Skocz do zawartości

Radiestezja - promieniowanie głupoty


Gość Anonymous

Recommended Posts

Cytat

WSZYSTKO JASNE!!





I ja już wszysko rozumiem. Sedno sporu w tym,że radiesteci atakowani (i słusznie przez Mikhę) używają wachadełka podczas gdy ci bronieni przez Sławomira posługują się wahadełkiem. (Po sprawdzeniu wachadełkiem wódka oczywiście nie szkodzi.) icon_biggrin.gif


Siemka.Wachadełko czy wahadełko oto jest pytanie? icon_biggrin.gif Całuski icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

zdecydowanie : wahadełko .


Mąż mówi że to wolny kraj i będzie wachadełko pisał ,bo tak ma.Aby całkiem się pogrążyć doda że radiestezja jest od 1983 r w tabeli rzemiosł kwalifikowanych a w Anglii uzdrowiciele i radiesteci współpracują z lekarzami mając od 1965r dostęp do państwowych szpitali.To inkwizycja w Hiszpanii sklasyfikowała tą profesję jako czarnoksięstwo ,czyżby macki tej instytucji sięgały dalej? icon_surprised.gif
Link do komentarza
Tiaaaaa....Teraz tak bardzo dba się o wolność,że lepiej nie próbować jej nikomu odbierać.
A już najcenniejsze i najbardziej bronione jest prawo do głupoty i do bycia z niej dumnym. icon_smile.gif
Teraz można obnosić się ze swoją głupotą,brzydotą,(vide-ohydna moda na obnoszenie się z fałdami sadła na wierzchu),debilizmem,i można za to brać kasę.Można wyśmiać i wydrwić wielkie dzieła literatury światowej,ale nie można powiedzieć że Wojewódzki,to drobny szpaner i kiczowaty pajac-słowem cieniarz.
Tzn. w zasadzie można,z tym,że nie odniesie to takiego skutku jak kiedyś.Gość tak opisany ani się nie zawstydzi,ani nie przemyśli,ani nie przestanie się wydurniać.On zacznie się szczycić swoją głupotą i kiczowatością.Zrobi z tego wartość samą w sobie,wręcz cnotę.
I w to wszystko wpisują się doskonale radiesteci i inni szamani.Mają prawo.
Link do komentarza
Cytat

Mąż mówi że to wolny kraj i będzie wachadełko pisał ,bo tak ma.Aby całkiem się pogrążyć doda że radiestezja jest od 1983 r w tabeli rzemiosł kwalifikowanych a w Anglii uzdrowiciele i radiesteci współpracują z lekarzami mając od 1965r dostęp do państwowych szpitali.To inkwizycja w Hiszpanii sklasyfikowała tą profesję jako czarnoksięstwo ,czyżby macki tej instytucji sięgały dalej? icon_surprised.gif


A naukowcy swoje ..
Ech ta dyskryminacja - teraz wahadlarzy.
Zmieńmy naukę - która mówi jasno i wyraźnie że radiestezja z nauką nie ma nic wspólnego.
"Uzdrowiciele" nie mogą sie popisać żadnym udokumentowanym medycznie uzdrowieniem.
Wsólpraca uzdrowicieli niz lekarzami nie przyniosła dotąd żadnego pozytywnego efektu a z policją - JEDEN przypadek odnalezienia ciała osoby zmarłej (wziąwszy ilość prób podejmowanych to zdaje się poniżej możliwości przypadkowego odnalezienia).
A za całą sytuację (w której nauka mówi wyraźnie swoje a "wierzący" w radiestezję swoje) powyżej ktoś próbuje obarczać chyba ... Inkwizycję hiszpańską ... icon_eek.gif
A co ma piernik do wiatraka ? (a raczej - Inkwizycja hiszpańska do wyników badań naukowców nad radiestezją) - mógłby Twój mąż wytłumaczyć ?

Chyba lepiej podsumował sprawę dr. Kiszkowski -(przypomnę - wieloletni badacz tych zjawisk który wręcz wierzył że Nobla dostanie za swoje badania).
pozwolę sobie fragment przypomnieć:
Cytat

(...)
Ale niech przyjdzie tysiac różdżkarzy
I niech się na czyn śmiały odważy!
Wtedy powstanie nowa fizyka
I radiestezji zginie krytyka
A wtedy świata wszystkie problemy
My wahadełkiem wnet rozstrzygniemy
Wnet szczęśliwości rozkwitnie era
Która różdżkarstwo tworzy i wspiera.
Gdy na katedrze różdżkarz nam stanie
To Schroedingera zniknie równanie!
A kiedy student nie ma w swej głowie
To wahadełko wnet mu podpowie!
Na taką przyszłość każdy z nas liczy
Lecz przeszkadzają wstrętni fizycy!

