Skocz do zawartości

Jaka płyta kuchenna jest lepsza?


RafalT88

Recommended Posts

Ja piszę, że nie mamy pieniędzy by grzać się gazem. Jeżeli ktoś nie izoluje domu tylko po to by utrzymywać PEGENIGE... Nowoczesne ogrzewanie na dom… np. Dziś montujemy ogrzewanie w domu 300m2 w Siemianach koło Iławy – koszt materiałów i robocizny 7000zł! Jest kasa na izolację?
15 kWh/m2 rocznie to 7.5zł - proszę policzyć ile to kosztuje w Pana przypadku. To drogo! Jeżeli ktoś woli mając określoną ilość gotówki - wydać ją na instalację centralnego, doprowadzenie gazu a nie izolowanie domu to potem płaci!
Proszę Pana do dziś widzę mniej izolacji od gruntu jak 30 cm, do dziś widzę, że izolacja ściany jest za ścianą i fundamentem... Czy Pan myśli, że sensowne (i za ile ) jest grzanie słupa gruntu pod domem?
Link do komentarza
Cytat

Ja piszę, że nie mamy pieniędzy by grzać się gazem. Jeżeli ktoś nie izoluje domu tylko po to by utrzymywać PEGENIGE... Nowoczesne ogrzewanie na dom… np. Dziś montujemy ogrzewanie w domu 300m2 w Siemianach koło Iławy – koszt materiałów i robocizny 7000zł! Jest kasa na izolację?
15 kWh/m2 rocznie to 7.5zł - proszę policzyć ile to kosztuje w Pana przypadku. To drogo! Jeżeli ktoś woli mając określoną ilość gotówki - wydać ją na instalację centralnego, doprowadzenie gazu a nie izolowanie domu to potem płaci!
Proszę Pana do dziś widzę mniej izolacji od gruntu jak 30 cm, do dziś widzę, że izolacja ściany jest za ścianą i fundamentem... Czy Pan myśli, że sensowne (i za ile ) jest grzanie słupa gruntu pod domem?


Szooook!! Myżlałem, że Pan T.B wypowiada się w temacie "Jaka płyta kuchenna jest lepsza?" i chwilowo zapomniał o swoim szaleństwie izolacji wszystkiego, ale nie. To nasz stary Brzęczkowski icon_razz.gif
Link do komentarza
Proszę przeczytać wyżej. Odpowiedziałem.
Szanowny Panie - czy to jest grzanie garnka, pokoju, termy - skala nie ma znaczenia. Najtaniej wychodzi gdy gotujemy, grzejemy... precyzyjnie to co chcemy, minimalizując straty. Dlatego tak jak najtańsze w eksploatacji będzie grzałka w czajniku, czy "podobnie" działająca indukcja, tak i najtańsze do cwu będą małe zasobniki blisko kranów, czy niecentralny system ogrzewania pomieszczeń - Garnek pokój termy... to wszystko ten sam temat!
Link do komentarza
Cytat

Szooook!! Myżlałem, że Pan T.B wypowiada się w temacie "Jaka płyta kuchenna jest lepsza?" i chwilowo zapomniał o swoim szaleństwie izolacji wszystkiego, ale nie. To nasz stary Brzęczkowski icon_razz.gif




Każdy ma różne skojarzenia. Panu T.B wszystko kojarzy się z „izolacją termiczną”. icon_eek.gif

Mnie natomiast, czytając to co pisze Pan T.B kojarzy się z seksem – ciekawe dlaczego? icon_cool.gif

No może dlatego, że mnie wszystko kojarzy się z seksem - ale ja raczej panuję nad tymi skojarzeniami icon_redface.gif

Link do komentarza
Cytat

Proszę przeczytać wyżej. Odpowiedziałem.
Szanowny Panie - czy to jest grzanie garnka, pokoju, termy - skala nie ma znaczenia. Najtaniej wychodzi gdy gotujemy, grzejemy... precyzyjnie to co chcemy, minimalizując straty. Dlatego tak jak najtańsze w eksploatacji będzie grzałka w czajniku, czy "podobnie" działająca indukcja, tak i najtańsze do cwu będą małe zasobniki blisko kranów, czy niecentralny system ogrzewania pomieszczeń - Garnek pokój termy... to wszystko ten sam temat!



