Skocz do zawartości

"Żarówki" LED


Recommended Posts

Cytat

Niestety dobre świetlówki mają gabaryty, co niekoniecznie wszystkim odpowiada.



Witam.
Nie ma pan racji, dzisiaj jestem w stanie dobrać zamiennik dla prawie każdej żarówki w ofercie np. Sylvanii ( mówię tylko o świetlówkach , bo jeżeli chodzi o cały asortyment to proszę linka do katalogu, świetlówki, żarówki, ledy

http://sylvania.pl/

co pan sobie życzy.
No chyba,że mówimy o produktach z ChRL.
Link do komentarza
Cytat

Taka żarówka to dla nietoperza .

Żadna żarówka z upchanymi diodami LED
nawet jeśli jest ich 60 czy 80 nie może równać się
z technologią diody PowerLed
a i te są daleko od zwykłej żarówki .

Na razie musimy się cieszyć z tego co jest. To tak jak z telewizorami crt- plazma- lcd - led - .......laser
Wszystko idzie do przodu i tanieje z czasem.


Na rynku pojawio się markowe a nie chińskie źródło led 11W ( jeśli się nie mylę - sprawdzę to w firmie) gabaryt prawie jak żarówka standardowa na gwint E27 , odpowiednik 100W , producent przy 3 godzinnym uzytkowaniu dziennie daje 25 lat gwarancji.

niespodzianka. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Na rynku pojawio się markowe a nie chińskie źródło led 11W ( jeśli się nie mylę - sprawdzę to w firmie) gabaryt prawie jak żarówka standardowa na gwint E27 , odpowiednik 100W , producent przy 3 godzinnym uzytkowaniu dziennie daje 25 lat gwarancji.

niespodzianka. icon_mrgreen.gif



A gdzież tam! W tej beczce miodu jest kupa dziegciu.
"Kasa, misiu, kasa..."
Szwajcarzy powiadają, że muszą oszczędzać bo są biedni. Nas na takie oszczędności nie bardzo stać. I finansowo i mentalnie.
A z tą gwarancją to bezsens. Bo to podpucha na poczatek, pewnie ta żarówka LED kosztuje 100 USD. Jak się ludziska do ceny przyzwyczają, to gwarancja spadnie do lat 2.
Kiedyś auta tak robili, ze przedwojenne jeżdżą nadal. Dzisiejsze mają jeździć 7 lat i na złom.
Link do komentarza
Cytat

A gdzież tam! W tej beczce miodu jest kupa dziegciu.
"Kasa, misiu, kasa..."
Szwajcarzy powiadają, że muszą oszczędzać bo są biedni. Nas na takie oszczędności nie bardzo stać. I finansowo i mentalnie.
A z tą gwarancją to bezsens. Bo to podpucha na poczatek, pewnie ta żarówka LED kosztuje 100 USD. Jak się ludziska do ceny przyzwyczają, to gwarancja spadnie do lat 2.
Kiedyś auta tak robili, ze przedwojenne jeżdżą nadal. Dzisiejsze mają jeździć 7 lat i na złom.



Tak, tak, tylko barany oszczędzają. Taki głupi Szwajcar jak chce to niech oszczędza, a my Polacy- bogaci z domu, po jasną cholerę. To zapewne lipa, ma drugie dno, i pewnie chcą nas wydoić z kasy.
Najlepiej gadać co ślina na język przyniesie i porównywać do autek z za sanacji.

A pro po kosztu, telewizory Led kiedy pojawiły się w sprzedaży kosztowały srednio 7-8 tysięcy, teraz połowę tego.
Tak jest ze wszystkim, pan nie wie o tym? Idź pan dzisiaj do salonu po nowy model samochodu, a pójdź za dwa lata po ten sam model z tym samym wyposażeniem.

Koszt żarówki led o której mówiłem 99zł cena katalogowa w dniu pojawienia się na polskim rynku.
Link do komentarza
Cytat

Tak, tak, tylko barany oszczędzają. Taki głupi Szwajcar jak chce to niech oszczędza, a my Polacy- bogaci z domu, po jasną cholerę. To zapewne lipa, ma drugie dno, i pewnie chcą nas wydoić z kasy.
Najlepiej gadać co ślina na język przyniesie i porównywać do autek z za sanacji.

