Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

jaką oczyszczalnie wybrac?


Recommended Posts

  • 4 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodnie temu...
Rozwiązań technologicznych małych oczyszczalni jest wiele. Wybierając to najwłaściwsze należy zwrócić uwagę na szereg aspektów związanych nie tylko z zakupem urządzenia, ale przede wszystkim z jego eksploatacją.

Sotralentz, to firma z ogromnym doświadczeniem na rynku europejskim w produkcji i sprzedaży przydomowych oczyszczalni ścieków. Konstruktorzy i technolodzy przez długi czas prowadzili badania związane z kilkoma rozwiązaniami technicznymi oczyszczalni, która byłaby niezawodna przy zastosowaniu na małej powierzchni, czy też niedogodnych warunkach gruntowych.

Po przeprowadzonych badaniach i analizach powstała gama oczyszczalni BIO-DUO zapewniająca najlepsze rozwiązanie dla gospodarstw od 1 do 50 użytkowników. Oczyszczalnia BIO-DUO składa się z osadnika gnilnego i bioreaktora podzielonego na dwie strefy oczyszczania. W pierwszej zachodzą procesy złoża biologicznego w drugiej zaś osadu czynnego. System hybrydowy typu BIO-DUO w sposób unikalny łączy pozytywne cechy obydwu rozwiązań, eliminując jednocześnie wady oczyszczalni pracujących jedynie na złożu biologicznym lub jedynie na osadzie czynnym.

Oczyszczalnia BIO-DUO może być zainstalowana na bardzo małej powierzchni oraz w każdych warunkach gruntowo-wodnych. Wymaga niskich nakładów eksploatacyjnych oraz minimum czynności serwisowych. A co najważniejsze oczyszczalnia jest odporna na nierównomierne dopływy ścieków i okresy urlopowe.

System BIO-DUO okazał się numerem jeden na polskim rynku, czego dowodem jest Złoty Laur Konsumenta zdobyty w 2009 roku. Firma Sotralentz dba o to, aby każda oczyszczalnia była produktem najwyższej jakości, zgodnym z procedurami ISO 9001:2000, oraz o to, aby była poprawnie zainstalowana. W tym celu stworzyła sieć Autoryzowanych Serwisantów, którzy dokonują pierwszego uruchomienia oczyszczalni. Usługa ta jest bezpłatna dla użytkownika. Sotralentz posiada Ogólnopolski System Zarządzania Serwisem oraz Serwis Fabryczny. Jest to element sprawiający, że użytkownik zawsze na czas otrzymuje informacje o terminie i zakresie niezbędnych czynności serwisowych. Taki komfort to standard firmy Sotralentz. Dbałość o satysfakcję klienta i jego pełne zadowolenie z użytkowania oczyszczalni to nasz podstawowy element strategii rozwoju i sprzedaży tego typu instalacji.

Pamiętajmy, że wybierając dobre i sprawdzone urządzenia czołowych producentów i opierając się na podstawowych zasadach doboru i montażu systemu, zapewnimy długą i bezawaryjną pracę oczyszczalni. Przy planowaniu inwestycji, ze względu na specyficzne potrzeby i możliwości lokalizacyjne, każdy użytkownik, powinien być traktowany indywidualnie i każde rozwiązanie należy wcześniej skonsultować ze specjalistą.

Myślę, że przybliżyłam Państwu produkt Sotralentz i rozwiałam wątpliwości co do jakości urządzeń.
Link to postu
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Mój mąż chwali firmę "Sotralentz".
bo to naprawde dobry i uznany producent. Francuska firma najlepsza icon_smile.gif www.bostorun.pl sprawdźcie tam macie oczyszczalnie a jeśli chcecie o coś zapytać i zastanawiacie się nad wyborem oczyszczalni wszystkie odpowiedzi uzyskacie pod numerem telefonu 509018221 Pozdrawiam icon_smile.gif
Link to postu
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

