Skocz do zawartości

Rozbudowa w trakcie a brak pozwolenia na budowę.


Recommended Posts


Witam
Pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość icon_razz.gif . Jestem na etapie rozbudowy domu tzn. wejścia /ganek/ całość ma wymiar4.5x8 m nie planowałem robić planów ( większość pomyśli pewnie o mnie źle w tym momencie) ale mieszkam na wsi , najbliższy sąsiad 0,5 km więc pomyślałem hmm buduję bez planów. Ale z każdym cm wzniesionej ściany coraz bardziej zacząłem wątpić iż dobrze zrobiłem . Dodatkowo każda osoba która mnie odwiedza pierwsze pytanie zadaje co do planów . Powoli zaczynam się bać bo ludzie różni są i ktoś może mi źle życzyć i ... I tak się zastanawiam że jeśli przyszło by co do czego i miałbym to wszystko burzyć płacić kary to była by tragedia. I teraz moje pytanie czy uzyskanie pozwolenia na takim etapie prac (mury postawione do połowy wysokości ) jest możliwe i z jakimi kosztami może się wiązać , gdzie się udać itp.Czy może nie warto już się o to starać i budować dalej . Ech chciał człowiek zaoszczędzić chyba nie na tym na czym trzeba ale trudno stało się tzreba dalej kombinować. Będę wdzięczny za wszelkie rady.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Szybko poszukać odpowiedzialnego architekta, który przygotuje plan rozbudowy i załatwi papierologię. Oczywiście w żadnym urzędzie nie mówić o jakichkolwiek pracach i mieć nadzieję, że żaden "życzliwy" w tym czasie nie doniesie do nadzoru budowlanego.

Mnie się udało taką sprawę załatwić w 2 miesiące.
Link do komentarza
Prowadzenie takich robót jest samowolą budowlaną i podlega określonym procedurom - decyzją o rozbiórce lub gdy budowla nie jest sprzeczna z warunkami zabudowy możliwością legalizacji. Nie można natomiast uzyskać pozwolenia na rozpoczętą już budowę, zatem pozostaje skorzystanie z jednej z porad forumowiczów.
Link do komentarza
To już nie wiem co robić budować bez pozwolenia potem próbować legalizować ta samowolkę czy też probować robić plany i i starać się o pozwolenie .Gdzieś ktoś radził żeby gadać z architektem żeby zakwalifikować to jako remont i do tego nie trzeba pozwolenia aczkolwiek jakoś tego nie widzę bo jak można robić remont czegoś czego w żadnych papierach nie ma .
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
to wygląda tap pierwsze to występujesz o warunki zabudowy i zaczyna sie procedura papierkowa architekt może nie załatwić bo jak ja sie starałem o pozwolenie na przebudowę to przyjechał facet z gminy i robił zdjęcia ale próbuj druga możliwość to szybko z kończyć budowę i ociepl całość to co budujesz i dom jak by coś to rozpadało się i remont zrobiłeś a wszystkim mów że masz pozwolenie prawnie pozwolenie może być kłopotliwe bo wyszłeś za linie zabudowy albo ryzykujesz albo papierki
Link do komentarza
Cytat

Pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość . Jestem na etapie rozbudowy domu tzn. wejścia /ganek/ całość ma wymiar4.5x8 m nie planowałem robić planów ( większość pomyśli pewnie o mnie źle w tym momencie) ale mieszkam na wsi , najbliższy sąsiad 0,5 km więc pomyślałem hmm buduję bez planów


LukeX kogo chcesz oszukać? 4,5x8m to 36m2 !!! A ty nazywasz to gankiem?
To, że mieszkasz na wsi nie zwalnia cię z niczego - podlegasz takim samym prawom jak inni.
Obawiam się, że oprócz wejścia/ganku w danej dobudówce zmieści się znacznie więcej, np:
ganek - 4m2
przedpokój - 3m2
kuchnia - 12m2
pokój - 12m2
łazienka - 5m2
A ty prosisz o wyrozumiałość :]
Link do komentarza
Cytat

jętka nie denerwuj się to oczywiste że po przeczytaniu tego widać ze lukex kombinuje ale pyta to odpowiedziałem jak inni z drugiej strony 36m2 na ganek to niewiele bo chyba zapomniał napisać że gości będzie przyjmował w tym ganeczku


Nie denerwuję się icon_smile.gif ale też nie znoszę takich cwaniaczków i kombinatorów.
LukeX od początku miał to tak zaplanowane, dobrze wiedział co robi i co mu za to grozi - przecież stąd to pytanie na forum, z którego jasno wynika świadomość takich czynów. Tylko czemu bezczelnie traktuje innych jak idiotów? Ganek o powierzchni 36m2? Kto w to uwierzył? Niewielu ma salon tej powierzchni. Ja mieszkałam w kawalerce o powierzchni 25m2. Pan prawdopodobnie ze strachu boi się nawet na forum przyznać do właściwej funkcji tych 36m2, bo ganek to raczej nie jest (chyba, że nie wiem czym jest ganek).
Gdybym kierowała się życzliwością poradziłabym to co inni. Zwykle staram się być wyrozumiała ale jak koleś dalej coś kręci i prosi o wyrozumiałość to niestety... za świadomą głupotę powinno się ponosić konsekwencje. Może skończy się tylko na strachu, ale może okazać się, że wiecej zdrowia będzie go ten strach kosztował niż legalna budowa.
... jednak trochę się zdenerwowałam icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...