Skocz do zawartości

Mokry dolnopłuk


dambra

Recommended Posts

Cytat

Witam.
Mam pewien śmieszny problem. Prawa natury nie da się zmienić i nie potrafię przekonać do tego żony, że jeśli jest zimno na dworze (piwnicy), to dolnopłuk będzie w toalecie wilgotny i musi się "pocić". Czy mieliście problem tego typu? Jak z tym sobie poradzić?

Taka sytuacja występuje raczej wtedy, gdy na dworze jest ciepło i jest bardzo duża wilgotność. Pomaga zaizolowanie dolnopłuka - tak są wykonywane zbiorniki w kompaktach do zabudowy.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Mam pewien śmieszny problem. Prawa natury nie da się zmienić i nie potrafię przekonać do tego żony, że jeśli jest zimno na dworze (piwnicy), to dolnopłuk będzie w toalecie wilgotny i musi się "pocić". Czy mieliście problem tego typu? Jak z tym sobie poradzić?



Na punkt rosy jedyna rada to.
Proszę wymienić starszy model dolnopłuka na nowszy izolowany od wewnątrz lub na zewnątrz do zabudowy .Na wilgotnej ściance dolnopłuka rozwijają się grzyby glony lub inne paskudztwa .Zmniejszy się również hałas nalewania wody do wnętrza zbiornika .

Może tez pan do spłuczki podłączyć rurę z zimną i ciepłą wodą z zaworem termostatycznym mieszającym icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Takie pocenie się zachodzi najczęściej wtedy, gdy ze spłuczki cieniutkim strumieniem sączy się woda. Proszę to sprawdzic.
Normalnie, to raczej się nie zdarza, chyba, że ktoś spłukuje często.


Pocenie się dolnopłuka występuje tylko wtedy, kiedy w pomieszczeniu jest niesprawnie działająca wentylacja. Niestety temperatura wody, która służy do napełniania naszej spłuczki jest niższa niż pomieszczenie, a zgodnie z prawami fizyki para wodna osadza się na najzimniejszym punkcie w naszej łazience( przy czym musi być znaczna różnica temperatur-przykład : gorąca kąpiel- lustro w łazience).
W takich przypadkach należy zakupić spłuczkę z wypełnieniem steropianowym (są takie na rynku) albo usprawnić wentylację o wentylator z czujnikiem wilgotności( w przypadku toalety można kakże zakupić wentylator z czujnikiem wilgotności i wył. czasowym).
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Cytat

Witam.
Mam pewien śmieszny problem. Prawa natury nie da się zmienić i nie potrafię przekonać do tego żony, że jeśli jest zimno na dworze (piwnicy), to dolnopłuk będzie w toalecie wilgotny i musi się "pocić". Czy mieliście problem tego typu? Jak z tym sobie poradzić?



Witam.
Problem nie jest wcale śmieszny bo wiele osób ma taki problem- ja osobiście kiedyś też miałem!.
Wszyscy producenci spłuczek ceramicznych - mają gotową jedną odpowiedź - "brak wentylacji"- czy tak jest naprawdę?
Proszę spróbować taką spłuczkę zareklamować u producenta - możliwe że są za cienkie ścianki lub inne wady.
- Jeśli nie będzie możliwości wymiany spłuczki - polecam wkład poliuretanowy do izolacji - niestety ograniczona ilość modeli lub izolator spłuczek do samodzielnej aplikacji. Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...