Skocz do zawartości

gaz


_dziadol

Recommended Posts

kochani poradźcie mi
w mojej okolicy jest gaz natomiast ja miałem plan niezakładania go.

ponieważ ciepłą wodę planuję z pieca z podajnikiem pomysł wydawania pieniędzy na koszt instalacji gazowej z podłączeniem tylko do gotowania wydawał mi się absurdalny - w to miejsce planowałem zainwestować w płytę indukcyjną

moja żona mówi że jestem niespełna rozumu icon_wink.gif
wyprowadźcie mnie, albo moją żonę z błędu icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

kochani poradźcie mi
w mojej okolicy jest gaz natomiast ja miałem plan niezakładania go.

ponieważ ciepłą wodę planuję z pieca z podajnikiem pomysł wydawania pieniędzy na koszt instalacji gazowej z podłączeniem tylko do gotowania wydawał mi się absurdalny - w to miejsce planowałem zainwestować w płytę indukcyjną

moja żona mówi że jestem niespełna rozumu icon_wink.gif
wyprowadźcie mnie, albo moją żonę z błędu icon_smile.gif


jesli chcesz miec eko groszek to zdecydowanie polecam gaz ,bo koszt końcowy w eksploatacji nie liczac godzin pracy moze wyjdzie z 10% drozej ale docenisz komfort i brak problemów a to z popiołem ,czyszczeniem kotła ,jesli dom jest nie duzy znaczy do 200m2 to nawet sie nie zastanawiaj tylko montój gaz ,jesli boisz sie ze moga byc braki w gazie albo inne problemy to mozesz dostawic sobie kominek na drewno albo jakies kopciucha do przepalania jakis odpadów drewnianych czy papieru ,wszytko zalezy czy masz dostep do innego opału czy tez nie
podaj wiecej danych to tez odpowiem czego moznq sie spodziewac
Link do komentarza
domek o pow około 82m2
piec z podajnikiem na eko groszek/miał z możliwością "przepalania" (SAS ECO)
mam dostęp do odpadów drewnianych
wykorzystanie tegoż pieca do CWU. (ma opcję "pracy letniej")

więc myślałem wykonywanie instalacji gazowej i przyłącza tylko do gotowania obiadów jest absurdalnym pomysłem -> plan - płyta indukcyjna
Link do komentarza
Cytat

domek o pow około 82m2
piec z podajnikiem na eko groszek/miał z możliwością "przepalania" (SAS ECO)
mam dostęp do odpadów drewnianych
wykorzystanie tegoż pieca do CWU. (ma opcję "pracy letniej")

więc myślałem wykonywanie instalacji gazowej i przyłącza tylko do gotowania obiadów jest absurdalnym pomysłem -> plan - płyta indukcyjna


przytym metrażu to absurdem jest ekogroszek ,o ile teraz nie dokońca rozumiesz co pisze to zrozumiesz jak bedziesz miał go zamotowanego ,a płyta indukcyjna jesli juz kocioł masz to wydaje sie dobrym rozwiazanie w tej sytuacji bo podprowadzsanie gazu tylko do gotowania to wychodzi w eksploatacji tak zamo jak butla z propanem
Link do komentarza
Cytat

przytym metrażu to absurdem jest ekogroszek ,o ile teraz nie dokońca rozumiesz co pisze to zrozumiesz jak bedziesz miał go zamotowanego ,a płyta indukcyjna jesli juz kocioł masz to wydaje sie dobrym rozwiazanie w tej sytuacji bo podprowadzsanie gazu tylko do gotowania to wychodzi w eksploatacji tak zamo jak butla z propanem


ogrzewanie domu gazem przeraża mnie
niekoniecznie eko groszek bardziej miał węglowy niż eko groszek no i przepalanie odpadami drewnianymi

pieca jeszcze nie mam. pytam, szukam i planuję zanim rozpocznę budowę. potem nie będę miał już tyle czasu. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

jesli chcesz miec eko groszek to zdecydowanie polecam gaz ,bo koszt końcowy w eksploatacji nie liczac godzin pracy moze wyjdzie z 10% drozej ale docenisz komfort i brak problemów a to z popiołem ,czyszczeniem kotła ,jesli dom jest nie duzy znaczy do 200m2 to nawet sie nie zastanawiaj tylko montój gaz ,jesli boisz sie ze moga byc braki w gazie albo inne problemy to mozesz dostawic sobie kominek na drewno albo jakies kopciucha do przepalania jakis odpadów drewnianych czy papieru ,wszytko zalezy czy masz dostep do innego opału czy tez nie
podaj wiecej danych to tez odpowiem czego moznq sie spodziewac



