Skocz do zawartości

Dom na skraju lasu


Recommended Posts

Współwłaściciel „Grupy Archipelag” – architekt Robert Wójciak mieszka z żoną Darią oraz dwójką dzieci Kacprem i Marceliną, w miejscowości Miękinia leżącej w pobliżu Wrocławia. Po domu buszuje sporo zwierząt. Jest królik, który zimą kica po pokojach i podgryza kable, a latem zamienia się we władcę podwórka. Są też dwa koty.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/reportaze/a/9967-dom-na-skraju-lasu

Link do komentarza
Gość Ewa Gwóźdź
Ad Rada dla inwestorów : Jak ja to znam! Jestem architektem i spotykam się tak często ze swobodnymi zmianami moich projektów w trakcie realizacj. Zawsze okazuje sie , że już za poźno, bo to poprawić, a wychodzą nieraz koszmarki. Np. inwestor tak przestawił okno ( nota bene na elewacji frontowej), że wypadło dokładnie naprzeciwko słupa podpierającego zadaszenie, nie mówiąc o zawaleniu kompozycji całej elewacji. Kto inny podniósł "tylko" o pół metra poziom pietra, co spowodowało fatalną zmianę proporcji elewacji frontowej oraz układu schodów, które wchodzą w wąski korytarz ( z czego inwestor nie zdawał sobie sprawy: nawiasem - najpierw chciał zrobić schody wg poprzedniego schematu, tylko wyższe stopnie, ale - pojawił sie kier. budowy i kazał wylane już schody zburzyć i zbudować prawidłowe , jeśli chodzi o kąt nachylenia, ale b. źle wpisujące się we wnętrze.) Bolesne jest to, że na końcu , przed odbiorem budynku, jako projektant podpisuję się i wyrażam zgody na te zmiany, by klient mógł odebrać dom. A potem przechodzę obok takiego domu i aż mi wstyd.
Link do komentarza
  • 11 lata temu...
dom juz dawno sprzedany małżeństwo również przeszło do historii od życie. A budowa trwała tak długo bo jak się przykłada linijkę do ściany i wsówa pod nią żyletkę żeby pokazać niedoskonałość wykonania to tak się ciągnie
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...