Skocz do zawartości

Panele podłogowe a wodne ogrzewanie podłogowe


Recommended Posts

Panele podłogowe mogą być wykorzystane nad wodnym ogrzewaniem podłogowym, pod warunkiem że ogrzewanie będzie stosowane na całej powierzchni podłogi (ułożone i użytkowane w opisany niżej sposób), a panele będą dopuszczone do współpracy z podłogówką.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/podlogi-i-posadzki/a/10418-panele-podlogowe-a-wodne-ogrzewanie-podlogowe

Link do komentarza
Gość Malajkat
Witam serdecznie. Niestety nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem: wylewka powinna mieć grubości ok. 2cm. Przy takiej grubości wylewka uległa by szybkiej degradacji (spękania i skruszenia). Minimalna grubość wylewki to 5cm i poniżej tego progu nie można schodzić.
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie. Niestety nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem: wylewka powinna mieć grubości ok. 2cm. Przy takiej grubości wylewka uległa by szybkiej degradacji (spękania i skruszenia). Minimalna grubość wylewki to 5cm i poniżej tego progu nie można schodzić.




Wszystko jest porządku po prostu pan nie doczytał 2 cm betonu nad zatopionymi w niej przewodami a nie jest to grubość całej wylewki tylko jej części górnej .

Grubość wylewki 5cm bez ogrzewania podłogowego jest ok można jeszcze wtopić siatkę . Przy ogrzewaniu 6cm to jest minimum .Wszystko zależy jeszcze od twardości , jakiej firmy został zastosowany styropian . Są straszne rozbieżności w twardości przy tym samym oznaczeniu np. ( EPS 100 ) .
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość tomwek
POLECAM mam 100% podłogówki w domu 160m2 ,płutki, panele deska berlinecka (1cm) rachunek za cały rok 2600 zł w tym ciepła woda i kuchnia gazowa. Kocił Junkers Ceraptur Smart 3-14 REWELACJA POLECMA podłogówkę na cłaości.
Link do komentarza
Gość tomekw
Dodam: wszystkie obliczenia dot. podłogówki zrobiełm sam bop jak słuchałem fachmanów to porażka, jest na KAN-TERM, wylewki zwykłe zbrojone włóknem gr 7-8cm (całość), piec moc max skręcona do 10kW :), praca ciągła od 13.10.2011 do dzisiaj średnia na dobę na dzień dzisiejszy to 6m3 gazu, najwazniejsze wg mnie to tak naprawdę dobra izolacja termiczna domu podłóg fundamentów sttropu - i sukces gwarantowany - Żonaa do dziś jest w szoku i juz przestała mi ględzić o kaloryferach w łazience :) A o tym że w sypialniach sien ie zakąłda to juz zupełnienie rozumię mikroklimat jest super ani sucho ani zimno ani gorąco, poza tym zero "kotów" kurzu , fakt - nie mam tez za wiele dywanów :) ale za nimi nie płaczę.
Link do komentarza
Polecam kompletna nowość na rynku. Podkłady do ogrzewania podłogowego wykonane z płyty porowatej. Żadnych wylewek.tzw. metoda sucha. Płyta ułożona bezpośrednio na stropie, specjalnie zalecana do zastosowania na lekkich konstrukcjach stropowych wykonanych z legarów drewnianych. Nazywa się to Eco Thermo Floor - jest to system paneli z wyfrezowanymi kanałami w które układa się aluminiowe lamele rozprowadzające ciepło po całej powierzchnia ,w lamele wkłada się rury następnie cienka przekładka z korka lub płyty underfloor i panele lub deska barlinecka. Jeżeli chcemy położyć terakotę to na te płyty z lamelami i rurami kładziemy płytę cementowo - włóknową np Fermacell i kleimy terakotę.SYSTEM ma same zalety przede wszystkim izoluje akustycznie,jest cienki całość do paneli to 33 do 35 mm. Pachnie drewnem, zalecany dla alergików. Bardzo popularny w Skandynawii i coraz popularniejszy w Europie zachodniej. Jedna z firm jako trzecia na świecie rozpocżęła produkcje tego systemu w Polsce.
Link do komentarza
Panowie nie zrozumieliście treści opisowej, wylewka ma mieć nad przewodami cieplnymi grubość ok. 2 cm, czyli sumując przewody cieplne z wsuwką 3cm+2-3cm wylewka nad nimi, co razem daję 5-6cm. Izolacja pod wylewkę np. styropian o właściwościach twardości min. EPS100. Powodzenia.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Animus – no tak ale kafli całym domu nie położysz. Wiem coś o tym bo mieliśmy bardzo podobny dylemat z żoną i zastanawialiśmy się co kłaść na wodne ogrzewanie żeby było przyjemnie ale też po prostu estetycznie i ładnie a nie tylko ciepło. Oczywiście panele odpadają, ale da się połączyć drewno i ogrzewanie tak żeby było fajnie.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...