Skocz do zawartości

zbrojenie rozproszone


_dziadol

Recommended Posts

Czy ktoś z Was może się obecnie wypowiedzieć na ten temat, czy to jest w ogóle możliwe zastąpienie całkowite zbrojenia tradycyjnego zbrojeniem rozproszonym w przypadku fundamentów pod niewielki dom z bloczków z betonu komórkowego o maksymalnie proste bryle ?
Jak to wygląda kosztowo? biorąc pod uwagę również koszty robocizny. zakładając lanie z gruszki
chodzi mi o różnicę w kosztach.
Link do komentarza
Cytat

Czy ktoś z Was może się obecnie wypowiedzieć na ten temat, czy to jest w ogóle możliwe zastąpienie całkowite zbrojenia tradycyjnego zbrojeniem rozproszonym w przypadku fundamentów pod niewielki dom z bloczków z betonu komórkowego o maksymalnie proste bryle ?
Jak to wygląda kosztowo? biorąc pod uwagę również koszty robocizny. zakładając lanie z gruszki
chodzi mi o różnicę w kosztach.


jesli nie chcesz zbroic fundamentu to musisz go zalac w starej technologi zyli cała bryłe na głebokosc 1,2m i ok50cm szeroko a z tego wynika ze to sie nie opłaca ,wiec nic innego nie pozostaje jak zazroic ławe fundamentowa i wylac beton zgodnie z projektem natepnie podmurowa c bloczkami
Ps nie oszczedza sie na fundamentach i scianach domu .....
Link do komentarza
Cytat

tu nie chodzi mi oszczędnościach za wszelką cenę

chodzi mi raczej o to czy jest to możliwe zastąpienie zbrojenia tradycyjnego tym rozproszonym
zakładając niepogorszenie w znacznym stopniu ich wytrzymałości
np. Dramix RB-80/60-BN do betonu z gruchy
i jak to wygląda cenowo: tansze/drozsze?


nie ma srodka zastepczego na beton konstrukcyjny ,mikro zbrojenia czy inne srodki zastepcze sprawdzają sie przy wylewaniu posadzek ,natomiast fundament najlepiej wyjdzie przy zbrojeniu pełnym ,
spytaj dokładnie eksperta co na ten temat normy
Link do komentarza
pytanie moje wzięło się z tego co przeczytałem na ulotce firmy bekaert:

Rozwiązanie tradycyjne: beton C16/20, zbrojony prętami stalowymi (4xØ12).
Rozwiązanie Dramix®: beton C16/20 z dodatkiem włókna stalowego Dramix RC-
80/60-BN (10 kg/m3). Ławy fundamentowe z betonu zbrojonego włóknem stalowym
Dramix® przeznaczone są do stosowania jako fundamenty pod ścianami w obiektach
I kategorii geotechnicznej (PN-B-02479:1998), w przypadku gdy kształt ławy
fundamentowej nie wymaga zastosowania zbrojenia poprzecznego.
Odcinki ławy podlegające zginaniu powinny zawierać zbrojenie podłużne
zaprojektowane zgodnie z zasadami projektowania konstrukcji żelbetowych.


natomiast nie wiem kiedy wymagane jest zbrojenie poprzeczne i gdzie ławy podlegają zginaniu icon_smile.gif
jestem zielony w temacie fundamentów icon_smile.gif
i co to jest I kategoria geotechniczna
Link do komentarza
Cytat

Czy ktoś z Was może się obecnie wypowiedzieć na ten temat, czy to jest w ogóle możliwe zastąpienie całkowite zbrojenia tradycyjnego zbrojeniem rozproszonym w przypadku fundamentów pod niewielki dom z bloczków z betonu komórkowego o maksymalnie proste bryle ?
Jak to wygląda kosztowo? biorąc pod uwagę również koszty robocizny. zakładając lanie z gruszki
chodzi mi o różnicę w kosztach.



Proszę się wypowiedzieć na temat gruntu ,poziomu wód gruntowych,strefa przemarzania


A może to by Pana interesowało ->prefabrykowane ławy i stopy fundamentowe


http://www.fabudwkb.com.pl/oferta.html
Link do komentarza
Cytat

Proszę się wypowiedzieć na temat gruntu ,poziomu wód gruntowych,strefa przemarzania



wlasciwie niewiele moge powiedziec ( jestem na etapie załątwiania formalnosci związanych z zakupem dzialki wokół której stoją już domy
z tego co znalazlem na temat tego terenu to
głębokość przemarzania 1m
poziom wód gruntowych 3m
Link do komentarza
Cytat

wlasciwie niewiele moge powiedziec ( jestem na etapie załątwiania formalnosci związanych z zakupem dzialki wokół której stoją już domy
z tego co znalazlem na temat tego terenu to
głębokość przemarzania 1m
poziom wód gruntowych 3m




A grunt jaki z czego na głębokości posadowienia piasek ,glina itd.
Link do komentarza
Cytat

w tej gminie przeważają piaski i żwiry



Może Pan zorientować się ile kosztuje 1m3 tego betonu z transportem .

A w takich warunkach :
proste: warstwy gruntów jednorodnych równoległe do powierzchni terenu, brak gruntów
słabo nośnych, zwierciadło wód gruntowych poniżej projektowanego poziomu
posadowienia fundamentów, brak występowania niekorzystnych zjawisk geologicznych,

jest to możliwe ale ,musi to przeliczyć projektant -> adaptację fundamentów do lokalnych warunków gruntowych.

Trzeba podliczyć obciążenia,ścian stropu dachu itd. Może robi to firma sprzedająca Dramix®

Kategoria pierwsza dotyczy niewielkich obiektów budowlanych o statycznie
wyznaczalnym schemacie obliczeniowym, w prostych warunkach gruntowych, dla których
wystarcza przybliżone określenie właściwości gruntów. Do tej kategorii można zaliczyć:
a) jedno- lub dwukondygnacyjne budynki mieszkalne i gospodarcze, b) ściany oporowe
i rozparcia wykopów, jeżeli różnica poziomów nie przekracza 2 m, c) wykopy do głębokości
1,2 m i nasypy do wysokości 3 m, wykonywane zwłaszcza przy budowie dróg, pracach
drenażowych oraz układaniu rurociągów.
Link do komentarza
Cytat

Trzeba podliczyć obciążenia,ścian stropu dachu itd. Może robi to firma sprzedająca Dramix®



firma Bekaert - producent na swojej www podaje, że na podstawie projektu i danych o podłożu robi projekt zbrojenia dramix z wyceną w ciągu 24 godzin

dzięki za pomoc
mam już jakąś jasność
po sfinalizowaniu zakupu działki uderzam do tej firmy w sprawie projektu i wyceny icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...