A pro po kosztu, telewizory Led kiedy pojawiły się w sprzedaży kosztowały srednio 7-8 tysięcy, teraz połowę tego.
Tak jest ze wszystkim, pan nie wie o tym? Idź pan dzisiaj do salonu po nowy model samochodu, a pójdź za dwa lata po ten sam model z tym samym wyposażeniem.

Koszt żarówki led o której mówiłem 99zł cena katalogowa w dniu pojawienia się na polskim rynku.




Ironiu nie paniał? icon_eek.gif Szkoda.
Link do komentarza
Cytat

Na rynku pojawio się markowe a nie chińskie źródło led 11W ( jeśli się nie mylę - sprawdzę to w firmie) gabaryt prawie jak żarówka standardowa na gwint E27 , odpowiednik 100W , producent przy 3 godzinnym uzytkowaniu dziennie daje 25 lat gwarancji.

niespodzianka. icon_mrgreen.gif



Jak idzie sprawdzanie tego źródła? Jak już znajdziesz producenta to poleć mu wciąż otwarty konkurs: Link do dolarów i kilka słów o konkursie LED dla tych którzy wolą poczytać po polsku.

Jak na razie Philips zgłosił się z czymś co przy 10W ma zastąpić 60W...a tu proszę 11W zamiast 100W. Nic tylko się zgłosić i zarobić kilka milionów zielonych. Ciekawe jaka firma się w ten sposób ośmiesza. Edytowano przez ogorek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Odrobina cierpliwości icon_smile.gif Będzie lepiej. Mam nadzieję icon_smile.gif




Takie podświetlenie znalazło swoje zastosowanie w budownictwie jest to bardzo dobre rozwiązanie na aranżacje i zabawę światłem jego kolorem ze względu na małe wymiary i możliwość zastosowania w wielu dotąd nieosiągalnych miejscach dla zwykłych opraw . Wprowadza nastrój ,klimat do pomieszczenia ,daje zdecydowanie lepszy efekt dekoracyjny ale ma również zastosowanie jako oświetlenie akcentujące wybrane detale pomieszczenia. Bogata oferta produktów i szeroka gama dostępnych kolorów pozwalają na realizację najróżniejszych koncepcji i fantazji .


Jak na razie to "oświetlenie" Led powinno nazywać się to podświetleniem Led
Jeżeli konkuruje z żarówką to po włączeniu oświetlenia Led psy zaczynają wyć bo myślą ze to księżyc świeci .
Link do komentarza
Cytat

Witam. 1W (chyba 18LED) odpowiednik jakieś 20-25W( świecące z małym kątem-na wprost) nie polecam.



Żarówka 25W to jakies 200lm. Gdyby to był jej odpowiednik przy 1W to efektywność = 200lm/W i bardzo należałoby takie źródło polecić icon_biggrin.gif Oczywiście polecać nie ma czego, ale nie przesadzajmy z takimi porównaniami bo ten 1W w takim wykonaniu to może sobie co najwyżej 5W zastąpić icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Gdyby to był jej odpowiednik przy 1W to efektywność = 200lm/W i bardzo należałoby takie źródło polecić icon_biggrin.gif



witam.
jaki sens jest rozpisywanie się o strumieniach, gęstości strumienia świetlnego skoro celem forum nie jest dyskusja akademicka lecz przystępne przekazanie informacji.

p.s
fakt źródło 25W ma strumień 215 lm, i co z tego Kowalski taką wiedzę może wsadzić sobie "w buty"
a te źródło 1W ???, dane ? od chińczyka z pod Pekinu? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

jaki sens jest rozpisywanie się o strumieniach, gęstości strumienia świetlnego skoro celem forum nie jest dyskusja akademicka lecz przystępne przekazanie informacji.



