Skocz do zawartości

Rozbudowa domu


Recommended Posts

Domy jednorodzinne z lat 60. i 70. - nazywane potocznie "kostkami" - mają najczęściej formę sześcianu z dachem płaskim lub kopertowym i w porównaniu z architekturą obecnie budowanych domów prezentują się niezbyt atrakcyjnie. Zresztą, nie tylko wygląd skłania wielu właścicieli do gruntownej ich modernizacji, z rozbudową włącznie...


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/domy-pod-klucz/a/921-rozbudowa-domu

Link do komentarza
nowy plan,pozwolenia,kierownik budowy remontowanego domu,nadzorca inw.ekspertyza stanu techn,starego domu, plus materialy i firma,ktora to wykona to niesamowite koszty,uwazam,ze w cenie nowego od podstaw domu.Moze jestem w bledzie,ale tak to wyglada z ww.opisu
Link do komentarza
Cytat

nowy plan,pozwolenia,kierownik budowy remontowanego domu,nadzorca inw.ekspertyza stanu techn,starego domu, plus materialy i firma,ktora to wykona to niesamowite koszty,uwazam,ze w cenie nowego od podstaw domu.Moze jestem w bledzie,ale tak to wyglada z ww.opisu



To z pewnością duże koszty. Największym problemem jest jednak w większości niska jakość materiałów użytych do budowy tych domów. Mam taki 40 letni dom, ale poza fundamentami i betonowym stropem wszystko inne jest tak nędznej jakości, że nadaje się on tylko do wyburzenia.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość Architekt Grzegorz Ryszard Wojci
Przy planowanej rozbudowie bardzo ważnym jest wybór architekta z doświadczeniem w tej właśnie dziedzinie. Dzięki niemu tego rodzaju inwestycję będzie można przeprowadzić szybko i sprawnie zwracając uwagę na realne minimalizowanie kosztów..
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Czy mogą być montowane wystające elementy konstrukcyjne, np. szafki hydrantowe, elektryczne, wystawowe lub inne na ścianie korytarzy i przejść? Jeżeli mogą wystawać tak by były zgodne z przepisami bhp, pożarowymi itp. to ile? Oczywiście tak by na nie wpaść i nie rozbić...niekoniecznie głowę, ale też...
Link do komentarza
Cytat

Czy mogą być montowane wystające elementy konstrukcyjne, np. szafki hydrantowe, elektryczne, wystawowe lub inne na ścianie korytarzy i przejść? Jeżeli mogą wystawać tak by były zgodne z przepisami bhp, pożarowymi itp. to ile? Oczywiście tak by na nie wpaść i nie rozbić...niekoniecznie głowę, ale też...



A zdrowy rozsądek nie wystarczy?
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Gość sebulka1
Jestem właśnie przed taką przebudową domu jednorodzinnego (zwiększam powierzchnie użytkową o 128,81 m2), koszt całej inwestycji został przeze mnie dokładnie obliczony i sprawdzony u dostawców i wykonawców - wyniósł orientacyjnie 205.000zł (w tej kwocie wliczona jest 15 % nadwyżka w razie wystąpienia dodatkowych prac). Do prac wliczono: 1. Rozbiórkę istniejącego dachu. 2. Wyburzenie obecnych ścian zewnętrznych domu tz. 1,40 m2 (dom 8m2x10m2). 3.Nadbudowa murów nad domem oraz dodatkowo nad garażem - garaż połączony z domem 3x10 4. Wymurowanie ścianek działowych. 5. Wykonanie więźby dachowej oraz położenie dachówki ceramicznej (dach ok. 250m2). 6. Wykonanie instalacji centralnego ogrzewania (rury+piec+podłogówka na poddaszu ok. 60m2, bez grzejników w niższej części). 7. 6 okien dachowych, 1 dachowe łazienkowe. 8. 3 okna (190x150), 2 okna (140x110) oraz 1 szt ok. 100x 80 9. Instalacje wod.-kan., elektr., 10. Wylewki. Koszty są wysokie ale warto!!!.
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Gość Misiaia
Trzeba też pamiętać o solidnych badaniach gruntu. Ja o mały włos nie popełniłam babola,ale w porę się ogarnełam. No i zatrudniłam pracownię geologiczną geoxx z olsztyna. Dali radę w 100 procentach
Link do komentarza
  • 3 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...