Skocz do zawartości

Co to dla mnie oznacz?


Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam problem-zakupiłem działkę rekreacyjną w ROD na której nie ma prądu(niby nie ma na całym kompleksie ale idąc widać że niektórzy mają prąd). Jak ją kupowałem była inicjatywa zarządu o podłączenie działek do prądu -są warunki i miało zgłosić się 250 działek a zgłosiło ok. 90. Jak inicjatywa "padła" to postanowiłem podłączyć prąd we własnym zakresie(tym bardziej że słup linii niskiego napięcia stoi o 2m od mojego płotu). Gdy wystąpiłem do operatora(ENEA) otrzymałem odpowiedź że warunki zostały wydane dla całego zespołu działek i indywidualnych nie wydadzą. Więc odezwałem się do zarządu ROD i dostałem te warunki. Niestety nic z nich nie rozumiem-nie jest określone kto za co odpowiada, kto za co płaci i ile? Nie wiem w sumie nic. Może coś pomożecie? Nie wiem co mam teraz zrobić? Czy nie będę miał prądu? Może są jakieś „kruczki”, żeby tego typu działania jednak ruszyć. Warunki które otrzymałem są jako załączniki. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

I nic! icon_sad.gif


sprobuje pomoc, pracuje w radomiu w tamtejszym RZE i z tego co zrozumialem i propaguje sie u nas sprawa wyglada tak:
warunki wydane zostaly na caly teren dzialek wiec dla ROD stad moc 100Kv, warunki okreslaja sposob wykonania przyłącza:
1.zmiana transformatora o wiekszej mocy(w stacji TRAFO);
2.rozbudowa rozdzielni NN (w stacji TRAFO);
3.zabudowa złącza kablowego typu ZKP (złącze kablowo-pomiarowe)
4.zamontowanie licznika po doprowadzeniu WLZ
do tego momentu prace te bynajmniej u nas wykonuje zaklad energetyczny badz wykonawca prywatny na zlecenie ZE, trzeba udac sie do BOK odpowiedniego zakladu o potwierdzenie tych domysłów.

wlasciciel dzialek doprowadza wlz (wew linie zas.) od wew. rozdz. do ZKP, logicznie: montuje na kazdej dzialce uklad pomiarowy tzw. podlicznki z ktorych bedziecie rozliczni tzn pobor energii.
ZE przystepuje do inwestycji po podpisaniu umowy i zaplaceniu oplaty za moc. bynajmniej tak to wyglada u nas.
wiec przypuszczam ze nastepnym krokiem jest zawarcie umowy z ZE przez wlasciciela dzialek.
z tego co zauwazylem warunki traca waznos 11 wrzesnia 2010.

mozna oczywicie interweniowac u kierownika dzialu eksploatacji i warunkow, badz u samego dyrektora lecz watpie w sukces gdzyz w twoim przypadku wystepuje przerost kosztow inwestycji na ew. zyskami z poboru energi. to juz sa rozwiazania indiwidualne. trzeba zaczac samemu dreptac sciezki do ZE
mam nadzieje ze pomoglem troszke.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...