Skocz do zawartości

Jaki materiał na kominy?


Recommended Posts

Witam,
mam pewien problem z kominami a dokładniej z ich nieszczelnością. Oba kominy sa wybudowane z cegły klinkierowej dziurawki, do wysokości ok 50 cm ponizej płaszczyzny dachu, a reszta w dół pustaki typu Ytong (w środku wkład ceramiczny - przy kominku, oraz kwasowka przy piecu gaz.) Dach pokryty jest dachówką, obróbki blacharskie plus taśma falista (z ołowiem). Podczas deszczu, opadów sniegu woda jakims sposobem przedostaje sie do srodka. Raz juz były poprawki samej obrobki - silikonowanie, i "przemalowanie" kominów szkłem wodnym. Jednak nadal usterka sie pojawia. Co moze byc tutaj przyczyna przedostawania sie wody? Fachowiec od dachu twierdzi ze to wina cegly, fachowiec od kominow twierdzi ze to wina obrobek, gdzie lezy prawda? Ktos moze cos poradzic? Z góry dziekuje.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesiące temu...
Ja postawil bym na obrobke, ale nie ta na zewnatrz tylko pod dachowka a dokladniej miedzy pokryciem a membrana (zakladam ze masz membrane). Czy dekarz zrobil ci rynienke ponad kominem aby odprowadzala wode na boki komina? Jeszcze zapomnialem wspomniec o kolnierzu wokol komina tez wazne czy jest zrobiony.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...