zapis o dopuszczalnej powierzchni zabudowy, która wynosi 25 metrów kwadratowych zbudować większy dom, coś w formie modułów 25-metrowych złączonych ze sobą, ale z osobnymi fundamentami.
Ale tak sobie myślę, że za dużo byłoby z tym zachodu. W sumie pewnie taniej i szybciej ? byłoby się postarać o pozwolenie na budowę.

...ten zapis dotyczy budynków gospodarczych - nie mieszkalnych
0

Link - ciekawe czy to wejdzie w życie. Chociaż mi to chyba już lotto.....
0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0