Skocz do zawartości

Docieplenie posadzki-pomocy


makacz

Recommended Posts

Witam.
Posiadam budynek gospodarczy który bedę przekształcał na mieszkalny.Problem który mnie dręczy jest nastepujacy:posadzka składa sie tylko z podbetonu o gr 10cm.Nie jest docieplona styropianem.W budynku nie ma wilgoci itp.Nie mogę wylac posadzki ze styropianem poniewaz budynek ten jest niski.Chodzi mi teraz o jakies docieplenie tej posadzki i z tego co sie orientowałem to doradzono mi: położyc folie paroizolacyjną, nastepnie położyc płyty izolacyjne z wełny mineralnej(gr 5mm, płyty classen opak 7mkw za ok40zł np w castoramie).I na to folie z pianką i panele.Czy to wystarczy?Bardzo prosze o porade Waszą!
Link do komentarza
Wentylek T. Brzęczkowski proponuje 50 cm izolacji człowiekowi, który budynek gospodarczy chce zaadoptować! Umrzeć można ze śmiechu. Do tego 5 cm warstwa betonu + kilka centymetrów na posadzkę. Zostaje najprawdopodobniej jeszcze jakieś 190 cm wysokości. Jak założyć, że inwestor ma nie więcej niż 130 cm wzrostu to można tak zrobić (pamiętajcie jeszcze o tym, że na suficie zawiśnie żyrandol a i drzwi będą sięgały bezpośrednio od sufitu do podłogi.

A co do samego docieplenia posadzki. Na stronie do której podaję link masz fajny rysunek, który to wszystko ładnie pokazuje - http://www.e-izolacje.pl/41_2022.htm
10 cm ocieplenia musisz dać, bo będą ci nogi marzły.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...