Skocz do zawartości

Stawianie ścianek z płyt gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknowych


Recommended Posts

Gość Skarabeusz
Dla mnie bomba:) Te profile obrysowe to są gotowe konstrukcje scalone, czy można zakupić elementy? Na rysunku są 2 warstwy płyt, to konieczne? zawsze stosowałem wełnę i po jednej płycie z dwóch stron, a tu niespodzianka:)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość technolog robót wykończeniowych
przy stawianiu scian konstrykcyjnych przeważnie daje się dwie płyty piersza zwykła a druga ogniowa[ gnio-odporna] pierwsza warstwa kręcona na wkrętach 2,5mm a druga na 3,5mm [o ile dobrze pamiętam. Wszystko ładnie pięknie ale w trakcie roboty nie jest tak różowo jak to tu opisują. :) pozdrawiam :)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 9 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
bardzo fajna porada :) ciesze sie ze ktos tak dokladnie to wszystko opisal a ja wkoncu to znalazlem. Wlasnie szykuje sie do powiekszenia lazienki i bede musial przestawic scianke wiec napewno skorzystam z tych cennych rad.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość architekt
ludzie, litości, który to taki mądry pisze o ścianach konstrukcyjnych z gipskartonu? Jakie to obciążenia przeniesie? Stosowanie podwójnych pyt zależ po pierwsze od właściwości pomieszczeń, na przykład akustycznych, zależy tez od wysokości pomieszczenia, jeśli pomieszczenie jest wysokie, uzyskanie konkretnej sztywności ścianki na danym profilu może wymagać podwójnej płyty. Jeśli ścianka działowa ma posiadać konkretne właściwości pożarowe, będą one większe, przy zastosowaniu dwóch płyt....
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Przy dwoch warstwach gipsow pierwsza powinna bys krecona poziomo gdyz przy drugiej kazdy jeden wkret na srodku plyty zalamuja ja i jest lipa. pozatym nikt nie zworcil w tym opisie na odciencie pierwszej fazy przy scianie (5cm) to samo od podlogi przy pierwszej warstwie. no i ten papier o uziarnieniu 60 ....ach.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Wydaje mi się, że pozostawienie 5mm szczeliny od ściany bocznej i wypełnienie jej masą akrylową, to chyba nie do końca dobry pomysł. Co do ustawienia profili co 30 cm, hmmmmmm ......, Ja znalazłem fajny blog na temat płyt gipsowych, może i wam sie przyda plyty-gipsowe-porady-montera.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 10 miesiące temu...
Montaż ościeżnic w ściance KG. Jest napisane że muszą być profile UA ale jak do tych profili ościeżnice się mocuje i czy UA musi być z obu stron i od góry drzwi?? Bardzo proszę o radę i z góry dziekuje:)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
Gość Marcin
mam pytanko iz ze nie jestem budowlancem a ucze sie bardzo szybko wszystkiego i chce zrobic sciany działkowe w mieszkaniu ale stoi pytanie czy moge je zrobic przy piecu starym na którym mozna nawet gotowac ( piec niski stary prostakatny na opał ) czy ta sciana nie rozkruszy sie iz z jednej strony ma powstac łazienka a z drugiej strony przedpokój ...
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

czy budynek wielorodzinny cztero piętrowy może być postawiony z płyty kartonowo gipsowej 12,5 mm, czy musi być ściana nośna z materiału pełnego ???.


_bogatemu nikt nie zabroni budowac z G/K .. icon_smile.gif Moim zdaniem wybierz lepiej material pelny.Byly co prawda kiedys gipsowe bloczki R/C (jesli dobrze pamietam) z ktorych mozna bylo kilkukondygnacyjne budynki stawiac.

Ja mam natomiast inny problem.Potrzebuje informacji na temat wykonania scian G/K a w szczegolnosci sposobu osadzania oscieznic drzwi.
Odwiedzilo mnie ostatnio kilku "fachofcuf" i rece opadly.

Pozdrawiam.Stefan. Edytowano przez majkaistefan (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Witam, kompletnie się nie znam, ale chciałabym zatrudnić fachowca który postawi mi ściankę działową gipsowo kartonową. Ścianka dzieliłaby pomieszczenie na dwa oddzielne, przez środek między jednym a drugim oknem. Niestety mam długi kaloryfer przez całą ścianę pod oknami. Czy muszę wymienić kaloryfer na dwa mniejsze czy można zrobić jakieś wycięcie w tej ściance na kaloryfer?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Trzeba było od razu napisać, że to pod dachem... 
    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...