Skocz do zawartości

robot kuchenny: termomix czy kitchen aid??


dżoana

Recommended Posts

Witam
zastanawiam się nad wyborem robota kuchennego. i mam dwie opcje - totalnie różne, z których nigdy nie korzystałam. Termomix miała moja znajoma i przy mnie robiła w tym cuda. Poczytałam trochę opinii w internecie i na stronie producenta. Natomiast Kichen Aid bardzo mi się podoba wizualnie - to ten co Naigela Lowson używa. jest bardziej podobny do robotów które się miewa w domu, tyle że wygodniejszy bo nie trzeba w ręku trzymać i ma mnóstwo dodatkowych przystawek. Może jest ktoś z Was kto miał Termomix i zamienił go na Kichen Aid lub jakiś w jego stylu, lub miał taki stojący robot i zamienił do na Termomixa??

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
a ile ten kitchen aid kosztuje?
Ja już kiedyś pisałam- może kupię sobie kiedyś thermomixa. Znam osoby które go mają i tez niesamowicie łatwo i szybko robią w nim rózne pyszności. Tylko ta cena... prawie chyba 4000 ? Cena mnie kompletnie rozwala ale może kiedys..... Nic nie wiem o kitchen aid ale wizualnie nie wydaje mi się żeby on pełnił funkcję taką jak thermomix- raczej to chyba odpowiednik zwykłego robota bez gotowania na parze itp? Jeśli tak to zwykły robot z mnóstwem funkcji ja kupiłam za 350 złicon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

a ile ten kitchen aid kosztuje?
Ja już kiedyś pisałam- może kupię sobie kiedyś thermomixa. Znam osoby które go mają i tez niesamowicie łatwo i szybko robią w nim rózne pyszności. Tylko ta cena... prawie chyba 4000 ? Cena mnie kompletnie rozwala ale może kiedys..... Nic nie wiem o kitchen aid ale wizualnie nie wydaje mi się żeby on pełnił funkcję taką jak thermomix- raczej to chyba odpowiednik zwykłego robota bez gotowania na parze itp? Jeśli tak to zwykły robot z mnóstwem funkcji ja kupiłam za 350 złicon_smile.gif





Witam Ja mam thermomixa i cos podbnego do kitchena powiem szczerze ze jedno i drugie bardzo mi sie przydaje w kuchni Tyle ze Thermomix robi za wszystko od szatkownicy mlynka do zboza po ekspres do kawy nie mowiac juz o gotowaniu pysznych dan na parze Cena jest faktycznie wysoka ale jest super uzywam go codziennie no i bardzo malo zuzywa pradu
Link do komentarza
Cytat

a ile ten kitchen aid kosztuje?
Ja już kiedyś pisałam- może kupię sobie kiedyś thermomixa. Znam osoby które go mają i tez niesamowicie łatwo i szybko robią w nim rózne pyszności. Tylko ta cena... prawie chyba 4000 ? Cena mnie kompletnie rozwala ale może kiedys..... Nic nie wiem o kitchen aid ale wizualnie nie wydaje mi się żeby on pełnił funkcję taką jak thermomix- raczej to chyba odpowiednik zwykłego robota bez gotowania na parze itp? Jeśli tak to zwykły robot z mnóstwem funkcji ja kupiłam za 350 złicon_smile.gif


kichen aid kosztuje około 2500zł.
http://sklep.vivamix.pl/artisan-174-mikser...136-id-261.aspx
Chodzi mi też oto co się bardziej w kuchni przyda gotując raczej tradycyjnie. Czy klopsiki, mielone da się zrobić w termomixie od kawałka surowego mięsa aż po gotowa potrawę? Albo żeberka duszone, czy wychodzą równie dobrze jak duszone w piekarniku czy na patelni? Bo rozumiem że schabowy czy inny kotlet to i tak trzeba usmażyć na zwykłej patelni.
Link do komentarza
Cytat

kichen aid kosztuje około 2500zł.
http://sklep.vivamix.pl/artisan-174-mikser...136-id-261.aspx
Chodzi mi też oto co się bardziej w kuchni przyda gotując raczej tradycyjnie. Czy klopsiki, mielone da się zrobić w termomixie od kawałka surowego mięsa aż po gotowa potrawę? Albo żeberka duszone, czy wychodzą równie dobrze jak duszone w piekarniku czy na patelni? Bo rozumiem że schabowy czy inny kotlet to i tak trzeba usmażyć na zwykłej patelni.





