Skocz do zawartości

Za i przeciw!!! Czy wynająć firmę monitorującą?


Recommended Posts

Jan wiesz.... nie sprawdzisz póki odpukac nie będziesz potrzebował a obyś nie potrzebował... my mamy alarm, jesteśmy podłączeni do firmy monitorującej. Mieszkamy troche na uboczu a ja bardzo często jestem sama w domu z dziećmi. Jest to dodatkowy koszt co miesiąc (u nas- 80-90 zł) I nie chcę musieć sprawdzać ich skutecznosci...
Link do komentarza
Uważam że warto, mieć alarm to jest bardzo duży psychiczny komfort. Poza tym sprawdza się: u mojej koleżanki jak była w pracy a chcieli się włamać firma dostała automatycznie sygnał powiadamiający i byli w ciągu dosłownie paru minut.
Uważam że koszt świętego spokoju za 90 zł nie jest wygórowany.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Myślę, że warto jest wynająć firmę, która zajmuje się monitoringiem i alarmy. Możesz dzięki temu czuć się bezpieczniej. Ja jak zakładałam alarm korzystałam z usług firmy Delta Opti i jestem z alarmu bardzo zadowolona;) Moim zdaniem warto zainwestować w alarm;)


O! Nareszcie wypowiedź kogoś, kto zna problem praktycznie i nie teoretyzuje icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam.
Obecnie na rynku ogólnopolskim liczą się dwie firmy ochroniarskie:Juwentus i Solid (kolejność alfabetyczna).Trochę za nimi Scorpion. Proponuję popytać sąsiadów, którzy mają monitoring o doświadczenia z ochroną.Ważną sprawą jest nie tylko abonament, ale też przyjazd załogi poza abonamentem i ochrona za godz. (ważne w przypadku urlopu).
Druga sprawa to montaż alarmu (moja subiektywna ocena icon_smile.gif ). Każda czujka powinna być podłączona na osobnym przewodzie (agencje jak montują -proszę spytać).
Zastosowane urządzenia: zasadniczo poleciłbym też dwie firmy(alarmy domowe)- Satel(polski) i Dsc(kanadyjski).Kolejność nieprzypadkowa.Ewentualnie Risco i Visonic.
Warto się zastanowić przed wyborem.
Pozdrawiam

Link do komentarza
co to znaczy liczą się dwie firmy ochroniarskie? A inne się nie liczą? Dawno mnie żadna wypowiedź tak nie rozbawiła bo ja rozumiem ciągłe reklamy na forum ale bez przesady icon_biggrin.gif Kwestia ochrony to w dużej mierze sprawa lokalna w danym mieście, i wynająć trzeba firmę która jest blisko:) żeby dojechali jakby co. A to czy jest ogólnopolska, czy działa tylko w jednym regionie jakie ma znaczenia? Co mnie obchodzi czy moja firma ma przedstawicielstwo w Gdańsku? Mnie tylko interesuje czy dojadą do nas w razie potrzeby!
W moim mieście większość znajomych korzysta z usług jednej z trzech firm- poczta, sezam i grom. My mamy umowę z pocztą. Narazie mogę powiedzieć że są bardzo kulturalni i grzeczni przez telefon.
Mam ostatnio pewien niepokój- jakieś dwa tygodnie temu włączył nam się alarm między 2 a 3 w nocy. Byliśmy w domu, mąż sprawdził wszystko, obszedł dom dookoła, nic nie znalazł. Pomyśleliśmy że może w garażu jest mysz (mysz może aktywować alarm?) a może jakieś zwierzatko. Oczywiście telefonicznie poinformowalismy ochroniarzy że nie ma włamania. I tej nocy- to samo. Dokładnie o tej samej porze! Znów- kot zamknięty, dookoła nikogo. Może mysz (nastawimy łapki) tylko zbieg okolicznosci że znów między 2 a 3 w nocy? a może ktoś nas sprawdza czy włączamy alarm? Może specjalnie ruszał klamką takich tylnych drzwi na ogród a garazu żeby sprawdzić czy alarm jest uzbrojony? Co sądzicie?
Link do komentarza
Cytat