Link do komentarza
Cytat

A za całą sytuację (w której nauka mówi wyraźnie swoje a "wierzący" w radiestezję swoje) powyżej ktoś próbuje obarczać chyba ... Inkwizycję hiszpańską ... icon_eek.gif



Trzeba to wreszcie jasno powiedzieć Mikho. To jest spisek
Na potwierdzenie mam pana własne słowa:

Cytat

Odpowiem Ci w sekrecie:
Mi zawsze szkodzi - ciepła wódka i w nadmiarze icon_wink.gif
Niezależnie od tego co powie wahadełko icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif



I dalej:

Cytat

Z dwojga złego - orzechówkę na spirytusie
-ale bez wahadełka ...



Jeśli porównać to z wcześnieszymi wypowiedziami wspierającego Pana w atakach na biednych radiestetów adamisa....:

Cytat

zdarza mi się posmakować pysznych orzechów |....|byłbym w stanie poświęcić zieleni|....| byle by tylko mieć taki rarytas |....|




Cytat

Prędzej,czy później ktoś by się przyczepił. icon_smile.gif
A swoją drogą,ciekawe jak nazywa się nauka o Entach,czyli Drzewcach? icon_confused.gif??:



(Fragment o Entach zostawiam celowo jako że jest wyraźny trop tolkienowski.)

I co my tu mamy?
Sięgający czasów inkwizycji hiszpańskiej zakonspirowany ruch którego członkowie odurzają się pochodnymi orzecha włoskiego od czego ciemnieją im spojrzenia i dusze; w półmroku myśli własnych nie są w stanie przyjąć niczego co alternatywne kurczowo czepiając się skostniałych tradycji w które nikt poza nimi nie wierzy. icon_biggrin.gif

I niech się Wojewódzki schowa bo ja jestem lepszy. icon_biggrin.gif

(A jak to się wszystko ma do logiki - o to nich się inni martwią)
Link do komentarza
Acha - nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale z tego co "łapię" to najwyraźniej Inkwizycja hiszpańska jest winna zakazu sprzedaży orzechówki (czemu sprzeciwiają się radiesteci ?
Jeżeli dobrze zrozumiałem po tym zamętleniu które zaproponowałeś to nic tylko stwierdzić:
-Oj wstrętna ta Inkwizycja i bohaterscy radiesteci ... icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

-Oj wstrętna ta Inkwizycja i bohaterscy radiesteci ... icon_razz.gif



Ja się dziwię że jeszcze nie wyszli na ulicę. Bo poza nimi to już chyba wszystkie inne zawody i grupy społeczne były pod sejmem. Ah, nie! Nie było również protestu ludwisarzy. Ale to już inna bajka.icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

radiestezja jest od 1983 r w tabeli rzemiosł kwalifikowanych.To inkwizycja w Hiszpanii sklasyfikowała tą profesję jako czarnoksięstwo ,czyżby macki tej instytucji sięgały dalej? icon_surprised.gif





Cytat

Można wyśmiać i wydrwić wielkie dzieła literatury światowej,ale nie można powiedzieć że Wojewódzki,to drobny szpaner i kiczowaty pajac-słowem cieniarz.
Tzn. w zasadzie można,z tym,że nie odniesie to takiego skutku jak kiedyś.Gość tak opisany ani się nie zawstydzi,ani nie przemyśli,ani nie przestanie się wydurniać.On zacznie się szczycić swoją głupotą i kiczowatością.Zrobi z tego wartość samą w sobie,wręcz cnotę.
I w to wszystko wpisują się doskonale radiesteci i inni szamani.Mają prawo.



Od tego się zaczęło. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Tiaaaaa....Teraz tak bardzo dba się o wolność,że lepiej nie próbować jej nikomu odbierać.
A już najcenniejsze i najbardziej bronione jest prawo do głupoty i do bycia z niej dumnym. icon_smile.gif
Teraz można obnosić się ze swoją głupotą,brzydotą,(vide-ohydna moda na obnoszenie się z fałdami sadła na wierzchu),debilizmem,i można za to brać kasę.Można wyśmiać i wydrwić wielkie dzieła literatury światowej,ale nie można powiedzieć że Wojewódzki,to drobny szpaner i kiczowaty pajac-słowem cieniarz.
Tzn. w zasadzie można,z tym,że nie odniesie to takiego skutku jak kiedyś.Gość tak opisany ani się nie zawstydzi,ani nie przemyśli,ani nie przestanie się wydurniać.On zacznie się szczycić swoją głupotą i kiczowatością.Zrobi z tego wartość samą w sobie,wręcz cnotę.
I w to wszystko wpisują się doskonale radiesteci i inni szamani.Mają prawo.


