Skocz do zawartości

Instalacja grzewcza, Jaka?


loowoo

Recommended Posts

Witam.

Chcialbym zapytac jaka instalacje grzewcza oplaca mi sie zalozyc przy mieszkaniu w starym budownictwie, 85m2 oraz 4m wysokosci.

Ile taka instalacja by kosztowala (glownie cena pieca oraz pojedynczego malego kaloryfera (potrzebuje 6 malych oraz 1 wiekszy)) oraz jakie by byly okolo koszty miesieczne jesli grzeje umierkowanie w zimne dni.

Oraz czy bym mogl dostac jakies zwroty za instalacje takiej instalacji grzewczej.
Link do komentarza
Jesli chodzi o dotacje do ogrzewania np gazowego to juz zalezy od miasta ,sa miasta gdzie w sisłym centrum zabrania sie uzywać innego zródła energi jak prąd ,gaz czy zakład ciepłowniczy i wtedy na przyłaczenie do sieci czy tez gazu mozna usyskac dotacje od miasta i gminy ale to juz tylko i wyl;acznie zalezy od programu gminy ,
a jak pisałm mozliwosci to prąd ale nie poleca sie napewno drogo wyjdzie
gaz jest super rozwiazaniem i takie bym proponował ale zalezy czy gaz jest np przy budynku i czy uzyskasz stosowne zezwolenie po opini komieniarskiej ze mozesz taki rodzaj ogrzewania zastosować ,najwygodniejszym jesl siec miejska ,ale komfort kosztuje wiecej niz ogrzewanie gazowe ,
wiec musisz sie zorientowac co mozesz zrobic i wtedy mozna sie okreslic co dalej ,a do do kosztów to ok 250-350 zł za gaz w sezonie na miesiąc trzeba liczyć
Link do komentarza
Cytat

Jestem malo zorientowany, gaz przy budynku tzw. czy moge sobie podlaczyc gaz do mieszkania? (moge) Wiec gazowe po uzyskaniu zezwolenia jest najlepszym rozwiazaniem?

Gazowe podgrzewa wode w kaloryferach? (mam stare kaloryfery i moze by mogly zostac)
Ile taki piec kosztuje?


najprostrzy kocioł z zamknieta komorą spalania ,sredniej klasy to do 4000zł ,grzejniki o ile nie sa to typu fafir (rura owinieta blachą )to moga byc
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...