Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Jolka3

Róże

Recommended Posts

Jak fachowo zabezpieczyć na zimę krzaki róż? Coś mi sie kołacze w głowie o okrywaniu ich słomą... ale fachowe porady mile widziane icon_smile.gif

Ja swoich nie zabezpieczam wogóle, w ciągu 10 lat tylko raz zmarzła mi róza pnąca jak były takie ostre mrozy około 30 st.

Cytat

Jak fachowo zabezpieczyć na zimę krzaki róż? Coś mi sie kołacze w głowie o okrywaniu ich słomą... ale fachowe porady mile widziane icon_smile.gif

Jeżeli masz odmiany łatwo przemarzające, okryj kopczykiem ziemi oczko i ew osłoń od wiatru. W naszym klimacie nie tyle mróz, a raczej wiatr rujnuje róże. Ze słomą uważaj, bo możesz im zafundować grzyba...

Cytat

Róże możemy okryć na zimę trocinami, ziemią (np. piaskiem), mchem lub gałązkami drzew iglastych. Zabezpieczamy je w różny sposób, zależnie od rodzaju:

- róże krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) - należy je obsypać do wysokości 20 cm;

- róże pienne - mamy dwa sposoby na ich zabezpieczenie:

---formujemy z nich chochoł lub:
---najpierw przyginamy gałązki do ziemi i przymocowujemy, a następnie je obsypujemy (pień tylko lekko okrywamy).

Próbowałem odszukać w necie, jak fachowo wykonać chochoła... Ale same tematy o "Weselu" mi wskakują icon_sad.gif

Jejku! Czy wszystko musi być w internecie. Zrób chochoła na wyczucie. Ma osłaniać! Nikt ci ocen stawiać nie będzie icon_smile.gif

Cytat

Próbowałem odszukać w necie, jak fachowo wykonać chochoła... Ale same tematy o "Weselu" mi wskakują icon_sad.gif

Jak chcesz zrobić prawdziwego chochoła, skoro słoma nie pognieciona jest nie do zdobycia?

Cytat

Jak chcesz zrobić prawdziwego chochoła, skoro słoma nie pognieciona jest nie do zdobycia?

Eeee... są jeszcze małe gospodarstwa. Tam można zdobyć normalną słomę icon_smile.gif

Cytat

Sorry, a w czym problem?

Cytat

Róże możemy okryć na zimę trocinami, ziemią (np. piaskiem), mchem lub gałązkami drzew iglastych. Zabezpieczamy je w różny sposób, zależnie od rodzaju:

- róże krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) - należy je obsypać do wysokości 20 cm;

- róże pienne - mamy dwa sposoby na ich zabezpieczenie:

---formujemy z nich chochoł lub:
---najpierw przyginamy gałązki do ziemi i przymocowujemy, a następnie je obsypujemy (pień tylko lekko okrywamy).

Dajcie już spokój z tą zadymą o słomę. Pamiętajmy o tym co powyżej!!!

Póki co mamy piękną wiosnę tej zimy i może sie okazać , że wogóle nie trzeba będzie okrywać roślin. jeżeli ktoś już pookrywał chochołami to moze raczej zaszkodzić niz pomóc

Zaszkodzić, chyba nie zaszkodzi (chyba, że o czymś nie pomyślałem). A z lekkiej zimy się cieszę. Chociaż siarczyste mrozy to raczej w styczniu i lutym icon_smile.gif

Cytat

Ale miałam nosa z tym zabezpieczeniem róż! Mrozy przyszły, że huu, huu icon_smile.gif

Fakt! Miałaś nosa icon_smile.gif

Podobno idą spore mrozy. Sprawdźcie swoje róże. Czy są naprawdę dobrze zabezpieczone.

Cytat

Zaszkodzić, chyba nie zaszkodzi (chyba, że o czymś nie pomyślałem). A z lekkiej zimy się cieszę. Chociaż siarczyste mrozy to raczej w styczniu i lutym icon_smile.gif

I wykrakałem icon_sad.gif

Cytat

Dzisiaj rzuciłem okiem... Może być naprawdę cieniutko icon_sad.gif

Oj będzie, będzie. U mnie właśnie zima zdycha icon_cool.gif i krzyż jej na grób. Właśnie biorę się za oprysk róż i radzę zrobić to samo, bo po takiej zimie resztki tego co zostało wrąbią grzyby.

Cytat

Oj będzie, będzie. U mnie właśnie zima zdycha icon_cool.gif i krzyż jej na grób. Właśnie biorę się za oprysk róż i radzę zrobić to samo, bo po takiej zimie resztki tego co zostało wrąbią grzyby.

A jakiego preparatu używasz?

jestem róża
śliczna mała czy duża
a ja cytryna
co gębę każdemu wygina
mnie zwą tuja
co na wietrze się buja
a ja mongo
lubię chodzić w tango
ja to dynia
kształtem trochę świnia
a ja marakuja
... a kończę

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...