Ja trochę z innej beczki: Czy Pan, Panie Brzęczkowski ma swój wybudowany dom? Pytam bo jestem ciekawy czy wszystkie Pańskie opinie opierają się na doświadczeniu czy wiedzy szkolnej lub zawodowej.
Link do komentarza
Wiedza i doświadczenie. pierwszy montowałem reku . Sam lubię wszystko zbadać. Wybudowałem na Bartyckiej w Warszawie dom (91-97), którego połowa (60m2) była z suporexu ocieplonego do stopy fundamentowej 20-cm styropianem, druga połowa -suporex na zewnątrz a 20 cm wełny z folią od środka. Obie połowy grzane elektrycznie - chodziło o zbadanie ile tracimy na umieszczaniu izolacji termicznej za odbiornikiem. Montowałem też solary, elektrownię wiatrową ... i teraz wiem, że to wyrzucona kasa!
Moje badanie w pełni potwierdziły to co napisał w 90' roku założyciel NAPE prof. K Żmijewski
Im mniej potrzeba ciepła tym bardziej opłaca się stosować droższe jego źródła.
Link do komentarza
Cytat

Wiedza i doświadczenie.
...Sam lubię wszystko zbadać. Wybudowałem na Bartyckiej w Warszawie dom (91-97), którego połowa (60m2) była z suporexu ocieplonego do stopy fundamentowej 20-cm styropianem, druga połowa -suporex na zewnątrz a 20 cm wełny z folią od środka. Obie połowy grzane elektrycznie - chodziło o zbadanie ile tracimy na umieszczaniu izolacji termicznej za odbiornikiem.



Wszystko gra, tylko co jest prawdą, bo np. zapis z 2008r.


Cytat

Wysłany: Środa 11:06, 13 Sierpień 2008 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

...Szanowny Panie by rozwiać swoje wątpliwości, wydałem sporo kasy, wydzierżawiłem na 6 lat teren na Bartyckiej 133 postawiłem nafaszerowany czujnikami dom 200m,2 bliźniak 2x100m2 jeden izolowany od środka drugi od zewnątrz 20-to centymertowym styropianem. Obie połówki miały precyzyjne ogrzewanie elektryczne, jednakową temperaturę i warunki. Mogę więc śmiało pisać, że metr bieżący mostka do gruntu to 400-500kWh w sezonie grzewczym.....

Link do komentarza
Cytat

, nawet jak postawisz garnek na najmniejszym polu kuchenki gazowej, a chcesz zwiększyć ogień to wtedy grzeje on nie tylko dno garnka, ale również jego rączki. Bo jeśli chodzi o zmianę temperatury to oczywiście, że łatwiej jest zmniejszyć ją na kuchence gazowej. Mi w gazie najbardziej nie podoba się to, że jest tam odkryty ogień, chociaż widziałam i takie gdzie jest pod szkłem (ale cena ich zaczyna się dopiero od 2400) np Prometeusz firmy Amica.



Dlatego palniki są różnej wielkości żeby pasowały do garów .Nie ma potrzeby zwiększać ognia żeby wychodził poza dno garnka i grzania rączek .Odpowiednia obsługa dotyczy wszystkich typów kuchenek i innych urządzeń również .
Link do komentarza
Cytat

Wszystko gra, tylko co jest prawdą, bo np. zapis z 2008r.