Popieram! Z powodu ceny na eko-groszku nie da się zaoszczędzić to alternatywa dla braku gazu a opcja dodatkowego rusztu do palenia odpadami to męczarnia trzeba by spać w kotłowni (jednorazowy wsad za mały - spalanie awaryjne) icon_smile.gif

Jak dla Pana to ściana zewnętrzna z izolacją 15-20 cm + piec gazowy konden.z zamkniętą.kom.spal. + kominek z płaszczem w. i podłogówka salon korytarze łazienki .
Eksploatacja -
W lato c.w.u.->gaz .
W jesieni zimie i na wiosnę zabawa przy kominku -> podłogówka kumuluje ciepło oraz zasobnik na c.w.u gaz włączy się sporadycznie przy temperaturach ujemnych ,Przy braku czasu -(np.wyjazd choroba ) na zabawę w palacza zawsze jest ciepło w mieszkaniu ,centralne nie zamarznie . icon_smile.gif

Inne rozwiązanie ale tu więcej pracy to:
SAS MI obsługa średnio na odpady drewna co 12h miał lub groszek (nie eko zwykły ) co 48h - i podłogówka salon korytarze łazienki oraz zasobnik na c.w.u ta kumulacja energii jest potrzebna .
Butla gazowa raz na 2 m-ce do gotowania i pieczenia umiejscowiona na zewnątrz budynku np. balkon.
Link do komentarza
Cytat

ogrzewanie domu gazem przeraża mnie
niekoniecznie eko groszek bardziej miał węglowy niż eko groszek no i przepalanie odpadami drewnianymi

pieca jeszcze nie mam. pytam, szukam i planuję zanim rozpocznę budowę. potem nie będę miał już tyle czasu. icon_smile.gif


to powiedz co cie przeraża kupienie 600 kg wegla dodadtkowy koszt aby usuwac popiól i ptzyjemnośc z czyszczenia kotla?czy zapłacenie za gaz w zimie 400-450zł zł za miesiac?
wstawiasz kocioł gazowy ,niekoniecznie kondendsacyjny bo to akurat fikcja ,chyba ze masz ogrzewanie scisle podłogowe i zapominasz o ogrzewaniu ,jak znajdziesz chcwile to sobie przepalisz w kominku i po kłopocie
Link do komentarza
nie przeraża mnie obsługa pieca usuwanie popiołu, czyszczenie pieca
natomiast przeraża mnie 450zł za gaz miesięcznie...

zdecydowanie wolałbym palić miałem niż płacić 450zł miesięcznie za gaz.

do tej pory zakładałem właśnie piec SAS ECO (nie GRO-ECO tylko ECO) i palenie miałem węglowym
do tego zasobnik CWU + solar dla CWU na lato ale solar na tym forum został mi odradzony jako nieekonomiczny



Link do komentarza
Cytat

nie przeraża mnie obsługa pieca usuwanie popiołu, czyszczenie pieca
natomiast przeraża mnie 450zł za gaz miesięcznie...

zdecydowanie wolałbym palić miałem niż płacić 450zł miesięcznie za gaz.

do tej pory zakładałem właśnie piec SAS ECO (nie GRO-ECO tylko ECO) i palenie miałem węglowym
do tego zasobnik CWU + solar dla CWU na lato ale solar na tym forum został mi odradzony jako nieekonomiczny


z solarem to zalezy ile osób bedziesz miał do kąpieli i ile wody zuzywasz?
Link do komentarza
Dziadol my mamy domek 130m2 pow.użytkowej, kocioł kondensat +zasobnik do niego 120l, do kominek wolnostojący.
koszty:gaz w zimie średnio 350zł/m-c + drzewo do kominka (w zimie palimy nim codziennie od popołudnia do wieczora). W lecie czyli ciepła woda i kuchenka 110zł/m-c TO NIC PRZERAŻAJĄCEGO. Ekogroszku potrzebowałbyś około 2 tony dziś to 1200-1500zł, a płyta indukcyjna kosztowna i sporo prądu też zużyje. Ale mały kocioł na ekogroszek też nie jest dla ciebie złym rozwiązaniem bo oczywiście dla samej kuchenki to gazu nie ma co ciągnąć, do tego zasobnik do kotła około 200L a kuchenka to może na butlę?
Link do komentarza
Cytat

nie przeraża mnie obsługa pieca usuwanie popiołu, czyszczenie pieca
natomiast przeraża mnie 450zł za gaz miesięcznie...

