Skocz do zawartości

działka i kłopotliwe uzbrojenie.


ingri

Recommended Posts

Witam,
w trakcie załatwiania formalności notarialnych przy zakupie działki narożnej otoczonej z dwóch stron drogą publiczną,sprzedający dostarczył zaświadczenie o przeznaczeniu działki z adnotacja ze owa działka jest objeta zmiana dla miejscowego planu zagospodarowania.Wstrzymałam finalizację zakupu do momentu wyjaśnienia.Jak sie okazało w nowych planach działka ta zmieni kształt- miasto chce jedną z dróg oddać właścicielowi a z drugiej wziąć kilka metrów aby ta druga droga była szeroka.Niby nic wielkiego tylko ze w tej drodze (utwardzonej żużlem) którą chcą oddać jest położony kabel sieci elektrycznej ,kanalizacja i wodociąg. Jakie skutki niesie za sobą posiadanie na całej długości tych przyłączy. Poradzcie, może lepiej się nie pchać w ten zakup?
na zdjęciu na niebiesko zaznaczyłam wyglad działki po zmianie
Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Witam,
w trakcie załatwiania formalności notarialnych przy zakupie działki narożnej otoczonej z dwóch stron drogą publiczną,sprzedający dostarczył zaświadczenie o przeznaczeniu działki z adnotacja ze owa działka jest objeta zmiana dla miejscowego planu zagospodarowania.Wstrzymałam finalizację zakupu do momentu wyjaśnienia.Jak sie okazało w nowych planach działka ta zmieni kształt- miasto chce jedną z dróg oddać właścicielowi a z drugiej wziąć kilka metrów aby ta druga droga była szeroka.Niby nic wielkiego tylko ze w tej drodze (utwardzonej żużlem) którą chcą oddać jest położony kabel sieci elektrycznej ,kanalizacja i wodociąg. Jakie skutki niesie za sobą posiadanie na całej długości tych przyłączy. Poradzcie, może lepiej się nie pchać w ten zakup?
na zdjęciu na niebiesko zaznaczyłam wyglad działki po zmianie
Brak obrazka



Nie jestem pewien czy właściwie zrozumiałem ale jeżeli tak to działka zaznaczona na niebiesko to tak którą zamierzasz kupić. Moim zdaniem, choć ekspertem nie jestem nie ma to chyba większego znaczenia. Pewnie są jakieś przepisy, które mówią o zachowaniu odpowiedniej odległości zabudowy od linii elektrycznej czy kanalizacji ale działka wydaje się dość duża i chyba to nie będzei Ci przeszkadzać. A poza tym to masz wszystkie media na działce. Jeżeli cena jest ok i lokalizacja podoba Ci się to ja bym brał.
Rok temu kupiłem działkę można powiedzieć w środku lasku na osiedlu domków (taki skwerek leśny). nie byłem świadom ile zachodu może kosztować uzbrojenie takiej działki. Jednak dzięki temu że nie wiedziałem kupiłem ją dość tanio bo nikt inny nie chciał. Dzisiaj miną rok a ja nie żałuję bo za takie pieniądze już dziś nic bym nie kupił. Teraz działka jest uzbrojona a ja buduje chałupkę.

pozdrawiam
Link do komentarza
Działka po zmianie jej granic prawdopodobnie będzie obciążona służebnością gruntową związaną z konserwacją, usuwaniem awarii przebiegających pod nią instalacji. Z pewnością jej wartość ulegnie zmniejszeniu, gdyż właściciel musi się liczyć z koniecznością udostępnienia terenu przy pracach związanych np. z naprawą instalacji, a także ograniczoną możliwością swobodnego zagospodarowania działki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...