Skocz do zawartości

Parowar, do czego się przyda?


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Parowar, to rewelacyjna sprawa. Nie ma to jak warzywka gotowane na parze. Szybko, zdrowo i ca najważniejsze również smacznie. Pozwala zachować więcej składników odżywczych. Można w nim gotować prawie wszystkie warzywa, mięso, ryby, owoce morza, ryż i kasze i w dodatku w jednym "pojemniku" przygotować całe danie. Ja mam Tefala VC100930 Aqua Timer, kupiłam na electro.pl bo mają go w bardzo dobrej cenie (139) i nie żałuje. Spełnił w pełni moje oczekiwania.
Link do komentarza
Tak jak pisałem, ja dopiero zaczynam "parować". Do tej pory robiłem ryż z przyprawami (curry) i cebulą smażoną na maśle. Myślę, że do każdego dania głównego można przygotować składniki lub całość dania. Koleżka z pracy zachwyca się smakiem ryb z parowaru.

Jest to fajne urządzenie, bo timer odmierza czas i nie można przesadzić z długością gotowania, daje też znać (piszczy), kiedy ma za mało wody w zbiorniku.

Niestety, wydaje mi się parowar nieekonomiczny, jeżeli masz garnek do gotowania na parze i gotujesz na gazie. Nie wiem jak wygląda to porównanie z płytą ceramiczną lub indukcyjną i gotowaniem na parze.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Szybkowar to szczelnie zamykany garnek w którym gotowanie odbywa się w podwyższonym ciśnieniu, dzięki czemu trwa krócej. Parowar to, zgodnie z nazwą, urządzenie do gotowania na parze, często z fajnymi gadżetami gotowanie ułatwiającymi.
W związku z powyższym, szybkowar nie równa się parowarowi.

Jeden i drugi posiada sporo zalet, ale jeśli idzie o zdrowe odżywianie to ja bym wskazał na parowar.
Szybkowar jest najfajniejszy jak się wraca z pracy a tu ni ma co dać jeść. A dzieci wtedy takimi dziwnymi oczami popatrują ....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...