Skocz do zawartości

Rekomendowani wykonawcy


fiorek

Recommended Posts

Jestem na etapie projektowania swojego domu. Poważnie rozważam ogrzewanie domu pompą ciepła. Wiele już przeczytałem i wszedzie jest pełno ostrzeżeń o nierzetelnych wykonawcach. Proszę poradźcie firmę, która potrafi zająć się sprawą kompleksowo i nie nawali (najchętniej w województwie opolskim).
dzieki
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
Proszę o namiary na rekomendowanego wykonawcę "Lub zaizoluj dom i nie daj się wpuścić w ciepłą pompę..." Może jeszcze obiekty referencyjne, w których pracują zainstalowane przez nich pompy ciepła.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Gość
www.ekosc.pl <- 6 lat doświadczeń w montażu pomp ciepła, ponad 80 instalacji z pompą ciepła IVT <- wiem, bo znam.
mozna dostać namiary do użytkowników, którzy posiadają pompę ciepła od kilku lat.
Można przekonać się samemu, bo wiadomo, pogadać sobie zawsze można.
Polecam!!!
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Z mojej strony mogę zarekomendować
www.danfoss.com.pl
www.pompy-ciepła.com
i oczywiście www.viessmann.pl



FONKO Polska Sp. z o.o.
jesteśmy producentem pomp ciepła, posiadamy 6 letnie doświadczenie i kilkaset instalacji ...
zależnie od zapotrzebowania oferujemy układy w oparciu o pompy z bezpośrednim odparowaniem ziemia - woda, woda-woda lub powietrze - woda
wszystkie układy pracują w opcji grzanie & chłodzenie & ciepła woda użytkowa
www.fonko.pl
zapraszamy
fonkolinia 0801 367333
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Jestem na etapie projektowania swojego domu. Poważnie rozważam ogrzewanie domu pompą ciepła. Wiele już przeczytałem i wszedzie jest pełno ostrzeżeń o nierzetelnych wykonawcach. Proszę poradźcie firmę, która potrafi zająć się sprawą kompleksowo i nie nawali (najchętniej w województwie opolskim).
dzieki



polecam firmę artsanit z bydgoszczy --ludzie znają się na rzeczy --- ja skorzystałem i nie żałuje www.artsanit.pl
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodnie temu...
Witam serdecznie,
Zaprasza do odwiedzenia naszej strony internetowej www.begom.pl w celu zapoznania się z ofertą naszej firmy.
Jesteśmy dystrybutorem szwedzkich pomp ciepła firmy Thermia.
Od 11 lat wykonujemy instalacje c.o. głównie na terenie województwa pomorskiego.
Zapytanie ofertowe proszę kierować na adres e-mail
mikolajski@begom.pl

Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

www.ekosc.pl <- 6 lat doświadczeń w montażu pomp ciepła, ponad 80 instalacji z pompą ciepła IVT <- wiem, bo znam.
mozna dostać namiary do użytkowników, którzy posiadają pompę ciepła od kilku lat.
Można przekonać się samemu, bo wiadomo, pogadać sobie zawsze można.
Polecam!!!





Witam


Ja też mogę polecić tę firmę. Montowała u mnie pompe ciepła z 4 pionowymi kolektorami ( 70m głębokości każdy), wszystko przebiegło idealnie.

Pozdrawiwm
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
A ja proponuję dokładnie prześwietlić firmę która mamy zamiar wybrać. Bardzo często o końcowym efekcie decydują szczegóły, świadczące o znajomości tematu i fachowości sprzedawcy.
Taki przykład, firmy, która poleca swoje usługi na tym Forum od 2007r.
Cytat

należy pamiętać, że w przypadku pomp ciepła z bezpośrednim odparowaniem gdzie pionowe kolektory ziemne mają głębokość 30 metrów należy wykonać zgłoszenie w Starostwie, do zgłoszenia potrzebne jest podanie oraz projekt prac ziemnych wykonany przez geologa, urząd ma 30 dni na ewentualne zakwestionowanie zgłoszenia, po tym terminie w przypadku braku zastrzeżeń można rozpocząć prace ziemne !!

obowiązek zgłoszenia prac ziemnych spoczywa na inwestorze

FONKO



Możecie zaryzykować, ale wpierw zapytajcie:
- od kiedy PCi z bezpośrednim odparowaniem maja kolektory pionowe, niech poda przykład zastosowania tego patentu,
- od kiedy odwiert 30m należy zgłaszać i uzgadniać z kimkolwiek.

I taka ostatnia uwaga. Sprawdzajcie dokładnie dane techniczne, bo tam także kwitnie radosna twórczość w zakresie interpretacji. Sprawdzajcie którą Normę przywołano dla obliczeń. Od 2004 roku obowiązuje EN 14511 wliczająca zużycie energii pomp obiegowych lub wentylatorów. A u nas bardzo często pokazuje się nieobowiązującą Normę EN 255, liczącą bez uwzględnienia energii pomp obiegowych lub wentylatorów.
Różnica jest znaczna, bo wpływa na pokazany COP.
Jako przykład dla PCi powietrze/woda 10kW, dla parametrów -10/35 COP= 3 wg. EN 255, albo COP = 2,25 liczony z EN 14511 (dodano zużycie energii przez wentylator).
Pytanie którą normę i wartość COP podał dystrybutor na polskiej stronie?
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Jestem na etapie projektowania swojego domu. Poważnie rozważam ogrzewanie domu pompą ciepła. Wiele już przeczytałem i wszedzie jest pełno ostrzeżeń o nierzetelnych wykonawcach. Proszę poradźcie firmę, która potrafi zająć się sprawą kompleksowo i nie nawali (najchętniej w województwie opolskim).
dzieki




Ja osobiście mogę polecić firmę Biawar http://www.biawar.com.pl/index.php/pompy-c...menu-id-23.html, moi znajomi u nich zakładali i są bardzo zadowoleni. A maja własnie malutkie dziecko więc chyb można im wierzyć, że jest ciepło w domu:)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...