Skocz do zawartości

Tapety


Proton

Recommended Posts

Słuchajcie, nie znalazłam wątku o tapetach, chociaż pewnie gdzieś jest, jakby co, przepraszam że tutaj;) Generalnie ściany mamy malowane, ale zastanawiamy się czy nie odświeżyć kuchni i jadalni, bo się nam zapaćkały ostatnio. Ale ja wpadłam na pomysł, że może jednak tapetka;) Może coś ciemniejszego tym razem. Znalazłam przepiękne wzory na decorations.pl, ale nie wiem czy lepsza byłaby taka z wzorem, czy jednolita z paskiem dekoracyjnym?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Hmm widziałam ostatnio u z najomych świetny pomysł na tapetę w kuchni, więc podpowiadam, że tak też można icon_wink.gif sama bym w życiu nie wpadła na to, ze tak można, ale efekt jest świetny !! Pomalowali ściany na kolor fioletowy (jasny) i tak jakby 'co drugi pas' przykleili tapetę w wielkie fioletowe kwiaty! Co wygląda powalająco icon_smile.gif
Link do komentarza
Fajnie wygląda ta z paskiem- aż zaczynam się zastanawiać czy nie zrobić małego remontu w kuchni. Myślę , że coś tak ciekawego i niebanalnego w mieszkaniu może wprowadzić duże zmiany- oczywiście na lepsze. Generalnie zawsze byłam przeciwniczką tapet ale patrząc na te tapetę jestem skłonna zmienić zdanie
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

do tej pory tapety kojarzyły mi się zawsze z pokojami dziecięcymi albo z jakimiś kwiatkami i mało tak naprawdę ozdobnymi wzorami. No i z komunistycznym wystrojem wnętrza. Podejrzewam, że jest tak dlatego, że kiedyś nie było naprawdę pięknych tapet, tylko jakieś takie chropowate, które niespecjalnie przypadają mi do gustu. Tak czy inaczej teraz jest bardzo duży wybór przeróżnych kolorowych tapet, spokojniejszych, bardziej dizajnerskich itp. więc jest w czym wybierać. Podoba mi się ten pomysł z fioletowym kolorem ścian i co drugim pasem tapety w kwiaty! icon_smile.gif Musi to wyglądać naprawdę ładnie!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A ja jednak pozostanę zwolenniczką tapet icon_wink.gif z jednej strony ze względu na moje krzywe ściany ;P a z drugiej na praktyczność icon_smile.gif Poza tym teraz jest taki wybór wzorów kolorów gatunków... że nie wiadomo na czym oko zawiesić icon_smile.gif


Jak już zdecydujesz się na jakiś wzór tapety, porozmawiaj z kimś, kto ma pojęcie o tapetowaniu. Wiadomo, nie święci garnki lepią, ale żeby tapeta ładnie wyglądała, musisz wiedzieć jak i na co ją lepić. Na krzywe ściany możesz bezpiecznie (no, na NIEPRZESADNIE krzywe) kłaść tapety grube i tłoczone - one zamaskują nierówności tynku, fakturę tynku gruboziarnistego. Jeśli wybierzesz PIĘKNĄ tapetę cienką, a może jeszcze z półmatową, lub błyszczącą powierzchnią - będziesz musiała liczyć się z BARDZO dokładnym przygotowaniem powierzchni ściany, w 90% przypadków z gipsowaniem ściany włącznie! Taka tapeta położona na ścianę świecić będzie każdą nierównością tynku, każdą grudką, czy ziarenkiem piasku...
Faktycznie wzorów są setki w tysiącach kolorów i faktur. Dla tradycjonalistów i dla ludzi odważnych. Do wielkich salonów i małych pokoików. Do kuchni i pokoiku dziecinnego. Ale zwracam uwagę, abyście mieli świadomość, że każda tapeta ma swoje wymagania i nie wziąwszy ich pod uwagę, można zrobić coś, na co będzie się patrzeć - delikatnie mówiąc - bez zachwytu.
Wiem coś o tym, bo zawodowo zajmuję się m. in. tapetowaniem.
U siebie w domu mam jedną ścianę w kuchni, przedpokój, korytarzyk właśnie wyklejone tapetą. A w szczytowym okresie wytapetowane miałem pokój dzienny, dwa pokoje dziecinne, przedpokój, korytarzyk, kuchnię.
Link do komentarza
Cytat

