Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Ferelny murek (a raczej wykonawca)

Recommended Posts

Gość
Wykonawca wykonał murek zgodnie z projektem, ale tylko z wyglądu. Przy doborze materiałów nie przewidział, że jest on narażony na działanie warunków atmosferycznych. Konstrukcję murka wykonał z cegły o niskich parametrach, ale o dużej nasiąkliwości. Liczył na to, że po przyklejeniu kafelków imitujących klinkier w sposób wystarczający zabezpieczy cegłę. Niestety, już po dwóch sezonach zimowych płytki odspoiły się od podłoża i płatami odpadały od cegły. A cegła, no cóż, cykle zamrażania i rozmrażania zrobiły swoje. Palcem można było zdrapać warstwę zmurszałej cegły. Czeka mnie wyburzenie murka i budowa od nowa, tym razem z klinkieru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Wykonawca wykonał murek zgodnie z projektem, ale tylko z wyglądu. Przy doborze materiałów nie przewidział, że jest on narażony na działanie warunków atmosferycznych. Konstrukcję murka wykonał z cegły o niskich parametrach, ale o dużej nasiąkliwości. Liczył na to, że po przyklejeniu kafelków imitujących klinkier w sposób wystarczający zabezpieczy cegłę. Niestety, już po dwóch sezonach zimowych płytki odspoiły się od podłoża i płatami odpadały od cegły. A cegła, no cóż, cykle zamrażania i rozmrażania zrobiły swoje. Palcem można było zdrapać warstwę zmurszałej cegły. Czeka mnie wyburzenie murka i budowa od nowa, tym razem z klinkieru.Niestety na budowie powinno się być 24h na dobę, a budowle deweloperów lub nieznanych podwykonawców i ich podwykonawców zazwyczaj przetrwają ok 24 miesiące czyli okres gwarancji icon_sad.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Wykonawca wykonał murek zgodnie z projektem, ale tylko z wyglądu. Przy doborze materiałów nie przewidział, że jest on narażony na działanie warunków atmosferycznych. Konstrukcję murka wykonał z cegły o niskich parametrach, ale o dużej nasiąkliwości. Liczył na to, że po przyklejeniu kafelków imitujących klinkier w sposób wystarczający zabezpieczy cegłę. Niestety, już po dwóch sezonach zimowych płytki odspoiły się od podłoża i płatami odpadały od cegły. A cegła, no cóż, cykle zamrażania i rozmrażania zrobiły swoje. Palcem można było zdrapać warstwę zmurszałej cegły. Czeka mnie wyburzenie murka i budowa od nowa, tym razem z klinkieru.a może nie wykonał izolacji poziomej na fundamencie, a grunt jest b. mokry?
Cegła ciągnie z dołu i rozmarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...