Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość dariusz
      Spora rzesza ludzi podłączyła by pewnie lepiej niż instalatorzy, bo nam zależy żeby to działało bezawaryjnie długie lata, a instalatorzy doprowadzają celowo do nieszczelności których zwykły użytkownik nie jest w stanie wykryci, bo nawet nie wie jak się do tego zabrać. Mi wcisnęli klimę starszy model niż chciałem i się dałem nabrać, że pewnie widziałem model na inne rynki heh. Szkoda gadać pewnie nieszczelność też jest, bo to oszuści i tyle
    • Dzień dobry. Panele dachowe na rąbek w długich arkuszach mogą ulegać odkształcaniu pod wpływem zmian temperatury widoczne właśnie w postaci pofalowania powierzchni. Nie jest to problem techniczny, dach nadal pozostaje szczelny, natomiast estetyczny. W przypadku dobrze wykonanej konstrukcji, ruszt drewniany, oraz prawidłowym montażu na panelach do 5m, nie powinien ten efekt pojawiać się z upływem lat. Natomiast najlepiej od razu zastosować panele dachowe z przetłoczeniem powierzchni. Świetnym przetłoczeniem jest nano fala Blachy Pruszyński. Nano fala doskonale sprawdza się przy długich arkuszach. Z dołu tak naprawdę nie widać przetłoczeń, a świetnie sprawdza się w rozprowadzeniu powstających naprężeń blach i w związku z tym eleminuje powstawanie pofalowań powierzchni.     _____________________________________________________ Rodzaje profilowania dla paneli dachowych na rąbek, Blachy Pruszyński  
    • Widziałem na dachach pofalowane arkusze i zastanawiam się czym to jest spowodowane. Panele dachowe na rąbek, jak uniknąć pofalowania powierzchni? Mam do zastosowanie arkusze o długości ok. 7 m i boję się, że po założeniu nie będą się wyginać, falować. Na co zwrócić uwagę?
    • Cześć Zenek, ma wysokość 210 cm, podłoga jest tak w połowie grubości płatwi, można powiedzieć pomiędzy północną, a południową (dach dwuspadowy)płatwią, a nie na płatwi i sufit zakończony pod jatkami które są leżą na górnej płatwi i z tego wyszła wysokość większa.  Wycięcie chciałem takie szersze zrobić na przejście do części pomieszczenia wstawić wersalkę, taką część sypialną bez drzwi. I faktycznie może być problemem naruszenia konstrukcji (wycięcie części płatwi stary dach) i zrobię tak jak mówisz wejście do pomieszczenia z progiem lub podnieść podłogę w drugim pomieszczeniu i zrobić schoda z płatwi do pomieszczenia. Bezpieczniejsze dla dachu, no i przyzwyczajenie się  do wysokości przy przechodzeniu.   Dziękuję wszystkim za dobre rady i zamykam temat. pozdrawiam.    
    • Fizelina albo szmata. Tak. Gruntowanie złączy, dobry klej do złączy, łączenie od spodu stalą, odpowiednia ilość wkrętów i tyle.  Wkręty nie poprzekręcane.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...