Jak już zdecydujesz się na jakiś wzór tapety, porozmawiaj z kimś, kto ma pojęcie o tapetowaniu. Wiadomo, nie święci garnki lepią, ale żeby tapeta ładnie wyglądała, musisz wiedzieć jak i na co ją lepić. Na krzywe ściany możesz bezpiecznie (no, na NIEPRZESADNIE krzywe) kłaść tapety grube i tłoczone - one zamaskują nierówności tynku, fakturę tynku gruboziarnistego. Jeśli wybierzesz PIĘKNĄ tapetę cienką, a może jeszcze z półmatową, lub błyszczącą powierzchnią - będziesz musiała liczyć się z BARDZO dokładnym przygotowaniem powierzchni ściany, w 90% przypadków z gipsowaniem ściany włącznie! Taka tapeta położona na ścianę świecić będzie każdą nierównością tynku, każdą grudką, czy ziarenkiem piasku...
Faktycznie wzorów są setki w tysiącach kolorów i faktur. Dla tradycjonalistów i dla ludzi odważnych. Do wielkich salonów i małych pokoików. Do kuchni i pokoiku dziecinnego. Ale zwracam uwagę, abyście mieli świadomość, że każda tapeta ma swoje wymagania i nie wziąwszy ich pod uwagę, można zrobić coś, na co będzie się patrzeć - delikatnie mówiąc - bez zachwytu.
Wiem coś o tym, bo zawodowo zajmuję się m. in. tapetowaniem.
U siebie w domu mam jedną ścianę w kuchni, przedpokój, korytarzyk właśnie wyklejone tapetą. A w szczytowym okresie wytapetowane miałem pokój dzienny, dwa pokoje dziecinne, przedpokój, korytarzyk, kuchnię.


brawo Stachu ,gdzie działasz
Link do komentarza
Ładną masz stronę Kamita!
Nie uwzględniłeś jednak przy obliczaniu ilości tapety wielkości raportu tapety (wielkości wzoru, jeśli tapeta wymaga pasowania tego wzoru pomiędzy kolejno naklejanymi pasami). Bywa to nawet do 50 cm i przy lokalu o wysokości 2,5m z jednej rolki (standardowo 10,05 m) nie wyjdą cztery bryty icon_sad.gif
W takim wypadku, przy odrobinie gimnastyki, z 3 rolek tapety wychodzi nie 12 brytów, ale 10, czasami 11.
I to trzeba wziąć pod uwagę, bo w większym pomieszczeniu można obudzić się z ręką w nocniku...
PS Krzysiek29, działam głównie w Puławach, ale również w całej Polsce, jeśli jest to konieczne, bądź opłacalne icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Ładną masz stronę Kamita!
Nie uwzględniłeś jednak przy obliczaniu ilości tapety wielkości raportu tapety (wielkości wzoru, jeśli tapeta wymaga pasowania tego wzoru pomiędzy kolejno naklejanymi pasami). Bywa to nawet do 50 cm i przy lokalu o wysokości 2,5m z jednej rolki (standardowo 10,05 m) nie wyjdą cztery bryty icon_sad.gif
W takim wypadku, przy odrobinie gimnastyki, z 3 rolek tapety wychodzi nie 12 brytów, ale 10, czasami 11.
I to trzeba wziąć pod uwagę, bo w większym pomieszczeniu można obudzić się z ręką w nocniku...
PS Krzysiek29, działam głównie w Puławach, ale również w całej Polsce, jeśli jest to konieczne, bądź opłacalne icon_biggrin.gif


a ja zawsze w podanych warunkach przyjmuję 9 bryt icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Kiedyś fototapeta kojarzyła się z kilkoma wzorami: las z jeziorkiem, jesienna ścieżka w parku, szczyty górskie, zamek w Alpach... i już!!!
Fototapety - ich wzory - ogranicza TYLKO wyobraźnia inwestora. Są firmy drukujące tapety ze zdjęć dostarczonych przez klienta. Twoje zdjęcie ślubne, rączka synka trzymającego motylka, lawina śnieżna... co tylko wpadnie na myśl...
A tapety w rolkach - Byłem parę dni temu w Leroy Merlin w Lublinie i niemal dostałem oczopląsu. Wzory - jeden wzór w kilku zestawach kolorystycznych, różne wzory, dobrane ze sobą odcieniami kolorów, różne faktury, dobrane kolorami paski ozdobne...
A co dopiero, gdy wejdziesz do specjalistycznego sklepu z tapetami!!!
Chcesz zdjęć? proszę bardzo, google pokazały:
http://www.sklepztapetami.pl/
http://www.najpiekniejszetapety.pl/
http://www.salon-tapet.pl/
http://www.decorador.pl/catalog/tapety-c-204.html
itd, itd...
Link do komentarza
Cytat

Widzę, że tapety cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wielki powrót też zanotowały też fototapety. Myślę, że takie rozwiązania są bardzo dobre. Bo ja osobiście nie lubię jednokolorowych ścian. Może powklejacie jeszcze inne zdjęcia z pięknymi wzorami na ścianę??


Ja osobiście bardzo lubię wnętrze dekorowane tapetami,lubię też je kłaść.
Ostatnio zwróciłem uwagę na fototapetę z doktorem Housem,jednak w swoim mieszkaniu położyłem tulipany....
...efekt?
Brak obrazka

Więcej tapet
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Rzeczywiście tapety wracają do łask. Jest bardzo dużo ciekawych wzorów tapet ściennych. Tapety umożliwiają stworzenia ściennych kompozycji typu: duży wzór tapety na jednej ścianie na pozostałych tła w 2 kolorach na przykład. Odnośnie fototapet mozna kupić dowolny wzór w dowolnym wymiarze a nawet zamówić wykonanie fototapety z powierzonego zdjęcia. Dla tych co sie wahają czy tapetować polecam artykuł:Czy tapetowanie jest nadal modne?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...