Skocz do zawartości

Wodociąg...


Recommended Posts

Witam,
Dziś byłem w firmie która powinna wydać mi warunki przyłączenia do sieci wodociągowej. Miałem wypełniony wniosek i zaktualizowaną mapkę do celów projektowych przez geodetę. Jednak wniosek nie został przyjęty ze względu na to, że na mapce nie był naszkicowany rzut budynku (szukam domku do 120 m2 ale jeszcze nie zdecydowałem się na konkretny). Argument: nie można określić zapotrzebowania na wodę....

W związku z powyższym mam pytanie: czy ktoś miał podobny problem? Czy muszę najpierw znaleźć projekt i zrobić adaptację i dopiero ubiegać się o warunki przyłącza? Podkreślę, że spółka gazownicza nie robiła mi żadnych problemów z przyjęciem wniosku...
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Przecież zapotrzebowanie na wodę wynika z ilości osób przebywających w domu. To po pierwsze.

A u Ciebie w wodociągach, jakiś bezmyślny urzędnik musiał się zaplątać icon_smile.gif Mi nie robili żadnych problemów, wydali warunki, dołączyłem do wniosku o pozwolenie i po kłopocie. Może z kimś innym powinieneś tam porozmawiać?
Link do komentarza
Ja również nie miałam problemu z wydaniem warunków, a robiłam to dość długo przed wybraniem projektu domu. Miałam tylko wniosek i mapkę i nic nie musiałam szkicować na mapie. Chyba człowiek, z którym rozmawiałeś miał zły dzień, albo wogóle się nie zna na tym. Spróbuj jeszcze raz, tym razem do kogoś innego.
Link do komentarza
Niestety urzędnik ma prawo zażądać od Ciebie naniesienia budynku na mapę sytuacyjną skali 1 : 500, ponieważ w taki sposób określa się usytuowanie nieruchomości względem istniejących sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz innych obiektów i urządzeń uzbrojenia terenu, usytuowanie istniejących i/lub projektowanych obiektów, dojazd do nieruchomości.
Link do komentarza
Cytat

Niestety urzędnik ma prawo zażądać od Ciebie naniesienia budynku na mapę sytuacyjną skali 1 : 500, ponieważ w taki sposób określa się usytuowanie nieruchomości względem istniejących sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz innych obiektów i urządzeń uzbrojenia terenu, usytuowanie istniejących i/lub projektowanych obiektów, dojazd do nieruchomości.


Bo urzędnik to panisko i ma zawsze rację icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Nie wiem gdzie tu problem.
Narysowałam na kopii mapy ze starostwa prostokąt w środku działki i zaniosłam do gminy. Nie było żadnych uwag. Najlepsze, że rysunek zrobiłam ołówkiem, bo w razie problemów miałam wymazać i przerysować.
Z pewnością można urzędnika zapytać jak to narysować, nie wierzę, że wymagają rysunku od architekta.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...