Pewnie masz i racje. Najlepiej przemnożyć moc LEDa maksymalnie x5 i jak ktoś pisze, że może więcej niż wynikająca z tego równania moc to nie kupować go za sam fakt, że jest kłamczuchem icon_smile.gif Tak samo z barwą - jak ma więcej niż 3000stK i napisze, że jest ciepłobiały to trzymać się od niego z daleka. Opowieści typu: ludzkie oko jest wrażliwsze na zimne barwy światła i wydaje się jakby było 30% więcej światła przy tej samej mocy są może i prawdziwe, ale człowiek nie rybka w akwarium żeby siedzieć w takim świetle. Ideałem byłoby gdyby użytkownicy poznali, że pomiędzy powerLED a zwykłymi LEDkami (wszystkie "żarówki" po 48, 72, i ile to jeszcze nie wymyślą LED na pokładzie) to różnica w oświetleniu prawie jak różnica w konsumpcji zupy łyżką lub widelcem. Warto o tym pamiętać zanim się kupi badziewie a później będzie się narzekać na "oświetlenie LED", którego tak naprawdę większość użytkowników nigdy nie spróbowała ze względu na cenę.

Pozdrowienia Edytowano przez ogorek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Odnośnie pytań o oszczędzanie to ja niestety muszę podać info jak przy chęci oszczędzania można dużo stracić - jednym z takich przypadków jest zakup żarówek led u konkretnego sprzedawcy

Jest to niezły wzorzec na wyrafinowany system oszustwa który być może jest powielany często. kupujący nic nie zaoszczędzi a straci całą kwotę zakupu


Kupiłem od sprzedawcy tele_hit_hurt 7 żarówek myśląc że sobie na energii zaoszczędzę - palą kilka wat zamiast kilkudziesięciu a miały świecić jak 60 W żarówka. Niestety strasznie się naciąłem i za późno zajrzałem do komentarzy tego sprzedawcy gdzie ma 660 negatywów i drugie tyle neutralnych

ta sprzedaż to przemyślany system oszustwa, do części paczek nie wrzucają paragonów, żeby uniemożliwić reklamacje, mam kopertę i pierwsze co, szukałem paragonu, nigdzie nie było a okazało się że nie jestem pierwszy – z komentarzy negatywnych i neutralnych wynika że sporo osób pisze że paragonu nie było, inni uwierzyli że go zgubili (wiem jednak że transakcja jest rejestrowana w kasie fiskalnej bo chodzi tylko o uniemożliwienie reklamacji łatwiej oszukać kupującego niż Urząd Skarbowy). A jest co reklamować z 7 żarówek 1 jest pęknięta a 2 nie działają , na opakowaniu wyraźnie napisane że odpowiada 30W i tak słabo świeci a pisali na aukcji że 60W - towar jest wyraźnie i celowo niezgodny z opisem 2 kolejne żarówki się przepaliły w ciągu 2 godzin świecenia (podejrzewam ze przez pare dni wszystkie żarówki się przepalą. 7 żarówek zapakowali tylko w kopertę bąbelkową!!! większość ludzi nie sprawdza paczki przed kurierem i na to właśnie liczą!! że część towaru się potłucze i nie będzie protokołu - protokół obok paragonu stanowiłby jeszcze od biedy jakiś dowód, u mnie akurat jedna była stłuczona.

Komentarzami zarządzają szybko i sprawnie – ładnie i szybko odpisują tzn. wklejają "krytyczne" odpowiedzi z gotowego szablony ale wszystkie telefony u nich milczą a jak człowiek odpisze im że towar niezgodny z opisem to już mail też milczy jak ktoś odpisuje że towar niezgodny z opisem to odpisują że zawsze można wymienić w serwisie w ramach gwarancji (tylko jak bez paragonu ? a jak już ktoś ma paragon to wymieniają na takie same (wynika z komentarzy)

Jak ktoś pisze że stłuczone czy popsuły się to do serwisu (wymieniają na takie same) Jak ktoś pisze że paragonu nie było to odpisują że był i trzeba było nie wyrzucać koperty do śmietnika. Jak ktoś pisze że zgubił paragon to odpisują się że bardzo dobrze że człowiek przyznał się do błędu.
Sprawę zgłaszam do allegro, US oraz UOKiK- nie wiem czy to cokolwiek da ale zgłoszę i tak bo najgorsza jest bezczynność. W końcu jak ugryźć temat i udowodnić że paragonu nie było w torbie? mimo że mam wszystko - torbę wszystkie opakowania a rozpakowywałem paczkę tylko w jednym konkretnym miejscu. Wstyd że w ogóle ktoś taki legalnie prowadzi taki proceder!! Z całej siły przestrzegam was przed tym sprzedawcą!

