Skocz do zawartości

Ocieplanie ścian


Recommended Posts

Gość Rysiek
dobre ocieplenie domu, to zarówno zasługa dobrej jakości materiałów, jaki ekipy która dobrze wykona swoją pracę. Ja jak budowałem dom pord wrocławiem to korzystałem z usług MSM wroclaw i oni mi polecili ekpię, która swoją prace wykonała wzorowo, a już dwa sezony grzewcze mam za sobą
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Przy wyborze styropianu trzeba zwrócić uwagę na 2 kwestie: 1. parametry na etykiecie opakowania produktu, 2. zweryfikować zgodność tych parametrów z kontrolami GUNBu. Ostatnio ogromnym zaskoczeniem była dla mnie marka Austrotherm, która nie przeszła pozytywnie kontroli, co oznacza, że najzwyczajniej oszukuje swoich klientów podając na etykietach produktów nieprawdziwe informacje. Szkoda, bo pracowałem na tych styropianach wiele lat rekomendując je inwestorom, a teraz na pewno już nic od nich nie kupię.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Masz rację Tomo że tamten pisał bzdury to że styropian jest używany w przemyśle spożywczym to nie znaczy że jest zdrowy faktycznie cała żywność produkowana masowo nie jest zdrowa a co dopiero opakowania plastik styropian to jest właśnie rakotwórczy a wełna mineralna jest wykonana albo z kamienia albo ze szkła więc o czym tutaj mówić
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Ja bym posiłował się instrukcją dostawcy gotowego systemu. Naczytałem się jednak w kilku instrukcjach, że kołkowanie jest niezbędne od takiej lub innej wysokości. Podłoże odgrywa tu istotną rolę. Są przecież systemy renowacyjne Styropian na styropian czyli ocieplony i otynkowany budynek dodatkowo ocieplamy. I jeszcze jedna ciekawostka - zaczerpnięta ze strony jednego z producentów systemu.

"Kolejnym przypadkiem, w którym kołkowanie styropianu będzie niezbędne, są zintegrowane systemy ociepleń ścian zewnętrznych takie jak ETICS (External Thermal Insulation Composite System). "

Teraz macie/mamy dopiero zagwostke.

 

Nad potrzebą kołkowania styropianu głowią się równiez architekci. Na wszelki wypadek w nowych systemach kołkują przeważnie wszyscy już od listwy startowej. :)

Link do komentarza

Z tego co wszyscy fachowcy od elewacji mówią, to max 4 metry w pionie może być bez kołķow, później waga kleju jest na tyle duża, że wszystko może zjechać. Natomiast wszystko jest ok, kiedy nie występują jakieś dodatkowe niepożądane sprawy np wilgoć w ścianie, wtedy nawet jedną sztuke styropianu odparzy i odpadnie razem z tynkiem.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
21 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

 Nad potrzebą kołkowania styropianu głowią się równiez architekci. Na wszelki wypadek w nowych systemach kołkują przeważnie wszyscy już od listwy startowej. :)

 

Znaczy, że rozsądek jeszcze Ciebie nie opuścił. Bo według mnie, inne podejście, to oczekiwanie na cud. A z cudami to bywa różnie. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...