co to znaczy liczą się dwie firmy ochroniarskie? A inne się nie liczą? Dawno mnie żadna wypowiedź tak nie rozbawiła bo ja rozumiem ciągłe reklamy na forum ale bez przesady icon_biggrin.gif Kwestia ochrony to w dużej mierze sprawa lokalna w danym mieście, i wynająć trzeba firmę która jest blisko:) żeby dojechali jakby co. A to czy jest ogólnopolska, czy działa tylko w jednym regionie jakie ma znaczenia? Co mnie obchodzi czy moja firma ma przedstawicielstwo w Gdańsku? Mnie tylko interesuje czy dojadą do nas w razie potrzeby!
W moim mieście większość znajomych korzysta z usług jednej z trzech firm- poczta, sezam i grom. My mamy umowę z pocztą. Narazie mogę powiedzieć że są bardzo kulturalni i grzeczni przez telefon.
Mam ostatnio pewien niepokój- jakieś dwa tygodnie temu włączył nam się alarm między 2 a 3 w nocy. Byliśmy w domu, mąż sprawdził wszystko, obszedł dom dookoła, nic nie znalazł. Pomyśleliśmy że może w garażu jest mysz (mysz może aktywować alarm?) a może jakieś zwierzatko. Oczywiście telefonicznie poinformowalismy ochroniarzy że nie ma włamania. I tej nocy- to samo. Dokładnie o tej samej porze! Znów- kot zamknięty, dookoła nikogo. Może mysz (nastawimy łapki) tylko zbieg okolicznosci że znów między 2 a 3 w nocy? a może ktoś nas sprawdza czy włączamy alarm? Może specjalnie ruszał klamką takich tylnych drzwi na ogród a garazu żeby sprawdzić czy alarm jest uzbrojony? Co sądzicie?



Jeżeli powodem alarmu było jakieś zwierzątko to faktycznie ma wyczucie czasu. Więc albo to przypadek albo rzeczywiście ktoś próbuje wasze zabezpieczenia. Lepiej być czujnym i zaciągać żaluzje na noc.
Link do komentarza
Cytat

kurcze jesli myszka jest za mala żeby aktywowac czujkę to co sie moglo stać? Czy alarm moze sie aktywowac zupelnie bez uchwytnej przyczyny?


Proponuję sprawdzić na klawiaturze- w pamięci zdarzeń, z której czujki były alarmy i jakie(włamaniowy albo sabotażowy-może kabelek nie łączy.Niektóre czujki gorszej jakości mogą się same wzbudzać (osobiście odradzam Paradox Pro).Lepiej zainstalować sprawdzonych producentów: Satela czy Dsc.(nie robię tu reklamy icon_smile.gif i mieć spokój.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Dostałem dzisiaj folder firmy zajmującej się ochroną. Proponują założenie monitoringu i stałe czuwanie nad domem. Warto? Dlaczego? Nie warto? Dlaczego?



Użytkownicy się wypowiedzieli za alarmem i agencja.
Ja też się wypowiem elektronik instalator np. alarmów.
Moim zdaniem nie warto dać się omamić reklamie i darować sobie agencje ochrony.
Niby nie wiele te 100zł msc, jednak dajemy się złapać na wieloletnia umowę.
10 lat to 12000zł itd.
Lepszym rozwiązaniem jest dołożyć do systemu alarmowego i monitoring koszt ok 2000zł = 4 kamery na rogach domu + rejestrator i powiadomienie na komórkę. Sami szybciej zareagujemy niż agencja. Żaden złodziej z mózgiem nie będzie się brał za tak zabezpieczony dom.
Jednorazowy wydatek i spokój na lata a nie stres co miesiąc ze coraz więcej abonamentów i przy płaceniu rachunków.

pozdrawiam
Link do komentarza
ja też jestem czasami sama w domu i nieraz wyobraźnia działa icon_eek.gif a tak biorę pilocik napadówkę i wiem ,że jak go nacisnę to panowie pojawią się w ciągu 5 minut. Czasami zostawiamy same dzieciaki i też dostają ten alarmik do ręki czują się bardziej komfortowo. Bałabym się sama i mieć tylko świadomosć ,że w razie czego to się tylko nagra icon_confused.gif .Druga strona medalu ,że jak przyjdzie co do czego (tfu tfu tfu ) to panika mnie zabije i zapomne o pilociku icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

ja też jestem czasami sama w domu i nieraz wyobraźnia działa icon_eek.gif a tak biorę pilocik napadówkę i wiem ,że jak go nacisnę to panowie pojawią się w ciągu 5 minut. Czasami zostawiamy same dzieciaki i też dostają ten alarmik do ręki czują się bardziej komfortowo. Bałabym się sama i mieć tylko świadomosć ,że w razie czego to się tylko nagra icon_confused.gif .Druga strona medalu ,że jak przyjdzie co do czego (tfu tfu tfu ) to panika mnie zabije i zapomne o pilociku icon_biggrin.gif



