Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze systemu grzewania


kreczmar

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Jako że rozpocząłem wraz z żoną budowę domu chciałbym Was drodzy forumowicze poprosić o dobór systemu ogrzewania.

Opis budynku:

Powierzchnia użytkowa: 84,6m2
Powierzchnia całkowita: 132,8m2
Kubatura budynku: 350m3
Dom niepodpiwniczony
Strop drewniany
Czerwonym kolorem został oznaczony kominek
Pomieszczenie nr 6 Kotłownia 3,2m2

Układ pomieszczeń:

Parter:

Brak obrazka

Poddasze:

Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Zastanów się nad pompą ciepła. Jeżeli nie masz możliwości wykonania wymiennika gruntowego, może być pompa typu powietrze-woda.
Załatwia temat ogrzewania i przygotowania ciepłej wody, Jest całkowicie bezobsługowa.




A jaką pompę polecacie jakiej firmy na co zwrócić uwagę przy wyborze PC? Ile KW? I czy to ze mam wąską działkę ma jakiś wpływ. Nasza działka ma wymiary 17x60 m.
Link do komentarza
Cytat

Zastanów się nad pompą ciepła. Jeżeli nie masz możliwości wykonania wymiennika gruntowego, może być pompa typu powietrze-woda.
Załatwia temat ogrzewania i przygotowania ciepłej wody, Jest całkowicie bezobsługowa.




A jaką pompę polecacie jakiej firmy na co zwrócić uwagę przy wyborze PC? Ile KW? I czy to ze mam wąską działkę ma jakiś wpływ. Nasza działka ma wymiary 17x60 m.
Link do komentarza
Cytat

A jaką pompę polecacie jakiej firmy na co zwrócić uwagę przy wyborze PC? Ile KW? I czy to ze mam wąską działkę ma jakiś wpływ. Nasza działka ma wymiary 17x60 m.



Najlepiej ja by Pan określił jaką kwotę może pan przeznaczyć na urządzenie wytwarzające ciepło do Pana domu, oraz jaką kwotę jest Pan w stanie płacić miesięcznie za ogrzewanie .Jakie ocieplenie ściana ,posadzka będzie zastosowane oraz grubości.Z czego ściany parteru.




. Pompa ciepła to nie perpetuum-mobile zużywa energię elektryczną + koszty obsługi.A ma się to tak czym niższa temperatura na zewnątrz tym większe koszty za energię elektryczną a sprawność pompy możne nawet spaść do zera (zwłaszcza na powietrze-woda) W lecie za to będzie najwydajniejsza .Proszę zadać sobie pytanie ile lata jest w ciągu roku. Niestety za komfort trzeba płacić .
Link do komentarza
Cytat

Najlepiej ja by Pan określił jaką kwotę może pan przeznaczyć na urządzenie wytwarzające ciepło do Pana domu, oraz jaką kwotę jest Pan w stanie płacić miesięcznie za ogrzewanie .Jakie ocieplenie ściana ,posadzka będzie zastosowane oraz grubości.Z czego ściany parteru.

Te dane są istotne przy każdym systemie grzewczym. Przy pompie ciepła są one szczególnie ważne. Bez ich znajomości trudno nawet oszacować optymalną wielkość pompy ciepła.
Link do komentarza
Co do ceny ciężko powiedzieć. Najlepszym rozwiązaniem było by zrównoważenie ceny do jakości systemu. Ściany z ytonga 24cm + 12 cm styropianu izolacja na gruncie z kermazytu grubość warstwy 20 cm. Koszty utrzymania oczywiście jak najmniej całe życie mieszkałem w bloku więc ciężko mi określić takowe koszty. Nie jest to powiedziane że musi być to pc. Nie znam się na systemach grzewczych więc czekam na propozycję.
Link do komentarza
Cytat

Co do ceny ciężko powiedzieć. Najlepszym rozwiązaniem było by zrównoważenie ceny do jakości systemu. Ściany z ytonga 24cm + 12 cm styropianu izolacja na gruncie z kermazytu grubość warstwy 20 cm. Koszty utrzymania oczywiście jak najmniej całe życie mieszkałem w bloku więc ciężko mi określić takowe koszty. Nie jest to powiedziane że musi być to pc. Nie znam się na systemach grzewczych więc czekam na propozycję.



Musi Pan podać przedział cenowy proszę określić czy chodzi o wykonanie całego c.o czy kwota dotyczy wyłącznie serca systemu -kocioł ,pompa itd.

Mieszkając w bloku musiał Pan płacić za c.o całym rokiem i była to kwota 200-300-400 może więcej zł/mc ?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...