Skocz do zawartości

Za i przeciw!!! Czy wynająć firmę monitorującą?


Recommended Posts

Cytat

Poczucie bezpieczeństwa to zawsze kwestia indywidualna i w zależności od tego wybieramy sposób zabezpieczenia.
System alarmowy + monitoring Agencji Ochrony to dobry pomysł o ile PANOWIE przyjadą w deklarowanym czasie na interwencję.
Przypadek ezs chwyta za serce ale znam przypadki wręcz dyskwalifikujące usługę ochrony mienia.

Dom w szczerym polu, drzwi antywłamaniowe, okna z pakietem szybowym antywłamaniowym, sasiedzi w zasięgu wzroku + Agencja Ochrony - a w nocy włamanie pod nieobecność domowników i patrol nie zdążył na czas.

Proponuję nie wybierać usługi najtańszej tylko sprawdzonej z polecenia i wnikliwie zapoznać się z warunkami usługi przed podpisaniem umowy - np. czas reakcji i stopień odpowiedzialności.
 


Wow! Wow! Prawdziwa galaktyka informacji!!!

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Galaktyka wiedzy a przy okazji hhmmm reklama Satela

Co do agencji ochrony, to jak pisano powyżej, poczucie bezpieczeństwa to kwestia indywidualnego podejścia i to chyba głównie o to chodzi.
Generalnie montuję systemy alarmowe ale raczej jest to przy okazji systemów automatyki budynkowej i jest jedna rzecz, którą mogę doradzić - sprawdzajcie czas reakcji grupy interwencyjnej. Zawsze przy umowie na ochronę macie przynajmniej jeden w miesiącu przyjazd gratis - w ramach abonamentu. Najlepiej ostatniego dnia miesiąca wyzwolić samemu taki alarm i ich sprawdzić.
Kilkukrotnie miałem przypadek że podczas jakiś prac gdzie system był już podłączony do ochrony inwestor czy ja nie odwołaliśmy grupy a oni pojawiali się po 20 (centrum Stolicy) czy nawet po 30 minutach (obrzeża Poznania), bądź raz w ogóle nie przyjechali - system alarmowy był sprawny.

Grupa ochrony Tak ale należy sprawdzać ich czas reakcji !!
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Galaktyka wiedzy a przy okazji hhmmm reklama Satela

Co do agencji ochrony, to jak pisano powyżej, poczucie bezpieczeństwa to kwestia indywidualnego podejścia i to chyba głównie o to chodzi.
Generalnie montuję systemy alarmowe ale raczej jest to przy okazji systemów automatyki budynkowej i jest jedna rzecz, którą mogę doradzić - sprawdzajcie czas reakcji grupy interwencyjnej. Zawsze przy umowie na ochronę macie przynajmniej jeden w miesiącu przyjazd gratis - w ramach abonamentu. Najlepiej ostatniego dnia miesiąca wyzwolić samemu taki alarm i ich sprawdzić.
Kilkukrotnie miałem przypadek że podczas jakiś prac gdzie system był już podłączony do ochrony inwestor czy ja nie odwołaliśmy grupy a oni pojawiali się po 20 (centrum Stolicy) czy nawet po 30 minutach (obrzeża Poznania), bądź raz w ogóle nie przyjechali - system alarmowy był sprawny.

Grupa ochrony Tak ale należy sprawdzać ich czas reakcji !!



Otóż to, wszystkie komentarze (poza reklamą SATEL) są w zasadzie odzwierciedleniem odczuć użytkownika. Agencji ochrony się namnożyło, ale dla jasnego obrazu sprawy powinno się znaleźć ranking skuteczności.

Wracając do Satela - wycinek publikacji jest zamieszczony z premedytacją, głównie ze względu na wartość dodaną.
Nie zmienia to faktu, że ogromna ilość instalacji alamowych bazuje właśnie na elementach tej właśnie firmy.
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
No cóż,tutaj również mam coś do powiedzenia,ponieważ na co dzień zajmuje się monitoringiem. Efekty są wymierne i dają się odczuć w każdym domu,gdzie zamontowano taki system. Jest po prostu bezpieczniej i wszystko mamy jak na tacy. Moim zdaniem jak najbardziej warto,w kwestiach kosztów,to cena za takie usługi również zmalały.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Są plusy i minusy takich firm. Oczywiście jeśli ktoś ma dużą posiadłość i dom to warto taką firmę wynająć. Lecz jesli chcemy sie wyłącznie zabezpieczyć przed wandalami itd. warto założyc monitoring na własna ręke z możliwością podgladu przez internet plus alarm w takim monitoringu. Dodatkowo można założyć alarm który bedzie wysyłał powiadomienie w formie smsa na wybrany nr. jest to o tyle wygodne ze tylko my mamy do tego dostęp a w przypadku zagrożenia można wezwac policje wiec ochrona jest moim zdaniem zbędna.
Link do komentarza
  • 8 lata temu...

Polecam alarm GSM , są takie małe za kilkadziesiąt zł , bateria starczy na kilka dni. Jeśli czujak wyłapie ruch . Dzwoni lub wysyła SMS . Dodatkowo można zamontować kamery wi-fi na baterie lub podłączyć do jakiegoś akumulatora i zapisywać w chmurze ale to znowu jakiś may router ,akumulator itd więc nie wiem czy jest sens . Warto też kupić kilka tanich lokalizatorow i ukryć w towarze .

http://www.cybertec.pl/ochrona-mienia-w-naszych-domach/

Na stronie jest kilka dobrych porad. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...