Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

KANALIZACJA POD TOROWISKIEM

Recommended Posts

Rozwazam kilka obcji podlaczenia sie do kanalizacji. Jedna z nich jest podkop pod torowiskiem w trudnym terenie. W przypadku jednej dzialki nie zawracalbym sobie glowy, ale chodzi o 20 duzych dzialek w atrakcyjnym miejscu. Wiem ze obecnie dysponujemy taka technologia ze tego typu przewiert dla specjalizujacej sie w tym firmie to nic trudnego. Problem moga stanowic sprawy biurokracyjne (pozwolenie od pkp) no i oczywiscie koszta.
CZY KTOS Z WAS MIAL DOCZYNIENIA Z TAKA SYTUACJA?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Zapraszam na "słup ogłoszeniowy" na tym dorum, tutaj usuwam za 5 minut
    • Za późno, teraz musi poczekać do kolejnego sezonu i zasięgnąć języka w tzw. międzyczasie. Wracając do elektrycznego sterowania okien dachowych - super sprawa, mieszkam na poddaszu i mam okna zamykane z ręki. Przed każdym wyjściem z domu sprawdzam prognozę pogody. Zapewniam was - to jest jeszcze jedna rzecz, o której trzeba pamiętać.
    • Kończąc te dywagacje nt. poradnika nie zapominajmy o najważniejszym.   1. Wymiana stropu może nastąpić po ekspertyzie budowlanej  i projekcie nowej konstrukcji z obliczeniami  w wykonaniu uprawnionego fachowca. A ten musi się podpisać pod tymi dokumentami z pełną odpowiedzialnością za prawidłowość treści w dokumentach, która gwarantuje bezpieczne użytkowanie obiektu wybudowanego zgodnie z dokumentacją. Nie ma takiej procedury w budownictwie - że buduje się konstrukcji na podstawie rozkazów majstra wg podręcznika. Konstrukcję buduje sę tylko na podstawie dokumentacji (nie licząc samorobek na zgłoszenie i na odpowiedzialność inwestora może).   Tym się różnią treści podręcznika od dokumentacji - że dokumentacja budowlana odnosi się do danego obiektu i może być powodem dochodzeń  i roszczeń - natomiast autor podręcznika odnosi się do ogółu problemu, teorii, a za błędy praktycznie nie odpowiada. Nie znam przypadku sprawy sądowej, żeby ktoś się powołał na podręcznik - i w ten sposób obronił się przed odpowiedzialnością za katastrofę. Zawsze podstawą jest dokumentacja budowlana i dokumentacje użytych materiałów, błędy wykonawcze, oraz ekspertyzy biegłych.   I na koniec: Mieliśmy na forum multum pokazanych dokumentacji - czy możesz pokazać przykłady -  @aru - gdzie strop żelbetowy o rozpiętości paru metrów jest oparty na ściankach murowanych z cegły 12 cm?  Bo ja sobie nie przypominam. Jeśli takich nie ma - to chyba daje to do myślenia?  
    • Można powiedzieć że nie ma jest jeden słupek żelbet i kawałek ściany 95cm
    • Ja kupowałem w firmie maglo, dobra jakość  ceny nie są wygórowane  maglo.pl 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...