Skocz do zawartości

Czy kupować okna i grzejniki przed końcem roku?


Recommended Posts

Witam, zastanowiła mnie pewna kwestia, mianowicie sprawa promocji przed końcem roku (o ile takie istnieją) w materiałach typu okna, grzejniki, piece... Jak myślicie, czy rzeczywiście korzystniej jest kupować przed końcem roku? Sprzedawcy twierdzą, że podobno muszą się porozliczać, że trzeba sprzedać zapasy z tego roku aby zamówić nowe itd, itp, nie wiem tylko czy to prawda czy jakieś naciąganie. W sumie to w innych branżach (np sklepy odzieżowe czy z elektroniką) największe wyprzedaże są po nowym roku, w styczniu. A jak jest w budowlanej? No i jeśli przykładowo kupiłbym okna w tym miesiącu a chciałbym je wstawić powiedzmy w maju to problemem może być montaż, niekiedy jeśli jest gratis to chyba taka usługa odpada, bo przecież nie montuję ich natychmiast... :/
Czy wiecie coś na temat promocji? Jak Wy byście postąpili?
Pozdrawiam wszystkich w budowie!!
Link do komentarza
wszystko zależy, ale prawdą jest to że firmy budowlane robią promocje na materiały aby zwiększyć rotację na magazynie przed inwentaryzacjami które zazwyczaj są na początku roku: wtedy warto skorzystać. Po nowym roku na magazyn wchodzą nowe serie, nowe partie i na pewno od razu nie będą miały promocyjnych cen.
Bardzo dużo produktów do wyposażenia wnętrz (np typu okładziny) na początku roku dostaje nowe ceny. Z moich obserwacji wynika że konsekwentnie od nowego roku (styczeń, luty) podwyżki są na poziomie 5-8% co nie jest powiedziane że w tym roku tak będzie.
Link do komentarza
U mnie było tak, że w czerwcu zebrałam oferty od kilku sprzedawców okien, ale od razu zastrzegłam, że montaż będzie późnym latem-jesienią, wtedy jeszcze nawet nie miałam wszystkich otworów okiennych! Zapłaciłam zaliczkę. Z racji tego, że roboty z dachem się przedłużyły z powodu pogody, montaż okien odbył się dopiero w listopadzie i sprzedawca powiedział, że dobrze na tym wyszłam bo ceny poszły w górę. Regułą jest, że na poczatku roku są podwyżki np. prąd, gaz więc koszt produkcji okna wzrasta, to i ceny w sklepach rosną! icon_sad.gif Jeśli masz taką możliwość podpisz umowę już dziś, z zastrzeżeniem, że ceny nie ulegnie zmianie!
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Mój kolega kupił w promocji okna jeszcze zanim postawił dom. Teraz sobie pluje w brodę, bo ma za małe okna o wysokości 120 a nie 150 i kiepsko doświetlają pomieszczenie. Niby zaoszczędził, ale dom ma na całe życie.


Nie, nie! Ten dom jest przecież dla wroga! icon_smile.gif Drugi będzie na sprzedaż... I wiadomo, że dopiero trzeci będzie na całe życie! Tyle mądrość ludowa icon_mrgreen.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...