Teraz dla odmiany się nie uhahasz.Czy prof.K.Michałowski który posiadał umiejętności radiestezyjne i z nich korzystał w pracy to był głupi szaman? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Tiaaaaa....Teraz tak bardzo dba się o wolność,że lepiej nie próbować jej nikomu odbierać.
A już najcenniejsze i najbardziej bronione jest prawo do głupoty i do bycia z niej dumnym. icon_smile.gif
Teraz można obnosić się ze swoją głupotą,brzydotą,(vide-ohydna moda na obnoszenie się z fałdami sadła na wierzchu),debilizmem,i można za to brać kasę.Można wyśmiać i wydrwić wielkie dzieła literatury światowej,ale nie można powiedzieć że Wojewódzki,to drobny szpaner i kiczowaty pajac-słowem cieniarz.
Tzn. w zasadzie można,z tym,że nie odniesie to takiego skutku jak kiedyś.Gość tak opisany ani się nie zawstydzi,ani nie przemyśli,ani nie przestanie się wydurniać.On zacznie się szczycić swoją głupotą i kiczowatością.Zrobi z tego wartość samą w sobie,wręcz cnotę.
I w to wszystko wpisują się doskonale radiesteci i inni szamani.Mają prawo.


Mąż pyta czy sugerujesz że jest głupi i do tego jest z tego dumny?W przypadku potwierdzenia tej supozycji ,wybór broni należy do niego!Szpadle czy łopaty?To się zobaczy.? icon_biggrin.gif ? icon_twisted.gif ?
Link do komentarza
Cytat

Mąż pyta czy sugerujesz że jest głupi i do tego jest z tego dumny?W przypadku potwierdzenia tej supozycji ,wybór broni należy do niego!Szpadle czy łopaty?To się zobaczy.? icon_biggrin.gif ? icon_twisted.gif ?



adamis jest człowiekiem pracy. I myślę, że w jego wypadku właściwą bronią byłby Imbus. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

To fakt.Ale te studnie na całym świecie których lokalizacje wskazali różdżkarze to też fakt. icon_biggrin.gif


zawsze wskażą lokalizację ... tam gdzie jest pas wodonośny ...
Ja również.
I radiesteta tam nie potrzebny - wystarczy tylko znajomość geologii.
A tam gdzie wody geologia nie wskazuje tam radiesteta też nic nie znajdzie - choć może wahadełko dużo mu pokazywać.
Ja raczej proponowałbym poprosić wahadlarza o znalezienia miejsca gdzie wody NIE MA w pasie wodonośnym ...
życzę powodzenia icon_biggrin.gif

A tak na marginesie ja się zastanawiam.
Nad tym jak się to dzieje że osoby które w Boga najwyraźniej nie wierzą - wierzą w takie bzdury którym nauka przeczy (jak np. jak radiestezja). ?
Nawet co niektórzy profesorowie ...
Sam jestem ciekaw na czym to polega - czy to chęć zabłyśniecia w towarzystwie czymś nietypowym czy kryje się za tym coś głębiej ?
Link do komentarza
Cytat

zawsze wskażą lokalizację ... tam gdzie jest pas wodonośny ...
Ja również.
I radiesteta tam nie potrzebny - wystarczy tylko znajomość geologii.
A tam gdzie wody geologia nie wskazuje tam radiesteta też nic nie znajdzie - choć może wahadełko dużo mu pokazywać.
Ja raczej proponowałbym poprosić wahadlarza o znalezienia miejsca gdzie wody NIE MA w pasie wodonośnym ...
życzę powodzenia icon_biggrin.gif

A tak na marginesie ja się zastanawiam.
Nad tym jak się to dzieje że osoby które w Boga najwyraźniej nie wierzą - wierzą w takie bzdury którym nauka przeczy (jak np. jak radiestezja). ?
Nawet co niektórzy profesorowie ...
Sam jestem ciekaw na czym to polega - czy to chęć zabłyśniecia w towarzystwie czymś nietypowym czy kryje się za tym coś głębiej ?


