Skocz do zawartości

Cena za stan surowy


Recommended Posts

Cytat

Witam po raz kolejny i prosze o opinie.
Czy 20 tys zł za wybudowanie stanu surowego bez dachu tego domu http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/index.php to dużo, mało czy w sam raz? Dodam tylko że strop jest betonowy a nie drewniany jak w projekcie.
Dzieki, pozdrawiam!




Będzie w sam raz z wylaniem jeszcze slupów w schodach i wykonaniu schodów do budynku z betonu oraz na tarasie .Ściankami działowymi na chudziaku wewnątrz budynku oraz szczytami.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam po raz kolejny i prosze o opinie.
Czy 20 tys zł za wybudowanie stanu surowego bez dachu tego domu http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/index.php to dużo, mało czy w sam raz? Dodam tylko że strop jest betonowy a nie drewniany jak w projekcie.
Dzieki, pozdrawiam!



Stan surowy za 20 000 zł? Nie sądzę żeby się dało za takie pieniądze to zrobić. Mam ukończone fundamenty i podłogę na gruncie o powierzchni 109 m2 - zamknąłem to kwotą 34 000 zł. Albi ja coś źle robie albo po prostu się nie da. Sam beton B20 na ławy i podłogę to koszt ok 10 000 zł, do tego bloczki, cement, piach no i robocizna nie wspominając, że ścian jeszcze nie ma.
Link do komentarza
Cytat

Stan surowy za 20 000 zł? Nie sądzę żeby się dało za takie pieniądze to zrobić. Mam ukończone fundamenty i podłogę na gruncie o powierzchni 109 m2 - zamknąłem to kwotą 34 000 zł. Albi ja coś źle robie albo po prostu się nie da. Sam beton B20 na ławy i podłogę to koszt ok 10 000 zł, do tego bloczki, cement, piach no i robocizna nie wspominając, że ścian jeszcze nie ma.



To jest bardzo prosty mały budynek prostokątny strop tylko nad mieszkankiem i to układany z pustaków i belek parę stempli na to wylewka Pan Marcin dodał ze dach będzie robił ktoś inny .Prawda wygląda tak jeden murarz + jeden pomocnik + 2 miesiące = stan surowy bez dachu .Powiem że termin 2 miesiące jest nieco naciągnięty ,da się zrobić te prace trochę szybciej .
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Powiedziałbym, że podejrzanie tanio. Do tego 2 gostków w dwa miechy? Albo zawstydzą Turbodynomena, albo po 2 miesiącach bedziesz miał ściany parteru, a ludkowie powiedzą, że trzeba drugie tyle zapłacić.

Ja płacę 43 tys za http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_dom...rmelia/380/opis - będzie robić 5 ludzi w dwa miesiące. Dodam, że bez użycia gotowych nadproży, tylko będa sami wylewać, podobnie strop. Ponadto wymurują 2 kominy z cegieł.
Link do komentarza
Cytat

Powiedziałbym, że podejrzanie tanio. Do tego 2 gostków w dwa miechy? Albo zawstydzą Turbodynomena, albo po 2 miesiącach bedziesz miał ściany parteru, a ludkowie powiedzą, że trzeba drugie tyle zapłacić.

Ja płacę 43 tys za http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_dom...rmelia/380/opis - będzie robić 5 ludzi w dwa miesiące. Dodam, że bez użycia gotowych nadproży, tylko będa sami wylewać, podobnie strop. Ponadto wymurują 2 kominy z cegieł.