ja zamontowalem swój alarm monitoring i nie musze płaćic abonamentu icon_smile.gif 5 kamer i kilkanascie czujek pilnuje bezpieczenstawa mego domu
Link do komentarza
czyli jak cię będą rabować i zmuszać do ....... nagrają wszystkie kamery . dobre to dla policji . nie każdy włamywacz jest mądry nieraz jak to bywa okazja robi z człowieka złodzieja -strach -złoczyńce -panika -zabójce.co ztego że nagrane ,przestraszy tylko dobrze zorganizowanych złodziei ,niekoniecznie na długo. gorzej z tymi z przypadku . wedy by się przydali Ci co mają wpaść za pięć minut (tylko gdie jest ten ....... pilot >............... .
Link do komentarza
Niestety w zabezpieczeniach jak również w całym budownictwie potrzebna jest szczypta inteligencji, aby przewidzieć jakie zadanie będzie spełniać dana rzecz, jeśli chcemy zabezpieczyć się przed włamaniem. Trzeba postawić się na miejscu złodziei, których większość uważa za idiotów, a oni bardzo dobrze wiedzą co i jak okraść. Mocno zabezpieczony dom często tez przyciąga złodziei jednak zanim się do niego włamią sprawdza czy im się to opołaci. Oceniają tez ryzyko i sprawdzają czy ktoś jest w środku.
Jeśli w domu jest profesjonalny alarm i można ukraść 10000zl w sprzęcie to nie będą się fatygować. I nie ważne czy jest agencja czy nie. 65% włamań trwa do 15min. Otwarcie drzwi czy okna to kilka sekund; wchodzi włamywacz bierze upatrzona wcześniej rzecz, jeśli ma czas szuka innych.
Jeżeli w domu mamy jakieś bardzo cenne rzeczy za kilkaset tysięcy to ani alarm ani agencja nie pomoże, jeśli złodzieje są uparci.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
myślę ,ze nie chodzi tu o taką kasę (chociaż nie chcę nikomu nic ujmować ) dla mnie ma duże znaczenie to że gdyby czasami ktoś się gdzieś pogubił i zajrzał " nie chcący "do mnie jestem w jakimś stopni chroniona. Pewnie że jak "ktoś "się uprze nie ustrzeżemy się od tego ,ale uważam ,ze większość nieproszonych gości jest dziełem przypadku (okazja czyni złodzieja).czuję się bezpieczniej ze świadomością że w przeciągu pięciu minut ktoś do mnie zajrzy dla mego bezpieczeństwa ochrony . Jeśli jednak ktoś wlezie ,wiem że moze coś tam ukraść przez ten swój czas ,ale nie chciałabym z tym kimś być dłużej .....niż ten czas zanim dojadą panowie z firmy..
Link do komentarza
Cytat

Niestety w zabezpieczeniach jak również w całym budownictwie potrzebna jest szczypta inteligencji, aby przewidzieć jakie zadanie będzie spełniać dana rzecz, jeśli chcemy zabezpieczyć się przed włamaniem. Trzeba postawić się na miejscu złodziei, których większość uważa za idiotów, a oni bardzo dobrze wiedzą co i jak okraść. Mocno zabezpieczony dom często tez przyciąga złodziei jednak zanim się do niego włamią sprawdza czy im się to opołaci. Oceniają tez ryzyko i sprawdzają czy ktoś jest w środku.
Jeśli w domu jest profesjonalny alarm i można ukraść 10000zl w sprzęcie to nie będą się fatygować. I nie ważne czy jest agencja czy nie. 65% włamań trwa do 15min. Otwarcie drzwi czy okna to kilka sekund; wchodzi włamywacz bierze upatrzona wcześniej rzecz, jeśli ma czas szuka innych.
Jeżeli w domu mamy jakieś bardzo cenne rzeczy za kilkaset tysięcy to ani alarm ani agencja nie pomoże, jeśli złodzieje są uparci.


