Skocz do zawartości

Designerzy, dekoratorzy - co o tym myśleć?


tejser

Recommended Posts

Cześć.

Nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku, więc robię nowy. Chciałem was zapytać, co myślicie o ludziach zajmujących się profesjonalnym urządzaniem wnętrz. Ja kupiłem skromne em2 i mam zamiar wynająć grupę zajmującą się designem przestrzeni, bo nie ukrywam że jest to mieszkanie w kiepskim stanie.

Macie jakieś rady? Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Nie znam tej firmy ale powiem tak ogólnie, jeśli masz na to przeznaczone pieniądze to warto skorzystać z usług osób które profesjonalnie urządzają wnętrza. Na pewno zapytają Cię w Twoją wizję i Twoje preferencje oraz jaki tryb życia prowadzisz. I jeszcze jedno: nie warto upierać się przy swoich rozwiązaniach tylko zaufać projektantowi mimo że na pierwszy rzut oka może Ci się coś wydać dziwne i bezsensowne, efekt na pewno Cię zaskoczy. Dobry projektant dostosuje się do każdego gustu i nie będzie Ci wciskał np. minimalizmu który sam preferuje jeśli w takim wnętrzu się nie odnajdziesz. Poza tym oni świetnie "widzą" przestrzeń i znają sztuczki które oszukują oko. Znają dobre sklepy, proponują tańsze zamienniki i wiedzą doskonale w co warto zainwestować więcej a co należy kupić tanio. Tak na wstępie to tyle
Link do komentarza
Cytat

Ja też uważam, że warto korzystać z usług firmy projektującej wnętrza, choć nie jest to tanie. Większość ludzi nie ma zmysłu plastycznego. Jeżeli chodzi o mnie to nie wiedziałem, czego chcę dopóki nie zobaczyłem kilku rozwiązań, wizualizacji danego pomieszczenia.


Większość ludzi nie tylko tego zmysłu nie ma, ale w dodatku jest przekonana, że ma! I wtedy zaczyna się prawdziwy dramat.
Link do komentarza
A ja Wam powiem inaczej:) Kiedyś myślałam że nie mam wyobraźni, że nie będe umiała urządzić domu, dobrać kolorów itp. Oczywiście na etapie budowy nie było mowy żeby wywalac kasę na architekta wnetrz czy kogoś takiego, nikt zresztą z moich znajomych poza jednymi (ale naparwde zamożnymi) nie korzystał z tego typu usług. No i martwiłam się trochę jak to będzie, że sobie nie poradzę a już naparwde nie było z czego urwaćicon_smile.gif Łazienki zaprojektowała mi koleżanka i są bardzo fajne (łazienek bym chyba nie umiała), kuchnię firma w której ją zamawiałam. Resztę wymyśliłam sama. Juz mając stan surowy ogladałam rożne rzeczy, jak tylko miałam chwilę wpadałam do rozmaitych sklepów meblowych, wykończeniowych itp- i kiełkowała mi wizja:) I udało mi się zrobić - parter szczególnie mam na myśli- wnętrze takie całkowicie moje, proste i nowoczesne ale ciepłe, w kolorach jakie najbardziej lubię , wymyślone od a do z przeze mnie. Dzięki temu że nie wydałam kasy na projektanta zostało mi jakimś cudem na piękne wymarzone meble i mój konik- rolety rzymskie. No i mam. Nie spodziewałam się że uda mi się dom do razu umeblowac. Widziałam ostatnio projekt wnętrza znajomej robiony przez projektanta, bardzo efektowny, taki jak z katalogu ale... dla mnie sztuczny. Za mało domowy. W efekcie z części tego zaprojektowanego musieli zrezygnować bo okazało się jednak droższe w wykonaniu niż myśleli. Satysfakcja z wymyślenia domu samemu jest nieporównywalna z niczym. Teraz wiele osób bardzo chwaili nasze wykończenie i pyta czy ktoś nam to projektowałicon_smile.gif i wtedy jestem troszeczkę dumna z siebie:)
Link do komentarza
Sprawa wygląda w ten sposób, że jeżeli ktoś nie ma żadnej wizji jak mogłoby wyglądać jego mieszkanie po remoncie, albo jakaś wizja rodzi mu się w głowie ale nie jest w stanie jej skonkretyzować to myślę, że dobrym pomysłem jest wynajęcie profesjonalistów, którzy zajęliby się dokładnie dizajnem naszego wnętrza. Po pierwsze zrobią to profesjonalnie, a po drugie na pewno wypytają o nasze preferencje i stworzą wnętrze takie, w którym czuć będziemy się dobrze. O firmie n-design, o której piszesz słyszałam od znajomej, która korzystała z ich usług. Z tego co mówiła była bardzo zadowolona. Jej mieszkanie widziałam niestety tylko na zdjęciach (niestety nie mieszkamy w tym samym mieście i mamy ograniczoną możliwość częstego odwiedzania się nawzajem), ale i takie robiło niesamowite wrażenie.
Jeśli się zdecydujesz na pomoc dizajnerów wnętrz to wrzuć tu później jakieś zdjęcie z projektem, jestem ciekawa co stworzą icon_smile.gif
Link do komentarza
Dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi. Jestem już po pierwszych konsultacjach z N-Design i chociaż bardzo się bałem jak to wszystko w rezultacie wypali, jestem bardzo zadowolony. Mieszkanie jest bardzo nietypowe, zlokalizowane na poddaszu, dlatego nie chciałem żeby mi ktoś urządzał wnętrze (sam się tym zajmuję), chciałem tylko, żeby ktoś pomógł w wymyśleniu zagospodarowania przestrzeni. Opłaciło się. Naprawdę, już same konsultacje bardzo rozjaśniły moją wizję i podsunęły kilka bardzo funkcjonalnych rozwiązań.