2 x 60m2 pomyłka, bo mowa była o innym też domu. Jest to w wielu innych miejscach.
W tym właśnie "eksperymentalnym" domu na szkoleniach o izolacji fundamentów i dachu w (chyba 93') był Szanowny ekspert tutejszego forum Pan Cezary. Może więc potwierdzić.
Ale odbiegamy od tematu… Precyzyjne aplikowanie ciepła dokładnie tyle ile potrzeba i tam gdzie potrzeba, minimalizacja, lub likwidacja strat to jest energooszczędność. Dlatego najoszczędniej będzie udusić mięso czy ugotować zupę na kuchni indukcyjnej – grzejemy praktycznie tylko to co chcemy- I
Link do komentarza
wracając do płyt.... myślałam zanim zamontowałam ceramiczną że faktycznie będzie ta duża bezwładnośc jak było w starych kuchenkach elektrycznych. Tymczasem nie:) i tu byłam zaskoczona. Jeśli grzejemy na max, potrawa zagotwuje się mocno i wtedy zmniejszam grzanie o połowę, praktycznie natychmiast przestaje gwałtownie "bulgotać". To jest kwestia kilkunastu sekund. Więc bardzo fajnie i wygodnie, naparwdę.
Link do komentarza
Sam używam płytę (indukcję pojedynczą kupiłem do badania) i tak naprawdę jaka jest różnica? W zużyciu energii praktycznie żadna, ale indukcję łatwiej się myje gdy coś wykipi, bo nie przypala i mniejsze znaczenie ma garnek.
W płycie nawet minimalnie krzywe dno czy plameczka nagaru powodująca, że nie dokładnie przylega garnek do płyty - powoduje nawet 2 x większe zużycie energii!
Link do komentarza
Cytat

Sam używam płytę (indukcję pojedynczą kupiłem do badania) i tak naprawdę jaka jest różnica? W zużyciu energii praktycznie żadna, ale indukcję łatwiej się myje gdy coś wykipi, bo nie przypala i mniejsze znaczenie ma garnek.
W płycie nawet minimalnie krzywe dno czy plameczka nagaru powodująca, że nie dokładnie przylega garnek do płyty - powoduje nawet 2 x większe zużycie energii!


i jakie są wyniki badania,świnska grypa? icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Sam używam płytę (indukcję pojedynczą kupiłem do badania) i tak naprawdę jaka jest różnica? W zużyciu energii praktycznie żadna, ale indukcję łatwiej się myje gdy coś wykipi, bo nie przypala i mniejsze znaczenie ma garnek.
W płycie nawet minimalnie krzywe dno czy plameczka nagaru powodująca, że nie dokładnie przylega garnek do płyty - powoduje nawet 2 x większe zużycie energii!




Czyli płyta ind.nie dla leniwych i niechlujów no i gary trzeba często zmieniać i badać dno czy nie ma nierówności icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Ja wczoraj kupiłam płytę indukcyjną Teki, 9 poziomów mocy na każdym polu + funkcja power (booster jak kto woli) też na każdym polu + timer ustawiany dla każdego pola oddzielnie lub wszystkich na raz, aha i jeszcze funkcja podtrzymywania ciepła w potrawie (rozpuszczanie masła, czekolady, sera), wskaźnik ciepła resztkowego, blokada dla dzieci, rozpoznawanie wielkości naczynia i to wszystko za cenę 1300 zł. Jak już ją przetestuję to dam znać. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja wczoraj kupiłam płytę indukcyjną Teki, 9 poziomów mocy na każdym polu + funkcja power (booster jak kto woli) też na każdym polu + timer ustawiany dla każdego pola oddzielnie lub wszystkich na raz, aha i jeszcze funkcja podtrzymywania ciepła w potrawie (rozpuszczanie masła, czekolady, sera), wskaźnik ciepła resztkowego, blokada dla dzieci, rozpoznawanie wielkości naczynia i to wszystko za cenę 1300 zł. Jak już ją przetestuję to dam znać. icon_smile.gif



