Skocz do zawartości

ogrzewanie, dogrzewanie i cwu


_dziadol

Recommended Posts

mały domek z pakujesz się w duże koszty, szczególnie ten solar a wspomaganie nimi c.o. i to przy grzejnikach to już całkiem forsa w błoto, znajdziesz w takim domku miejsce na duży bufor wody np.1000L? Ile tam będzie mieszkało ludzi, jeżeli 3-4 osoby to cały solar mija się z celem chyba że masz po prostu na to kasę i nie ważny jest dla ciebie rachunek ekonomiczny. Dla ciebie najekonomiczniej i naj sesnowniej by było zasobnik c.w.u. do pieca z podajnikiem. Kominek i wentylacja jak najbardziej.
Link do komentarza
ostatnio tak się zastanawiałem nad tymi solarami i zacząłem sobie zdawać sprawę z tego że chyba chciałem przekombinować icon_smile.gif
w takim razie skupię się bardziej na zgłębianiu wiadomości o piecach z podajnikami.

kupiłem działkę i obecnie jestem na etapie załatwiania formalności związanych z finalizacją jej zakupu,
w między czasie interesuje się różnymi aspektami budowy i dużo czytam przed jej rozpoczęciem żeby uniknąć błędów jakie popełnili moi rodzice przy budowie 15 lat temu

dzięki kolego że mnie uświadomiłeś w sprawie solara
wiem już że większość ludzi nie bierze pod uwagę innych kosztów związanych z taką instalacją.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...