Mogę śmiało powiedzieć, że warto było wydać te pieniądze na profesjonalistów. Teraz mogę przejść do działania icon_cool.gif
Link do komentarza
Myślę, że skorzystanie z usług profesjonalisty przy wykończaniu wnętrza jest bardzo dobrym pomysłem. Pod warunkiem, że znajdzie się firma. która zrobi piękny projekt i do tego nie weźmie zbyt dużo pieniędzy. Moim zdaniem warto jest skorzystać z usług designerów, ponieważ nasz dom nabierze niepowtarzalnego charakteru i wyglądu.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Mnie też bardzo zaciekawiła mnie oferta firmy n-design. Zajrzałam na ich stronę i bardzo spodobały mi się ich projekty. Chciałam podzielić się z wami moim zdaniem najciekawszymi projektami.
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
przyznajcie sami, że te projekty wnętrz robią wrażenie. Bardzo podoba mi się tez to, że w galerii tej firmy umieszczone są zdjęcia przed i po więc można szybko sprawdzić jakie nastąpiły zmiany w mieszkaniu.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Hmmm... wg mnie ci wszyscy dekoratorzy itp. mają jakiś zmysł i fajne pomysły, ale (przynajmniej u mnie) na etapie budowy trochę szkoda kasy. Poza tym jest jakaś satysfakcja w tym, że samemu się urządziło dom, mieszkanie czy ogród. Zresztą, wg mnie, pomieszczenia zaprojektowane przez projektantów wyglądają sztucznie.
No i podstawowe pytanie - komu ma służyć dom, czy mieszkanie? Ja wychodzę z założenia, że buduję dom dla siebie i rodziny po to, żeby w nim mieszkać - musi więc być przede wszystkim funkcjonalny i odpowiadać wyłącznie potrzebom domowników ("my home my castle"). Dla mnie jest to więc zbędny wydatek.
Ale jeżeli ktoś prowadzi bujne życie towarzyskie i lubi podążać za trendami w modzie, buduje dom "na pokaz" pod gości, to wtedy rzeczywiście konieczna może być pomoc projektantów wnętrz.
Link do komentarza
Cytat

Hmmm... wg mnie ci wszyscy dekoratorzy itp. mają jakiś zmysł i fajne pomysły, ale (przynajmniej u mnie) na etapie budowy trochę szkoda kasy. Poza tym jest jakaś satysfakcja w tym, że samemu się urządziło dom, mieszkanie czy ogród. Zresztą, wg mnie, pomieszczenia zaprojektowane przez projektantów wyglądają sztucznie.
No i podstawowe pytanie - komu ma służyć dom, czy mieszkanie? Ja wychodzę z założenia, że buduję dom dla siebie i rodziny po to, żeby w nim mieszkać - musi więc być przede wszystkim funkcjonalny i odpowiadać wyłącznie potrzebom domowników ("my home my castle"). Dla mnie jest to więc zbędny wydatek.
Ale jeżeli ktoś prowadzi bujne życie towarzyskie i lubi podążać za trendami w modzie, buduje dom "na pokaz" pod gości, to wtedy rzeczywiście konieczna może być pomoc projektantów wnętrz.