bo to naprawde dobry i uznany producent. Francuska firma najlepsza icon_smile.gif www.bostorun.pl sprawdźcie tam macie oczyszczalnie a jeśli chcecie o coś zapytać i zastanawiacie się nad wyborem oczyszczalni wszystkie odpowiedzi uzyskacie pod numerem telefonu 509018221 Pozdrawiam icon_smile.gifNiestety nie wszyscy tak sądzą. Zwlaszcza ci, ktorzy wciaz maja problem z zainstalowana oczyszczalnia firmy SOTRALENTZ.
Link to postu
Po 1,5 roku korzystania z oczyszczalni sotralentz bio duo:)
- koszt żaden- juz się pewnie zwraca w dużej mierze bo nie wiem co to jest wywózka szamba
-czasem jak jest specyficzny wiaterek to lekko zaśmierdzi
-musieliśmy wyregulować napowietrzanie bo wychodziła taka piana
-kominek brzydko wygląda ale obsadziłam ją iglakami i rosną sobie powoli
-polecam. To jedna z lepszych naszych decyzji
Fenol skąd jesteś? Bo mam dobry namiar na firmę montującą te oczyszczalnie.
Link to postu
Cytat

Fenol skąd jesteś? Bo mam dobry namiar na firmę montującą te oczyszczalnie.Dzieki za dobre checi ale montaz to ja mialem 3 lata temu. Chyba dobrze zrobiony wiec raczej nic mi nie pomoga. Tym bardziej ze temat (moj problem) prowadzi sama firma SOTRALENTZ wiec chyba nikt inny nie moze byc lepszym ekspertem niz oni.

Jesli chodzi o Twoja oczyszczalnie to nie chcialbym byc zle zrozumiany. Gratuluje wyboru i szczescia. Nie twierdze ze SOTRALENTZ to firma dobra czy zla. Nie twierdze ze 100% ich wyrobow jest zlych. Twierdze tylko ze naleze do tego 1% klientow ktorym firma nie moze (jeszcze) pomoc. I to jest fakt. Inna sprawa ze firma oceniana jest nie po tym ze w 99% radzi sobie doskonale (bo rzeciez po to powstala, wiec jest to jak najbardziej naturalne) lecz po tym ze w 1% przypadkow nie potrafi sobie poradzic, mimo ze powinna.
Ale coz, ja nie mialem tyle szczescia wiec sie teraz bujam...
Link to postu
  • 2 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
Cytat

Chciałbym zadac pytanie dotyczącą oczyszczalni ścieków. Mam małą działke i nie wiem jaką oczyszczalnie wybrac: z drenazem czy bez? i jakiej firmy?


Co do Oczyszczalni drenażowych to:
Są dwa rodzaje tego typu oczyszczalni:

1. rodzaj to oczyszczalna z drenażem rozsączającym, do której przy
montażu należy dokupić materiał filtracyjny pod drenaż rozsączający.
Wsypujemy go do rowu drenarskiego. Jest to tłuczeń, płukany żwir, o frakcji 16-32 mm). Na nim układamy rury drenarskie są to rury PCV o śr. 110mm i odpowiednio poprzecznie nacinane.
Koszt takiego materiału uwarunkowany jest lokalnymi cenami kamienia.

2.rodzaj oczyszczalni to oczyszczalnia z pakietami rozsączającymi.
Do tego rodzaju oczyszczalni nie używa się tłucznia pod drenaż rozsączający,
gdyż jego funkcję spełniają specjalne lekkie pakiety rozsączające.
Takie oczyszczalnie zajmują mniejszą powierzchnię ze względu na rozmiar pakietów.
Link to postu
  • 4 tygodnie temu...
Wygląda jakby sztab marketingowy Sotralentza nabijał posty imitujące spontaniczne wypowiedzi użytkowników icon_smile.gif. Firma jak firma - są lepsze. Sam od niemal 10 lat używam oczyszczalni HABA RL, również drenażówki i jak dotąd działa bez zarzutu. Co więcej - dostałem 10 lat gwarancji na działanie całego układu. Z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że nie warto ślepo iść za tłumem tylko sięgać po wyszukane rozwiązania polskich firm.

Z pozdrowieniami Edytowano przez Andrzej_78 (zobacz historię edycji)
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...