I jak się sprawdza płyta????
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Ja mam gazową, kupiliśmy taką bo przyzwyczajenie wzięło górę, ale docelowo zmienimy chyba na indukcję..Mam dosyć czyszczenia pomiędzy palnikami, zdejmowania kratownic, rokładania na części pierwsze i mycia samych palników....Wiem jak wygląda kwestia mycia indukcji i to jest TO!Niestety mam wątpliwości-teściowa ma rozrusznik serca i nie może przebywać w pobliżu a co dopiero użytkować takowej.A często u nas bywa, nie chciałabym aby z tego powodu musiała sie ograniczać(a zajmuje się naszym dzieckiem icon_smile.gif )
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Również stoję przed wyborem rodzaju kuchni, ale dla mnie to dylemat czy płyta indukcyjna czy ceramiczna, ale ten temat jest już poruszony: https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=7699&hl=

Ja jestem za indukcyjną, ze względu na reklamowane oszczędności. Niestety nikogo nie znam, kto by miał taka kuchnię. Zobaczymy, jak przyjdzie do zakupu to pewnie dużą rolę odegra cena sprzętu i nie wiem czy się nie skończy na ceramicznej. Ech, życie...



Ja używam indukcyjnej od 2 lat i na początku przeżyłem szok....woda na makaron gotowała się wieczność...
Tak mi się wtedy wydawało icon_smile.gif Wcześniej, na poprzednim mieszkaniu miałem tradycyjną gazową.
Teraz woda na makaron gotuje się tyle samo, ale stało się to już dla mnie normalne icon_smile.gif
Poza tym, mimo że jest to płyta elektryczna koszt są niższe niż w przypadku gazu.

Dla tradycjonalistów którzy mają gaz w budynku, można zawsze wybrać połączenie gazowo-elektryczną
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Nie miałam dylematu gaz/prąd, bo nie mamy gazu i w najblizszym stuleciu nie bedziemy mieć ;)
Bez wahania wybrałam indukcję, używam trzeci rok i jestem przezadowolona. Utrzymanie w czystości bez żadnego wysiłku. I łatwiej mi regulowac mocą, np przy gotowaniu jajek. Na gazie albo mi wrzały jak szalone i pękały, albo jak zmniejszyłam, to przestawały się gotować. teraz nie mam z tym problemów icon_smile.gif
Co do kosztó gotowania, to ciężko powiedzieć, bo nie mam podliczników. Ale biorąc pod uwagę, że nie płacę kolejnego abonamentu (w mieszkaniu to była główna składowa rachunku), to chyba wychodzi na to samo.
Link do komentarza
Cytat

Nie miałam dylematu gaz/prąd, bo nie mamy gazu i w najblizszym stuleciu nie bedziemy mieć ;)



U nas dylemat był (bo deweloper zaopatrzył nas również w instalację gazową icon_smile.gif zdecydowaliśmy się na płytę gazowo-elektryczną (dwa palniki gazowe i dwa pola grzewcze elektryczne) i wiecie które są najczęściej używane ;) ?
Link do komentarza
Cytat

U nas dylemat był (bo deweloper zaopatrzył nas również w instalację gazową icon_smile.gif zdecydowaliśmy się na płytę gazowo-elektryczną (dwa palniki gazowe i dwa pola grzewcze elektryczne) i wiecie które są najczęściej używane ;) ?




No, no dawaj!!!Które???
Link do komentarza
Cytat

No, no dawaj!!!Które???


Zdecydowanie elektryczne...
Wodę na herbatę/kawę gotujemy w czajniku elektrycznym (to nie musi być akurat za bardzo opłacalne szczególnie jak się nie ma dobrych nawyków w postaci nastawiania ilości wody takiej jakie się akurat potrzebuje. No i zalewania kubka od razu po pierwszym zagotowaniu wody, a nie ciągłym jej "dogrzewaniu") Jeśli się nabierze te nawyki to nie musi być drogo.

Wracając do płyty grzejnej...przy gotowaniu obiadów elektryczne pola są u nas najczęściej używane.
Szkoda że deweloper dał nam wybór bo teraz mamy za mało pół elektrycznych ;)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...