zdecydowanie wolałbym palić miałem niż płacić 450zł miesięcznie za gaz.

do tej pory zakładałem właśnie piec SAS ECO (nie GRO-ECO tylko ECO) i palenie miałem węglowym
do tego zasobnik CWU + solar dla CWU na lato ale solar na tym forum został mi odradzony jako nieekonomiczny



Piec SAS ECO ma możliwość palenia poza retortą lecz jednorazowy zasyp jest zbyt mały i trzeba ganiać co chwila do pieca bo paliwo się wypali i trzeba rozpalać na nowo icon_smile.gif


Reklama miesza ludziom w mózgach -> płyta indukcyjna,piece na ekogroszek ,plazma 42" to jest wszystko energio żerne potem i dwa etaty nie wystarczą żeby to utrzymać . icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Piec SAS ECO ma możliwość palenia poza retortą lecz jednorazowy zasyp jest zbyt mały i trzeba ganiać co chwila do pieca bo paliwo się wypali i trzeba rozpalać na nowo icon_smile.gif

Reklama miesza ludziom w mózgach -> płyta indukcyjna,piece na ekogroszek ,plazma 42" to jest wszystko energio żerne potem i dwa etaty nie wystarczą żeby to utrzymać . icon_smile.gif



plazma to przeżytek! teraz królują TV LED o niebo lepsze - ten kontrast i wyrazistość kolorów wali na łeb najlepsze lcd icon_smile.gif

a a propos SAS ECO zw trybie tzw. "awaryjnym" przecież chodzi o to żeby przepalić jedynie a nie palić całą noc i cały dzień!
np. żeby dogrzać wodę użytkową jak słońca zabraknie icon_smile.gif

i zleźcie wreszcie z tego ekogroszku! mnie interesuje miał na zmianę z groszkiem w stosunku 70% miału! a do przepalania będę zużywał drewno z odzysku za zupełną darmoche!!!!

a poza tym oprócz opłaty za m3 gazu są też opłaty przesyłowe stałe, czy to nie jest przypadkiem tak, że do gotowania ziemniaków i tak wyjdzie mi na jedno gaz -> indukcja. włączając w to umiejętność oszczędnego używania energii? (nie tylko elektrycznej - np. gotowanie pod przykryciem zamiast włączanie palnika na full bez przykrywki na garnku)

a dlaczego indukcja? bo indukcję włączasz i działa a ceramiczna zanim się nagrzeje to zdążę ziemniaki na surowo zeżreć z głodu a poza tym jest tansza od ceramicznej w użytkowaniu

gaz do ogrzewania domu dla mnie odpada całkowicie
Link do komentarza
Cytat

plazma to przeżytek! teraz królują TV LED o niebo lepsze - ten kontrast i wyrazistość kolorów wali na łeb najlepsze lcd icon_smile.gif



To potwierdza że łyka Pan te reklamy icon_smile.gif


Cytat

gaz do ogrzewania domu dla mnie odpada całkowicie



A gaz wydziela się w procesie spalania miału ,drewna itd. więc z tym gazem to tak nie do końca

To tak pół żartem żeby rozładować napięcie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

To potwierdza że łyka Pan te reklamy icon_smile.gif



no nie do końca z racji tego ze miałem okazję porównać dwa telewizory tej samej firmy z tym samym sygnałem róznica jest kolosalna

Cytat

A gaz wydziela się w procesie spalania miału ,drewna itd. więc z tym gazem to tak nie do końca

To tak pół żartem żeby rozładować napięcie icon_smile.gif



icon_smile.gif)
formalnie rzecz biorąc to gaz wydziela też każdy człowiek szczególnie gdy naje się grochówki icon_wink.gif ale czy to wystarczy do ogrzania domu? icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...