Jesteś szczodry ale sam dałeś odpowiedź 5 ludzi i każdy chce zarobić icon_smile.gif Kominy teraz rzadko kto muruje .Trochę roboty widzę tylko przy stropie lanym z samego betonu i prętów.
Link do komentarza
Cytat

Jesteś szczodry ale sam dałeś odpowiedź 5 ludzi i każdy chce zarobić icon_smile.gif Kominy teraz rzadko kto muruje .Trochę roboty widzę tylko przy stropie lanym z samego betonu i prętów.



wydaje mi się, że 20 tys to rozsądna cena... mój sąsiad budował podobny domek i płacił 18 tys.... najważniejsze uważam aby ekipa była sprawdzona... u mnie za poeme (same mury) chcieli 32 tys...(wiem że to inny dom, ale można +- porównać) Pozdrawiam!!!
Link do komentarza
Cytat

wydaje mi się, że 20 tys to rozsądna cena... mój sąsiad budował podobny domek i płacił 18 tys.... najważniejsze uważam aby ekipa była sprawdzona... u mnie za poeme (same mury) chcieli 32 tys...(wiem że to inny dom, ale można +- porównać) Pozdrawiam!!!



To ja chyba nie mam za bardzo czym się popisać choć wydawało mi się, że cena którą płacę jest do zaakceptowania. Fundamenty z płytą (+wykopy - > to co widać na zdjęciu w dzienniku budowy) to 9 000. Wszystkie ściany parteru, strop i sciany poddasza - 17 000. Więźba - 7 000 zł
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Witam!
Jestem nowa na forum, jeszcze zielona w temacie budowy, ale jakoś trzeba sobie radzić icon_wink.gif tym bardziej, że budowa juz rozpoczeta. Budujemy domek 115m2 pow. uzytkowej, pietrowy, dach prosty, fundament podniesiony na jakis 1m, w tym taras i balkon oraz schody - murarz za robociznę chce 25tys. czy to duzo?? Miejsce budowy Torun
Link do komentarza
Gość adiqq
ja za stan surowy bez dachu w zeszłym roku zapłaciłem 32tys. W tym są ławy,piwnice, strop nad piwnicą, ściany parteru i garazu, strop nad parterem i garażem, ściany poddasza i 2 kominy spalinowe. Dom 10x10 i garaż 6x8
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Szukam murarza będę budował w powiecie gnieźnieńskim - dom 150 m2 pow. użytkowej (z poddaszem użytkowym) + garaż 25 m2 obok domu. Mur trójwarstwowy. Mam wycenę murarza na 35 - 37 tys. zł (wraz z ścianami wewn. i stropem, wylany taras). Wydaje mi się dużo.


A kto organizuje materiały?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
wlasnie koncze kryc dach za robote zaplacilem 33000 za murarke bez dachu za dach 8000. W tym lawy piwnica pod aclym budynkiem drenaz ocieplenie i ciezka izolacja piwnicy chudziak w piwnicy, stop monolityczny schody lane, paka z solbet 24 i działówki nad nim strop monolityczny i kolejne schody, poddasze sciany szczytowe i dzialowe, konstrukcja wiezby, pokrycie, kominy systemowe 2spalinowe i 10 wentylacyjnych, taras.Budynek 109m2 +piwnica 60m2 dach dwuspadowy z lukarna nad wykuszem dokladnie to perła ze studia atrium tylko bez garażu. Wydaje mi sie ze 20000 to dobra cena o ile ekipa jest ok.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

O czym ty , nie rozumiesz prostej zasady że cena przekłada się w jakość.



No tu należy być ostrożnym...Nie zawsze cena idzie w parze z jakością.Dla większości cena jest wyznacznikiem jakości a moze się zdazyć że potem robimy wielkie oczy icon_eek.gif
Ja na wstępie składam zapytanie do kilku ekip z okolicy, potem sprawdzam co wybudowali i jak.Pytam też inwestorów jak się układała współpraca. Jak na razie mam wybraną ekipę-widziałam domek przez nich postawiony.Są dość rozchwytywani i w związku z tym nie wiem czy po przesunięciu w czasie mojej inwestycji uda mi się ich zatrudnić.
Średnia cena za stan surowy(119m2 powierzchni uzytkowej, parter z poddaszem) wraz z kominami ale bez fundamentów(robimy sami) wyszła 19,5tys.(wahała się od 12-25).Wybrana ekipa weźmie 20tys.
Nie kieruj się ceną a tym co i jak wykonali.

Oczywiście cena bez dachu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...