To fakt, troszkę ciężko wydawać pieniądze na coś co sami możemy zrobić. A tak z ciekawości to ile takie usługi kosztują?
Ja lubię mieć u siebie ciekawe rzeczy i rozwiązania dlatego trochę podglądam co w modzie domowej piszczy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
bardzo dużo z tego co tu czytałam. Od 100 zł za m2 w górę. Ja zgadzam się z ikas i tez mam często takie wrażenie że wnętrza projektowane przez designerów są po pierwsze czesto drogie w wykonaniu- bo jest tam mnóstwo bajerów rozmaitych a to kosztuje- a po drugie troche takie jak muzeum sztuki nowoczesnej. Fajnie się je ogląda ale jeśli się tak przyjrze dokładniej to niekoniecznie do mieszkania jak dla mnie. Ja lubię taką "swoją" ciepłą prostotę, lubię miec "po swojemu", tak normalnie, domowo. Poza tym miałam niesamowitą satysfakcję z projektowania swojego domu:)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam wszystkich. Odrazu powiem, że jestem architektem. Cieszy mnie podejście wielu osób, które uważają, że warto zasięgnąć porady przy urządzaniu wnętrz i naturalnie szanuję i rozumiem tych, którzy lubią i dobrze się bawią sami projektując wnętrza. Ze swojej strony dodam jedynie, że faktycznie zawsze się staramy dopasować projekt do prefrencji i sposobu życia mieszkańców. Jeśli projektuję np łazienkę, to najpierw rozmawiamy o tym kto, z której strony umywalki myje zęby, czy z łazienki korzysta się pojedynczo, czy w kilka osob jednocześnie. Rozmawiamy o kolorach, materiałach i oświetleniu. Nie zgodzę się z tym, że wnętrze urządzone przez architekta nie jest waszym własnym wnętrzem. Nas inspirują Wasze pomysły, gusta i styl życia. Zbieramy to wszystko jedynie do kupy, a że mamy sporo doświadczenia, a za sobą lata studiowania od klasyki po współczesność, od konstrukcji po filozofię jest nam prościej to wszystko ogarnąć i zaproponować coś nietuzinkowego. Z reguły projekty są odpowiedzią na Wasze marzenia, a jednocześnie zaskakują swoja indywidualnością. I jeszcze jedno - projekty nie muszą być drogie, zawsze można zaproponować coś w różnych wersjach budżetowych. Liczy się pomysł! Wiem również o ile prościej potem sprzedac, czy wynająć nieruchomość za lepszą cenę stosując czasem dość proste zabiegi.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Maju a mogłabyś zdradzić ile taki projekt mieszkania może kosztować? Już pytałam wcześniej ale meble najczęściej robicie gdzieś na zamówienie, czy szukacie w sklepach?



Cena jest zawsze sprawą dość indywidualną w zależności od powierzchni i wymagań klienta. Jakąś wyjściową ceną może być 100-150zl/m2 ale to trochę tak, jak z ceną za m2 mieszkania - za większy metraż niższe ceny, za jedno małe pomieszczenie będzie wyższa cena, bo pomysł wciąż trzeba mieć i nie jest to dla mnie dużą różnicą jesli chodzi o wkład pracy, czy robię np łazienke 6 czy 10m2 lub pokój dzienny 20 czy 30m2 . Zależy też od tego czy jest to całe mieszkanie, czy tylko np kuchnia. Z reguły po prostu musimy przeliczyć ile nas to będzie pracy kosztowało. Dlatego takie ceny należy traktować bardzo orientacyjnie. Proponuje zadawać takie pytania konkretnym architektom - oni są w stanie przygotować dość szybko ofertę, jak poznają wasze oczekiwania. Jeśli chodzi o meble to bywa z tym różnie, w zależności od budżetu, projektu, dostępności na rynku itp. Często faktycznie robi się je na zamówienie, żeby były idelanie dopasowane do wnętrza, ale nie jest to regułą.
Link do komentarza
No to już wszystko wiem icon_smile.gif Kiedyś na pewno spróbuje, teraz próbuje urządzić mieszkanie swoimi siłami ale co wyjdzie nie wiem icon_smile.gif może potem będzie potrzebna pomoc heh
Podoba mi się to w aranżacjach od profesjonalistów że potrafią znaleźć jakąś nie typową rzecz, której ja sama nigdy bym nie kupiła - a prezentuje się ona we wnętrzu znakomicie. Ogólnie lubie takie inne roziązania, ale cieżko znaleźć coś oryginalnego w zwykłych sklepach icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Sklep całkiem fajny, choć o inną oryginalność mi chodziło icon_smile.gif W sklepach nie ma rzeczy designerskich,i takich których nie znajdziesz w innym konkurencyjnym sklepie.



Kochana Magg. Jakie połączenie sklepów by się tobie przydało?
Np. światło i dodatki dekoracyjne ? (meble czy jakieś wazony, ozdoby?)

Jak to widzisz?
Link do komentarza
Cytat

Kochana Magg. Jakie połączenie sklepów by się tobie przydało?
Np. światło i dodatki dekoracyjne ? (meble czy jakieś wazony, ozdoby?)

Jak to widzisz?



Najbardziej to chyba jakieś dodatki, ale i meble... na przykład mamy teraz 'modny' folk - ale znaleźć jakiś mebel folkowy jest ciężko icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dekorator,projektant wnetrz to bardzo potrzebna osoba jezeli nie ma sie pomysłu na własne wnetrze,chodzi mi o to ze ludzie zajmujacy sie tym na codzien sledza trendy w dekoracjach ,wystrojach wnetrz i moga cos ciekawego zaproponowac,cos co własciciel mieszkania ,domu,nie widzial,caly czas wchodza nowosci i trzeba sledzic rynek zeby byc na bieząco z nowosciami,a po za tym trzeba wiedziec gdzie co kupic i w dobrej cenie,projektanci znaja tez ekipy ktore sa w stanie wykonac dany projekt,maja przewaznie sprawdzone ekipy ktore nadzoruja zeby nie było fuszerki i zrobili zgodnie z projektem.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...