Dokladnie klopsiki mozna zrobic od surowego miesa po gotowa potrawe tak samo szyneczki kurczaki zeberka icon_smile.gif Tyle ze na patelni to sie smazu a tu se dusi na parze i wszystko jest rewelacyjne w czasie gdy u gory na Varomie dusisz to w dolnej czesci przygotowujesz sobie ziemniaczki, ryz , sosy lub tez zupki icon_smile.gif Gotuje dzieciakom w nim budynie, kisielki rozne kaszki to ma wielki plus ze nie trzeba stac i w kolko mieszac nic sie nie przypala bo masz ustawione mieszanie na odpowiednia predkosc wiec w tym czasie mozna zrobic wiele innych potraw. Mnie sie zawsze podobal Kichen ale ze wzgledu na cene wybralam innego robota tez z duza micha i duzo przystawek (cale szczescie nic z nich nie jest zbedne i zajmuja malo miejsca:)) A co do schabu to tez robie czesto na parze icon_smile.gif A jakie pyszne sa ryby icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

no napewno nie kupiłabym robota jako robota bez funkcji thermomixa za 2500! Bo robota jako malakser czy do wyrabiania ciasta kupi się za kilkaset zł. Myśle że kiedyś kupie thermomixa, nawet myślałam że od razu, ale troche sobie nie zdawałam sparwy co to jest koncówka budowy:)





Ja chwile przed rozpoczeciem budowy kupilam sobie Thermomixa jeszcze rok i bede miala juz go spłaconego icon_smile.gif
Link do komentarza
To coś czuję że też sobie kupię teromoxa. Ale ekspres do kawy to jednak będę miała kichen aid - mimo że kawę też można robić w termomixie. Bardzo lubimy kawę i lubimy z nią eksperymentować więc na pewno mi się przyda osobny ekspres - tym bardziej że jest bardzo ładny i beżowy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Moim zdaniem, najlepszy jest robot BOSCH MUM 4756 EU Oczywiście marki nie muszę zachwalać, bo każdy zna Boscha i wie, że to porządna marka. W taki robocik bym zainwestowała chętnie, na pewno by się sprawdził. Moja znajoma ma i mówi, że nie zamieni na pewno na inny.
Link do komentarza
Cytat

Moim zdaniem, najlepszy jest robot BOSCH MUM 4756 EU Oczywiście marki nie muszę zachwalać, bo każdy zna Boscha i wie, że to porządna marka. W taki robocik bym zainwestowała chętnie, na pewno by się sprawdził. Moja znajoma ma i mówi, że nie zamieni na pewno na inny.


Bardzo fajny sprzęcik icon_smile.gif Swego czasu szukałam takiego kombajnu do kuchni i nic nie zwracało mojej uwagi prócz Zelmera - jednak zrezygnowałam ze względu na zasłyszane opinie. Bosch wygląda dobrze i do tego cena o połowę niższa niż ta którą pamiętam z etapu Zelmera. Jak macie jakieś dodatkowe informacje na temat tego modelu to chętnie poczytam icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Cieszę się, że coraz więcej jest sprzętów które mają takie funkcje, które pozwalają mi robić dosłownie kulinarne cuda w kuchni. Podejrzewam, że w innym przypadku moje potrawy byłby bardzo ubogie i ich przygotowanie trwałoby o wiele dłużej. Teraz zastanawiam się czy nie kupić sobie takiego robota kuchenne z tarcza do ziemniaków
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam
zastanawiam się nad wyborem robota kuchennego. i mam dwie opcje - totalnie różne, z których nigdy nie korzystałam. Termomix miała moja znajoma i przy mnie robiła w tym cuda. Poczytałam trochę opinii w internecie i na stronie producenta. Natomiast Kichen Aid bardzo mi się podoba wizualnie - to ten co Naigela Lowson używa. jest bardziej podobny do robotów które się miewa w domu, tyle że wygodniejszy bo nie trzeba w ręku trzymać i ma mnóstwo dodatkowych przystawek. Może jest ktoś z Was kto miał Termomix i zamienił go na Kichen Aid lub jakiś w jego stylu, lub miał taki stojący robot i zamienił do na Termomixa??