Wolnomularstwo i cykliści ani chybił.Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Sam jestem ciekaw na czym to polega - czy to chęć zabłyśniecia w towarzystwie czymś nietypowym czy kryje się za tym coś głębiej ?



Może na tym, że człowiek się bardziej naumiał tym trudniej mu się przyznać, że też potrzebuje wiary. A że wiara ubrana w ceremoniał wydaje mu się skompromitowana bo jest przecież "dla prostaczków" a po teologię nie sięgnie bo droga do niej prowadzi przez to co "skompromitowane" więc tak sobie szuka i szuka.. I znajduje. A to scjentologię a to karty tarota a to inne dziwne a tchnące tajemnicą "głębie do odkrycia".......
Link do komentarza
Cytat

Teraz dla odmiany się nie uhahasz.Czy prof.K.Michałowski który posiadał umiejętności radiestezyjne i z nich korzystał w pracy to był głupi szaman? icon_biggrin.gif


Nie mam zamiaru kwestionować rzeczy dziwnych i niesamowitych,bo wierzę,że takowe się zdarzają.Chodzi mi tylko o źródło ich mocy.
Co do 99% różnej maści różdżkarzy i wahadełkarzy,to są to zwyczajni szarlatani nie mający żadnej mocy.Pozostały 1% ma jakąś moc.Wg. mnie na pewno nie jest to moc ludzka,ani boska.
Wielu z nich,to zwykli cwaniacy,którzy wiedzę o występowaniu wody czerpią z powszechnie dostępnych źródeł a z różdżką latają tak dla szpanu i wrażenia.

A do kwestii ''imbusa'' dodam,że jest to pręt 6-ciokątny w kształcie litery ''L''.
''Nimbus'' to rodzaj chmury deszczowej,a przed wojną motocykl z Danii.
Link do komentarza
Cytat

Nie mam zamiaru kwestionować rzeczy dziwnych i niesamowitych,bo wierzę,że takowe się zdarzają.Chodzi mi tylko o źródło ich mocy.
Co do 99% różnej maści różdżkarzy i wahadełkarzy,to są to zwyczajni szarlatani nie mający żadnej mocy.Pozostały 1% ma jakąś moc.Wg. mnie na pewno nie jest to moc ludzka,ani boska.
Wielu z nich,to zwykli cwaniacy,którzy wiedzę o występowaniu wody czerpią z powszechnie dostępnych źródeł a z różdżką latają tak dla szpanu i wrażenia.

A do kwestii ''imbusa'' dodam,że jest to pręt 6-ciokątny w kształcie litery ''L''.
''Nimbus'' to rodzaj chmury deszczowej,a przed wojną motocykl z Danii.



O motocyklu nie wiedziałam. A żeby nie wyszło na to że ciemnotę wciskam dla wszyskich nie posiadających dzieci poniżej lat 15 stosowny cytat:
""Nimbus 2000 - miotła wysokiej klasy, z której przez trzy lata korzystał Harry Potter. Jest szybka i sterowna, jednak po kilku latach użytkowania dochodzi do niepotrzebnej utraty prędkości. ""
Kto ciekawy może kopać dalej:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Miot%C5%82y_w...a_miot.C5.82ach
Link do komentarza
Cytat

Nie mam zamiaru kwestionować rzeczy dziwnych i niesamowitych,bo wierzę,że takowe się zdarzają.Chodzi mi tylko o źródło ich mocy.
Co do 99% różnej maści różdżkarzy i wahadełkarzy,to są to zwyczajni szarlatani nie mający żadnej mocy.Pozostały 1% ma jakąś moc.Wg. mnie na pewno nie jest to moc ludzka,ani boska.
Wielu z nich,to zwykli cwaniacy,którzy wiedzę o występowaniu wody czerpią z powszechnie dostępnych źródeł a z różdżką latają tak dla szpanu i wrażenia.

A do kwestii ''imbusa'' dodam,że jest to pręt 6-ciokątny w kształcie litery ''L''.
''Nimbus'' to rodzaj chmury deszczowej,a przed wojną motocykl z Danii.


Wychodzi na to że ten 1% to diabły wcielone.Powinni mieć czerwone rogi.Pewnie dlatego w czapkach chodzą dla zmyłki. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
ja bym raczej powiedział że jest raczej wynikiem frustracji albo nieprzemakalnością na zdroworozsądkową argumentację icon_wink.gif icon_razz.gif
nie jestem zwolennikiem poglądu że wszystko jest prawdą albo że wszędzie jest tylko cząstką prawdy.
To również uważam za wynik frustracji icon_razz.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...