Skocz do zawartości

Przekształcenie działki rolnej na budowlana


Recommended Posts

Witam. Moi rodzice mają działkę na której stoi ich dom (stare budownictwo) a obok na tej działce jest sad. Obok granicy działki od strony sadu znajdują się inne zabudowania mieszkalne (sąsiad). Chciałabym wydzielić część działki a mianowicie sad (około 6 arów) na budowę domku jednorodzinnego. Teren sadu znajduje się przy drodze asfaltowej (ma dostęp do prądu ale niestety nie dotarła do nas jeszcze kanalizacja i wodociągi). W ewidencji działek znajduję się jako sady. I tu moje pytanie. Co powinnam zrobić aby przekształcić ten sad w działkę budowlaną. Domyślam się że trzeba będzie wyznaczyć tą działkę (rozrysować) (np. geolog) tylko jak? Drugie pytanie to co pokolei powinnam zrobić, gdzię się udać? Jakie są koszty w przybliżeniu? I ostatnie: czy rodzice powinni pierw mi przepisać działkę i ja ją przekształcę czy rodzice niech przekształcą i potem przepiszą? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Rejon w którym mieszkam (znajduje się działka) to dolnośląskie miejscowość Lubań (Uniegoszcz).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...