Odnoszę wrażenie, że masz rację. Niestety icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Sam powiem że wynajęcie ma dużo więcej korzyści niż rezygnacja z tych usług. Przytoczę pewną sytuację która miała miejsce w wiosce zamieszkałej przez moich znajomych: działała tam pewna regionalna firma ochroniarska, która proponowała swoje usługi każdemu początkowo mało kto z nich skorzystał. Wtedy włamania nagle nasiliły się. Firma ponownie złożyła wszystkim, którzy dotychczas zrezygnowali ofertę. Nie uległo tylko kilka rodzin. Jak łatwo się domyślić większość z nich w przeciągu kilku miesięcy została okradziona. Gdy firma ochroniarska uzyskała niemalże 100% rynku nagle włamania ustały ... I według mnie nie chodzi tutaj o jej skuteczność, ale zaryzykowałbym stwierdzenie że to ona była inicjatorem przykrości, które przytrafiały się mieszkańcom wioski. Dla mnie to czysto mafijne zagrania - ale wyciągając wnioski dużo opłacalniej jest wyłożyć pieniądze na system alarmowy, czy firmę ochroniarską, niż zostać okradzionym. Edytowano przez raulq7 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam. Tak jak moi przedmówcy jestem za wynajęciem ochrony. Mieszkam w Poznaniu i sprawdziłem oferty kilku firm kosztują one w okolicy 50zł. Wcześniej było opisane wiele rzeczy ale zapomniano o kilku szczegółach. Jeśli zostaniesz sam lub sama w domu a ktoś zacznie sie włamywać lub będzie chciał pobić albo zgwałcić wtedy w swojej centrali alarmowej możesz wyzwolić alarm ,który zawiadomi ochroniarzy o tym że coś jest nie tak. Takie wyzwolenie można zrobić pilotem radiowym i mieć zawsze przy sobie. Jest jeszcze funkcja WYŁĄCZENIE POD PRZYMUSEM wtedy jak ktoś Cię napadnie na ulicy i karze rozbroić alarm, Ty wykonujesz to co on chcę ,ale po rozbrojeniu alarmu specjalnym kodem, złodziej zabiera się do rabowania uspokojony że wszystko załatwił, natomiast wtedy idzie cichy alarm do stacji monitorującej o WYŁĄCZENIU POD PRZYMUSEM i ktoś przyjedzie to sprawdzić. Jeszcze jedna sytuacja, jeśli ktoś dostanie np. zawału a będzie miał nadajnik w breloczku i odpowiednio zaprogramowaną centralkę to może uruchomić cichy alarm np.medyczny wtedy grupa interwencyjna wie co się stało i odszuka osobę w celu wyjaśnienia co się stało. Po za tym warto w swojej centrali zamontować urządzenie powiadamiające na swoją komórkę. Mam tu na myśli nie tylko włamanie ,ale na przykład zalanie. Wtedy będąc na urlopie będzie można uniknąć wielkiego rachunku za wodę i szkód. Poza tym oczywiście radze się ubezpieczyć. Nie ma złotego środka na wszystkie ewentualności ,ale zawsze trzeba zmniejszać prawdopodobieństwo powstania szkody.
Link do komentarza
ostatnio miałam przykład, że warto. Moi rodzice mieszkają sami i hm trochę na odludziu. Ojciec zachorował, ja nie mogłam od razu do nich jechać, mama nie miała jak iść do sklepu (daleko i śnieg). Przyjechali panowie i zawieźli ją na zakupy!!! Byłam w szoku. Stwierdzili, że w sytuacji choroby mają to w obowiązkach! Nie wiem, czy byli po prostu uczynni, ale dobrze, że byli.
Link do komentarza

Poczucie bezpieczeństwa to zawsze kwestia indywidualna i w zależności od tego wybieramy sposób zabezpieczenia.
System alarmowy + monitoring Agencji Ochrony to dobry pomysł o ile PANOWIE przyjadą w deklarowanym czasie na interwencję.
Przypadek ezs chwyta za serce ale znam przypadki wręcz dyskwalifikujące usługę ochrony mienia.

Dom w szczerym polu, drzwi antywłamaniowe, okna z pakietem szybowym antywłamaniowym, sasiedzi w zasięgu wzroku + Agencja Ochrony - a w nocy włamanie pod nieobecność domowników i patrol nie zdążył na czas.

Proponuję nie wybierać usługi najtańszej tylko sprawdzonej z polecenia i wnikliwie zapoznać się z warunkami usługi przed podpisaniem umowy - np. czas reakcji i stopień odpowiedzialności.
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...