Link do komentarza

Sprawę zgłaszam do allegro, US oraz UOKiK- nie wiem czy to cokolwiek da ale zgłoszę i tak bo najgorsza jest bezczynność. W końcu jak ugryźć temat i udowodnić że paragonu nie było w torbie? mimo że mam wszystko - torbę wszystkie opakowania a rozpakowywałem paczkę tylko w jednym konkretnym miejscu. Wstyd że w ogóle ktoś taki legalnie prowadzi taki proceder!! Z całej siły przestrzegam was przed tym sprzedawcą!
[/quote]
Z tego co słyszałem to sprzedawca ma obowiązek dać paragon i to że nabił na kase fiskalną niema nic do rzeczy,spotkałem się z przypadkiem kontroli skarbowej w niedziele w sklepie spożywczym, ekspedientka nabiła towar na kasę ale paragon wyrzuciła do kosza za co miała dostać 500zł mandatu , skończyło się na 200zł bo była młoda i krótko pracowała w zawodzie.Wystarczy żeby w US zrobili kontrolowany zakup na allegro.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Przed następnych zakupem poczytaj tu: forum.hikari.com.pl. Jest bardzo dużo praktycznych rzeczy o ledówkach. M. in. jak określić zamiennik watowy bo tu są największe nadużycia. Ostatnio widziałem ofertę gdzie pisało że żarówka daje 85 lumenów i jest zamiennikiem dla 50-60W. Ewidentnie zawyżono. 85 lumenów to max. 10-watówka. Edytowano przez JanZ (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
często projektuję oświetlenie do domu
oparte właśnie na diodach ]
ale należy korzystać z najnowszych technologicznych rozwiązań
czyli z technologii SMD lub Power led
oba rozwiązania dają optycznie więcej światła
w porównaniu ze starymi ledami
Ważne jest też stosowanie markowych źródeł i nie piszę tego dlatego, że są droższe
ale dlatego, że świecą uwierzcie dłużej niż zwykła chińszczyzna oraz strumień św. jest około połowę większy.

Stosując dobre źródła LED spokojnie zastąpić możemy halogeny!!!



DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Z natury jestem ryzykantem, co do stosowania nowych technologii. icon_biggrin.gif
Na dniach wymieniam halogeny na „ledy” w łazience.
Jeszcze nie zdecydowałem jakie będą – ale będą.
Jednak z ostrożności zamiast 3 szt halogenów zamontuję 5 „ledów”. Na jedną „żarówkę” przeznaczam do 40zł. „Żarówki” zakupię w markecie budowlanym.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Wiecie może jak się sprawdzają takie lampy z czujnikiem ruchu na podczerwień? Zastanawiam się nad modelem Steinel, - widzę, że zasięg 12 m, zastanawiam się czy to wystarczająco? nie znam się za bardzo, czy są jakieś inne lampy, które mają większy zasięg? Możecie coś polecić?
Link do komentarza
witam
a ja czekam na to kiedy unia -mniej europejska wreszcie karze- przestanie się przypieprzać do Polski , żeby każdy miał wybór czym chce oświetlać swoje mieszkanie , lub dom co komu pasuje a nie narzucać swoje widzimisię, kilkanaście lat temu były żarówy Energooszczędne - później ze niby halogen ,a teraz LED- ciekaw jestem co po LED-owej technologi będzie , wrócimy z powrotem do lamp na Olej czy na gaz i benzynę, a może do kamienia łupanego .... najlepiej będzie kiedy nic nie będzie - Krzysztof Kononowicz tak mówił kiedy startował na prezydenta Białegostoku i będzie najlepiej Edytowano przez tomasz234 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...