Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Redakcja

Kilka słów na wstępie - CENY, KALKULACJE, KOSZTORYSY

Recommended Posts

Szanowni Państwo!

Zwróciliśmy się Czytelników zrzeszonych w Klubie Budujących Dom by zechcieli podać rzeczywiste koszty robocizny, jakie ponieśli dla różnych prac na swoich budowach.

Po otrzymaniu setek wycen postanowilismy opublikować najpełniejsze z nich i będziemy je publikować w nowym dziale CENY, KALKULACJE, KOSZTORYSY.

Mamy też kilka uwag porządkowych:

Istotne różnice w kosztach robociznymogą wynikać z nieporównywalnych sytuacji, gdy prace są wykonywane przez firmę wystawiającą fakturę albo systemem gospodarczym – przez członków rodziny lub gastarbeiterów.

Dlatego poprosiliśmy Czytelników, aby dane opatrzyli oznaczeniem WF (wykonawca firmowy) lub SG (system gospodarczy).
Poprosiliśmy też, aby dla prac fakturowanych czytelnicy podawać kwoty netto (bez VAT).

Zapraszamy wszystkich uczestników Forum do aktywnego udziału w tej rubryce i podawania według tych samych założeń własnych danych o kosztach wykonania poszczególnych prac na budowie własnego domu.

Każdy kto budował dom wie, że takie "z życia wzięte" informacje o cenach są bezcenne. Twórzmy więc razem "bank" takich informacji.

Zapraszamy...

Redakcja BD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
dom 130 m2, strop drewniany, dach pokryty blachodachówką(budowany systemem gospodarczym) Łódź
Robocizna:
- fundamenty,mury,strop drewniany,więźba, ściany działowe, kominy - 20 tys.zł
- pokrycie dachu blachodachówką + obróbki blach. + folia + rynny - 4,5 tys zł
Przyłącza gaz + woda + prąd (kabel w ziemi )- 15 tys. zł ( cena robocizny + materiał, na wszystko FV)
Materiały:
- beton komórkowy, cement, piasek, cegła pełna, izolacje fundamentów ok.20 tys. zł
- blachodachówka, blacha na obróbki, folia paroprzep, rynny + akcesoria 12 tys. zł
- okna połaciowe 4 szt. 4,5 tys. zł
- okna drewniane + drzwi wejściowe + drzwi garażowe 15,5 tys. zł
- wełna mineralna do ocieplenia stropu + folia paroizolacja 2 tys. zł.
Dom jest w stanie surowym zamkniętym + przyłącza. Wszystkie prace były wykonywane przez ekipy, co do murów i więźby byli to dobrzy znajomi.
Wymieniłem najważniejsze poniesione do tej pory koszty.
Do dnia dzisiejszego wydaliśmy na wszystko, łącznie z pozwoleniami 110 tys. zł.
Nie wiem czy to mało, czy dużo, ale na tym etapie wbrew wszystkiemu jestem zadowolony zarówno z wykonawców jak i poniesionych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Na pozór tak ja nie liczyłem ale przetestowalem na sobie i obniżanie teperatury to lipa i nie zawsze róznica temperatur decyduje o zużyciu energii ale również siła wiatru oraz wilgotnoć więcej energii idzie przy skiszonej tempoeratyrze okołozerowej niż przy -5 na prawdę . Z 2 strony gość wszystko wyliczył w detalach ajk mu nie wierzyć
  • Tu jest o wyłączeniu całkowitym ogrzewania - ja tego nie proponuję. A do tego się odniosę trochę więcej. 1. Jeśli tak -to po co się ograniczac? To grzac, ile się da - przecież nic się nie zmieni. Wg tego twierdzenia. 2. Oto cytat z twego linku : https://www.pieniadzepodkontrola.pl/ile-zaoszczedzisz-na-ogrzewaniu-obnizajac-o-1-stopien-temperature-w-mieszkaniu-lub-domu-kalkulacja/: "Na pierwszy rzut oka dziwne jest to, że im zimniej na zewnątrz, tym wydawało by się, mniej oszczędzamy na obniżeniu temperatury, prawda? Tutaj właśnie tkwi główna pułapka tego sposobu podawania i określania oszczędności. Z tego powodu (miedzy innymi) powstał ten artykuł: żeby przestrzec Cię przed popełnianiem takiego błędu. Żeby zapobiec rozczarowaniom. Prawda jest taka, że w każdym z tych przypadków nie oszczędzamy ani mniej, ani więcej. Niezależnie od temperatury na zewnątrz, oszczędzamy dokładnie tyle samo. Zmienia się jedynie udział, jaki nasze oszczędności mają w ogólnej ilości zużytego ciepła. Jeżeli bowiem różnica temperatur wynosi 20 stopni, a zaoszczędzimy na obniżeniu o 1 stopień, to zaoszczędziliśmy 1/20, czyli udział tego jednego stopnia w pierwotnych 20 stopniach to 5%. Jeżeli natomiast różnica temperatur wynosi 45 stopni, a zaoszczędziliśmy 1, to udział tego jednego stopnia w różnicy temperatur wynosi 1/45 = 2%. Nie zmienia się więc ilość zaoszczędzonego ciepła, a tylko jego matematyczny udział w całości zużytego ciepła."   Autor liczy procenty od różnicy temperatury - ale przecież przy wyższej temperaturze na zewnątrz zużyjemy o wiele mniej gazu, niż przy o wiele niższe, przy mrozie.  A jeśli tak - to może te procenty w wydanych pieniądzach na gaz będą inne.   A na zdrowy rozum? Im miej spalę gazu, tym mniej zapłacę. Im mniej spalę gazu, tym niższą temperaturę dostanę. A więc jaka średnia temperatura jest bardziej konomiczna, niższa czy wyzsza?? 
  • A jakie kolanko powinno być? Celowo jest skierowanej w bok żeby było łagodniej. Co do pomarańczowe 110 to nie wiem jaka jest sztywność. Dolna 160 wiem że jest grubsza niż inne. A kolan jest tyle żeby było łagodniej, uważacie ze poprzednia wersja hydraulika od razu 45st w dół była lepsza? 
  • Niestety nie warto obniżać temperatury w nocy https://www.pieniadzepodkontrola.pl/czy-warto-wylaczac-ogrzewanie-na-noc-ile-mozna-zaoszczedzic-na-okresowym-wylaczaniu-ogrzewania/   Obniżanie w ogóle nie ma sensu niestety https://www.pieniadzepodkontrola.pl/ile-zaoszczedzisz-na-ogrzewaniu-obnizajac-o-1-stopien-temperature-w-mieszkaniu-lub-domu-kalkulacja/   ja tego nie liczyłem tylko przetestowałem w praktyce
  • Zawór napowietrzający należy montować tylko w pozycji pionowej z maksymalnym odchyleniem od pionu wynoszącym 5%. Nieprzestrzeganie tej zasady może doprowadzić do ich nieprawidłowej pracy.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...