Skocz do zawartości

Cegły w betonowym mieszkaniu


gosiag

Recommended Posts

Witam,
Jestem w trakcie remontu mieszkania i mam pytanie do specjalistów..
Marzy mi się ściana z cegieł. Niestety nie mogę jej po prostu wydobyć spod tynku bo tam kryje się jedynie brzydki beton. Pomyślałam żeby "przytulić" ścianę z naturalnych cegieł do jednej z nośnych ścian (okleiny nie wchodzą w grę - są po prostu okropne). Tyle tylko, że pojawia się tutaj jeden problem - ciężar ceglanej ściany na drugim piętrze bloku. Czy ktoś z was kombinował coś takiego? trzeba zatrudnić konstruktora żeby wszystko wyliczył czy jest jakiś prostszy sposób sprawdzenia wytrzymałości stropu?
Dodam, ze wymiary ściany to: 5,2 x 3,3, czyli całkiem spora powierzchnia.
Bardzo proszę o podpowiedzi..
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
No właśnie miałam pisać, że to wcale nie jest dziwny pomysł, bo są firmy, które oferują w sprzedaży cegłę ciętą. A i mnie się bardzo podobają takie ceglane wstawki w ścianie. Mam nadzieję, że uda Ci się zrealizować swój plan i później pochwalisz się zdjęciami efektu końcowego icon_smile.gif
Link do komentarza
mi się wydaje, że w swoim domu możesz bez przeszkód stawiać sobie co chcesz icon_wink.gif
to tak jakby ktoś narzucał limit, że możesz w domu trzymać ileś książek (wiadomo niektóre książki są ciężkie) bo się podłoga zawali.icon_smile.gif (no może cegła książce nierówna ale jak się by miało cały pokój w książkach to ciężar jest icon_wink.gif)
Link do komentarza
Poszukaj także na allegro dostawców, którzy oferują takie przycinanie cegły. Jednak zastanów się dwa razy, zanim położysz sobie takie cegiełki na ścianę. Jak ostatnio konsultowałem się z n-design w sprawie jednego projektu, wydawało mi się, że płytki o ceglanym kolorze będą idealnie pasować do mojej przyszłej łazienki. Dopiero po takiej profesjonalnej konsultacji i wizualizacji mojego pomysłu, pani architekt wnętrz udowodniła mi, że to jednak średni pomysł i akurat w moim wypadku, lepiej postawić na coś, co jest sprawdzone i klasyczne. Także przemyśl te sprawę dwa razy.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Pomysł ze ścianą bardzo dobry. Każdy większy producent cegieł zapewnia do oferowanych typów i modeli ceramiczne płytki elewacyjne. Moim zdaniem w domu najlepiej prezentują się jeśli nie są typowe, gładkie. Znajomi mają tak zrobioną ścianę w białym klinkierze Robena z powierzchnią jakby łupaną. Świetny efekt.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...