Skocz do zawartości

dziurawy strop-co robić?


Recommended Posts

Witam,
wynajeliśmy "ekipę fachowców" do zalania stropu betonem za pomocą tzw. "mikso-kreta". Nie spisaliśmy z nimi żadnej umowy-to był nasz błąd! Po zdjęciu szalunku widać z dołu zbrojenie, dziury, szpary w niektórych miejscach. Według nas cement był za rzadki, bo jak się dotknie to sie w niektórych miejscach aż się sypie... "Fachowcy" nie czują się winni... aczkowliek zalepili cementem te większe dziury i dla nich sprawa jest załatwiona-mówią, że strop wytrzyma!

Czy ktoś mi może powiedzieć co w takiej sytuacji zrobić? Czy zaklejać to czymś (podobno lepiej zalepić klejem), jak wzmocnić strop? Dodam, że strop ten ma też służyć jako podłoga na piętrze do użytku codziennego.
Czy za parę lat nie spadnie mi sufit na głowę?
Link do komentarza
Cytat

Witam,
wynajeliśmy "ekipę fachowców" do zalania stropu betonem za pomocą tzw. "mikso-kreta". Nie spisaliśmy z nimi żadnej umowy-to był nasz błąd! Po zdjęciu szalunku widać z dołu zbrojenie, dziury, szpary w niektórych miejscach. Według nas cement był za rzadki, bo jak się dotknie to sie w niektórych miejscach aż się sypie... "Fachowcy" nie czują się winni... aczkowliek zalepili cementem te większe dziury i dla nich sprawa jest załatwiona-mówią, że strop wytrzyma!

Czy ktoś mi może powiedzieć co w takiej sytuacji zrobić? Czy zaklejać to czymś (podobno lepiej zalepić klejem), jak wzmocnić strop? Dodam, że strop ten ma też służyć jako podłoga na piętrze do użytku codziennego.
Czy za parę lat nie spadnie mi sufit na głowę?



To czy mocno uszkodzony trudno powiedzieć proszę o zdjęcia stropu !

Przyczyny to:
-beton zbyt gęsty
-zbrojenie opierało się o szalunek
-nie zmoczono szalunku przed betonowaniem
-zbyt ciepły beton lub temperatura otoczenia w trakcie pracy
-nie użyto wibratora w trudno dostępnych miejscach
-nieodpowiednie kruszywo
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

z miksokreta to chyba nie leje sie stropów - jedynie posadzki - czyli beton niekonstrukcyjny



Nie CHYBA a na pewno icon_smile.gif.
Mixokret jest to maszyna do mieszania betonu posadzkowego - a beton uzyskiwany w ten sposób ma rzadko wytrzymałość na ściskanie powyżej 10MPa - praktycznie jest to nawet niemożliwe - gdyż dozowanie składników odbywa się ręcznie wg "widzimisie" mieszacza - czyli tego, który wrzuca kruszywo, cement do maszyny.


Chciałbym zaznaczyć iż beton konstrukcyjny projektuje poprzez odpowiednie dobranie kruszywa o różnych frakcjach ( od 0 do 16/32 ) w zależności od rozstawu zbrojenia i założeń oraz cementu, wody i dodatków uszlachetniających typu ( plastyfikatory, opóźniacze wiązania, etc).
Strop "zalany" z mixokreta moim skromnym zdaniem nadaje się do "zrzucenia" - przynajmniej ja, jako inż budownictwa bym tak zrobił. Można oczywiście wykonać badania wytrzymałości betonu ( nieniszczące ) lecz ich wynik będzie raczej poniżej klasy B10 - czyli tzw. "chudziaka", a gdzie tu pisać o B20, B25 etc..

Pzdr,

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...