Ja zdecydowanie polecam Termomixa ! To jest jakies cudo, ktore stworzono normalnie, wszystko idzie w tym zrobic, proporcje sa dokladnie podane nic tylko ważyć, dodawac skaldniki gotowac i jesc ;)
Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Obecnie sprawa wygląda tak, że znacznie lepszym wyborem są roboty Thermomaster. Kiedyś ich cena była zbliżona do wymienionych, ale teraz z powodzeniem można mieć dobry robot za kilka stówek. Np. model Kalorik HA800 jest teraz w promocji. Sama niedawno kupiłam i szukam informacji na temat tego jak mogłabym go wykorzystać i widzę, że wiele osób, w ogóle nie ma pojęcia o tańszych rozwiązaniach. 

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 5 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 tygodnie temu...

Można napisać, że thermomix i kitchenAID to dwa różne typy maszyn.

 

Thermomix służy bardziej do blendowania produktów, robienia jogurtów, gotowania zup i innych potraw jednogarnkowych.

 

KitchenAid bardziej służy do mieszania przez co użyteczniejszy jest do wypieków. 

 

Zamiast wydawać tyle pieniędzy na jeden z wyżej wymienionych, może lepiej kupić dwa, troszkę tańsze zamienniki, które niekoniecznie odbiegają jakością od w/w?

Link do komentarza

Jak ja zazdroszczę dzisiejszym mlodym ludziom... o gotowaniu nie mają pojęcia, ale na technice współczesnej to się znają jak starzy wyjadacze! Nie to co ja, stary. Wprawdzie gotować potrafię, życie mnie nauczylo, ale robota kupionego jeszcze w kwietniu za ponad sześć stówek do dzisiejszego dnia nie rozgryzłem. I nie wiem czy lepszy ten jeden czy dwa mniejsze i tańsze...

Link do komentarza
22 godziny temu, retrofood napisał:

Jak ja zazdroszczę dzisiejszym mlodym ludziom... o gotowaniu nie mają pojęcia, ale na technice współczesnej to się znają jak starzy wyjadacze! Nie to co ja, stary. Wprawdzie gotować potrafię, życie mnie nauczylo, ale robota kupionego jeszcze w kwietniu za ponad sześć stówek do dzisiejszego dnia nie rozgryzłem. I nie wiem czy lepszy ten jeden czy dwa mniejsze i tańsze...

@retrofood Podaj trochę więcej informacji na temat sprzętu, może ktoś pomoże w obsłudze :)

Link do komentarza
23 godziny temu, retrofood napisał:

ale robota kupionego jeszcze w kwietniu za ponad sześć stówek do dzisiejszego dnia nie rozgryzłem. I nie wiem czy lepszy ten jeden czy dwa mniejsze i tańsze...

mój Philips do szatkowania warzyw otrzymany w prezencie stoi a ja używam małej ale bardzo ostrej tareczki o trzech rozmiarach oczek
jeśli pomnę to nie zdarzyło się żebym nie naruszył kciuka xD

Link do komentarza
1 godzinę temu, tytanowy-janusz napisał:

@retrofood Podaj trochę więcej informacji na temat sprzętu, może ktoś pomoże w obsłudze :)

A co ja, wariat jestem? Moja żona jakoś nie pcha się do skrzynki z gwoździami więc i ja nie będę jej chleba odbierał.

3 minuty temu, Buster napisał:

mój Philips do szatkowania warzyw otrzymany w prezencie stoi a ja używam małej ale bardzo ostrej tareczki o trzech rozmiarach oczek
jeśli pomnę to nie zdarzyło się żebym nie naruszył kciuka xD

To masz od razu gulasz mięsno - warzywny.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...