Skocz do zawartości

Czy pompa ciepłabędzie współpracować z tradycyjnymi grzejnikami?


Recommended Posts

Mamy dom o powierzchni 180 m2 ogrzewany kotłem węglowym. Czasem nie ma nikogo w domu przez kilka dni i wtedy pojawiają się problemy z utrzymaniem odpowiedniej temperatury, mino że kocioł ma automatyczny podajnik. Okazało się też, że obsługa kotła jest dość uciążliwa, myślimy więc o zmianie systemu ogrzewania. Chcielibyśmy zamontować pompę ciepła, ale mamy wątpliwości, czy będzie współpracować z tradycyjnymi grzejnikami?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/porady/10452-czy-pompa-cieplabedzie-wspolpracowac-z-tradycyjnymi-grzejnikami

Link do komentarza
Gość Pytanie!
Który artykuł mówi prawdę? Ten w/w, czy ten w którym piszecie: Możliwość uzyskania temperatury zasilania na poziomie 65° C(pompy firmy IVT) pozwala stosować instalacje grzejnikowe, jak i niskotemperaturowe bez żadnych ograniczeń, bez przeszkód można również przygotować odpowiednią ilość ciepłej wody użytkowej
Link do komentarza
Cytat

Który artykuł mówi prawdę? Ten w/w, czy ten w którym piszecie: Możliwość uzyskania temperatury zasilania na poziomie 65° C(pompy firmy IVT) pozwala stosować instalacje grzejnikowe, jak i niskotemperaturowe bez żadnych ograniczeń, bez przeszkód można również przygotować odpowiednią ilość ciepłej wody użytkowej

Możliwość zainstalowania pompy ciepła i jej ekonomiczna ekspoloatacja to dwie różne sprawy.
W artykule dokładnie objaśniono kiedy warto zastosować pompę ciepła, a kiedy będzie to ekonomicznie nieuzasadnione.
Poczytaj też artykuł :
Wymiana kotła c.o. na pompę ciepła
Link do komentarza
Cytat

...Trzeba jednak pamiętać, że obliczeniowe zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania określane jest dla maksymalnych spadków temperatury zewnętrznej (-10 do -20°C), a przez większość sezonu grzewczego będzie ono dużo niższe.



Dwa błędy:
- obliczeniowa temperatura to -20 stopni Celsjusza,
- a przez większość sezonu temperatury są dużo wyższe – średnia w zależności od regionu oscyluje wokół +3 stopnia. Dokładne dane można uzyskać w najbliższej (właściwej) stacji METEO.
Link do komentarza
  • 11 lata temu...
A nie lepiej zamiast dodawać więcej grzejników zamontować od spodu małe niskoobrotowe wentylatorki i będzie O.K , już 4 lata jak wpadłem na ten pomysł po założeniu PC jeszcze nikt nie produkował. Teraz gotowe można kupić . Trochę badziewne bo po 3szt. tylko pod grzejnikiem, ja montowałem po 7-8 szt. i super się sprawdziło polecam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...